DefyAndroid 4.1 JB

Motorola
Odpovědět
antoan
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: stř 09. lis 2011 18:04:40
Typ mobilu / ROM: Defy+
Rom: 2.3.4

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od antoan »

nedalo mi to a skusil som poslednu cm10,1 a tel. nema signal, cize nepouzitelne.
wreck
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: stř 04. led 2012 20:53:36
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy+
Rom: JB CM10 4.1.2

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od wreck »

"Works: SD-Card, Bluetooth, Torch, Leds, USB all modes, HW Video decoding, Sensors, FM-Radio (only seek stations+RDS), Sound (only speaker).
Not work: Headset, BT-headset, FM-Radio sound, Phone, GPS, Camera, FM-TX, WiFi.
Known problems: Low speed of USB Mass-storage, Display not always wake after sleep, Suspend not work correctly."

myslim že tohle hovoří za vše :roll:
Uživatelský avatar
strox
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: pát 10. srp 2012 12:40:55
Typ mobilu / ROM: Motorola DEFY+
Rom: CM10
Bydliště: Brno

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od strox »

Pánové (a dámy, pokud to nějaká tady sleduje...), někdo mi poslal fórek a mě to prostě nedalo ho trochu aktualizovat na naše téma... :D
jebnij.jpg
jebnij.jpg (479.82 KiB) Zobrazeno 3654 x
Setenx
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: čtv 14. čer 2012 20:50:52
Typ mobilu / ROM: Defy+ + DefyXT321
Tablet: Tab3
Rom: nie v mojom okoli
Bydliště: Brno

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od Setenx »

Mam taky problem s Defy od prveho flashovania. Keď posielam jednoduchu smsku, tak mi 1 z 10 pripadov pošle 2 a pritom jednu mi napiše, že neda sa poslať (vykričnik). Viete mi poradiť ako sa toho zbavim...? V paušalu je pritom len ako jedna zaratana.
Don't make someone stupid! In short time more stupid people will emerge.
Uživatelský avatar
mikrom
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 26. pro 2011 11:11:33
Typ mobilu / ROM: Mi2s
Rom: MIUI
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od mikrom »

doporucuji precist http://forum.xda-developers.com/showpos ... ount=15722

krome ty neofiko ROMky, gapps, patchnuti services.jar a flashe BM.Memfree jsem udelal vse a:
govenor teda iteractive, ty mhz a vsels asi nejsou kdovijak kriticky
rychlost animaci na 0.5 proc ne, vypada to dobre
urovne podsviceni klasicky nejdou uz asi pul roku nastavovat (vim, musi se jedna pridat aby jich bylo sedm, ale sem linej)
greenify me zaujalo, pres noc jsem hodil airplane a mel jsem asi 0.14%/h a pres den jsem spad asi o 30% tusim (ted se nepodivam, pritelkyne pari 7x7 super navykova gamesa :) )
seeder dela neuveritelny zazraky, nevim jak, ale tel je tam 3x rychlejsi.
Brodek
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: stř 19. led 2011 15:35:08
Typ mobilu / ROM: Gigabyte GSmart Mika M2

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od Brodek »

Díky za tip. Určitě bych to rád vyzkoušel, akorát nevím jak se spustí ten script.
11. With the phone plugged, patch the services.jar with Ultimatic Jar Patcher Tools RC7;
Pochopil jsem to dobře, že to spouštím z PC? Můžete mi někdo (pro debila) poradit jak na to? Díky moc
Uživatelský avatar
mikrom
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 26. pro 2011 11:11:33
Typ mobilu / ROM: Mi2s
Rom: MIUI
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od mikrom »

je to spustitelny exe soubor v priloze toho prispevku. spousti se to v pc. ale jak rikam, nedelal jsem to
piket
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 22. lis 2012 18:55:16
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 32GB

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od piket »

Takže k bodu 11 na stránce http://forum.xda-developers.com/showpos ... ount=15722

Stáhneš Ultimatic Jar Patcher Tools RC7 http://forum.xda-developers.com/attachm ... 1357860520
Po stažení umaž koncovku zip, takže na konci zůstane exe.
Do PC nainstaluješ JAVU http://www.slunecnice.cz/sw/java/
Připojíš mobil a USB bude v režimu pouze nabíjení.
V PC spustíš stažený soubor Ultimatic_Jar_Patcher_Tools_RC7_TEST2_ALL_DEX_Windows.exe
Skript zkontroluje připojení, přítomnost JAVY atd. Jak bude hláška Restart adb as root? Enter Y for Yes, any key for No: zvol N. Pak už to jede samo a sem tam potvrdíš další operaci.
Na závěr program ukonči, odpoj mobil a restartuj. Howgh

PS: Kdo na to nemá žaludek, tak splnění bodů 13 - 19 přináší taky příjemné zrychlení.
Uživatelský avatar
mikrom
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 26. pro 2011 11:11:33
Typ mobilu / ROM: Mi2s
Rom: MIUI
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od mikrom »

plus jsem jeste dneska zkusil smazat /system/bin/rngd jak zminovalo nekolik lidi na xda, treba uz pak nesezere 50% baterky Mediaserver.
piket
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 22. lis 2012 18:55:16
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 32GB

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od piket »

mikrom píše:plus jsem jeste dneska zkusil smazat /system/bin/rngd jak zminovalo nekolik lidi na xda, treba uz pak nesezere 50% baterky Mediaserver.
Hoď sem pak poznatky. Dikes
Uživatelský avatar
strox
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: pát 10. srp 2012 12:40:55
Typ mobilu / ROM: Motorola DEFY+
Rom: CM10
Bydliště: Brno

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od strox »

mikrom píše:doporucuji precist http://forum.xda-developers.com/showpos ... ount=15722

krome ty neofiko ROMky, gapps, patchnuti services.jar a flashe BM.Memfree jsem udelal vse a.................
Tak pánové musím říct že zázraky se dějí a skutečně to funguje!
Tu unofficial rom jsem tam měl, aplikoval jen ty dvě app na hibernaci aplikací a potlačení lagů, plus konfigurace podsvícení displeje (ikdyž mě osobně to tedy nastavit nejde - třeba hned první hodnota nastavit na 2 vůbec nejde...). Mno, zrychlení rozeznatelné, ale teda výdrž baterie mě ohromila! Ze "dva dny" jsem se dostal na tři! Při stejným používání - wifi, BT, data, pošta, FB, foto atd...
Bohužel se mi stávalo, že se mi občas při přichozím hovoru restartoval telefon (cca 1z20). Ten problém byl už před aplikací těch akcelerátorů. Pravda, dělal jsem updaty bez full wipe...
Takže jsem se rozhodl vyzkoušet celý postup komplet a celý telefon vymazat. :)
Nahodil jsem origo ROM a zavzpomínal...
Znovu root (ten oneclick... co má on mi nefunguje, musel jsem přes RDS flashnout rootlou orig ROM), pak už dle návodu.
Udělal jsem si odskok a vyzkoušel poslední CM7.2, no je to starej shit, ale má to polovinu MB nez ty nase CM10, je to svižný a foťák+kamera jsou teda kurevsky, ale kurevsky rychlý. Kamera bez zadrhávání - prostě krása, nechápu, že to nemůže být v CM10 :(
No, proběhl jsem jinak všechny kroky (nastavení jasu displeje se mi stejně nepodařilo jak na přiložených obr).
Výsledek? Z telefonu mám vyložene radost! Řekl bych, že je to ještě rychlejší a pružnější než jen ta částečná instalace. Výdrž baterie zatím nevím a že občasně restarty u příchozích hovorů se už neobjeví - pevně doufám :)

EDIT 8.3.2013
Tak bohužel, problém se náhodným restartem telefonu při příchozím hovoru trvá. Telefon jednou zazvoní a pak se odporoučí... :(
Naposledy upravil(a) strox dne pát 08. bře 2013 17:11:57, celkem upraveno 1 x.
piket
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 22. lis 2012 18:55:16
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 32GB

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od piket »

Nova CM10-20130307 http://quarx2k.ru/cm10-2ndboot-nightly-defy(+)/
Treba je to konecne ta prava...
Balu77
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04. dub 2012 8:47:07
Typ mobilu / ROM: Motorola DEFY +

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od Balu77 »

zas tomu nefunguje Sim Toolkit, tak kdo to potřebujete na bankovnictvý tak jí ani nezkoušejte
Uživatelský avatar
strox
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: pát 10. srp 2012 12:40:55
Typ mobilu / ROM: Motorola DEFY+
Rom: CM10
Bydliště: Brno

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od strox »

Balu77 píše:zas tomu nefunguje Sim Toolkit, tak kdo to potřebujete na bankovnictvý tak jí ani nezkoušejte
S tim sim toolkit je to zajimavy nekdy jede, nekdy ne. Nekdy staci restart, nekdy clovek musi vypnout vynuceny vykreslovani GPU. Zkousel jsi?
Setenx
Stálý androiďák
Příspěvky: 224
Registrován: čtv 14. čer 2012 20:50:52
Typ mobilu / ROM: Defy+ + DefyXT321
Tablet: Tab3
Rom: nie v mojom okoli
Bydliště: Brno

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od Setenx »

Mam pocit, ze u novejsieho fw (16.2) svieti obrazovka viac ako predtym ked mam nastaveny 0% jas v notikacnej liste. Ale asi je to len subjektivne...
Don't make someone stupid! In short time more stupid people will emerge.
siki.tom
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: ned 26. srp 2012 12:58:08
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy 4.4. Haier W910 4.1.2 a JIAYU G3T
Rom: CM10.2 (Defy)

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od siki.tom »

Tak jsem tam dal poslední CM10. Ale mám problém - ikdyž jsem tam dal gapps, tak mi nejde google play, browser, prostě nic. Nevíte čím by to mohlo být? Píše mi to, že "Aplikace Obchod Google Play (Gmail) bohužel přestala pracovat". :(Tak nevím. :(
A ještě jedna maličkost - když připojím telefon přes USB k PC tak nic. Pouze nabíjí. Kde se to dá změnit? Neskáče mi tam ta ikonka USB, kde byla volba - None, Mass storage atd. Poradí někdo?
Navíc jsem teď zjistil, že já volat můžu, mě se nikdo nedovolá (prý hovor nepřijímám - hláška), přitom sms mi přijde normálně.
Co taky nefunguje je klávesnice, i když tam dám jinou tak mi sem tam hodí hlášku, že klávesnice musela být ukončena.
starfaker
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: úte 09. srp 2011 20:48:32
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy 2.2.2

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od starfaker »

snad špatné GAPPS...
zkuz to znova, tyto fungujou ok http://quarx2k.ru/gapps-jb-20120726-minimal.zip

a raději přečíst ty FAQ co jsem ti posílal už
siki.tom
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: ned 26. srp 2012 12:58:08
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy 4.4. Haier W910 4.1.2 a JIAYU G3T
Rom: CM10.2 (Defy)

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od siki.tom »

Pane, vy jste bůůůh. :clap: :clap:
Našel jsem si malou chybku v postupu, která pramenila v neznalosti, než že bych nečetl návod. Teď momentálně funguje vše perfektně...zatím.:) Akorát pořád ta klávesnice nefunguje, nechápu proč. :cry: :?:
Ale měl si pravdu, zkusíš CM10 a nechceš jinak.:) Jsem tím nadšený a běhá to fakt rychle. :shock:
Moc děkuju za spolupráci.
Zkoušel jsem včera různé gapps, ale ty tvoje pohodička.
katoo
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21. srp 2012 5:23:04
Typ mobilu / ROM: HTC Universal

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od katoo »

Nezkoušel někdo JB na DROID 3?
siki.tom
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: ned 26. srp 2012 12:58:08
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy 4.4. Haier W910 4.1.2 a JIAYU G3T
Rom: CM10.2 (Defy)

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od siki.tom »

Neví někdo náhodou jak na tu klávesnici? Každou chvilku vyskakuje ta hláška o tom,že musela být klávesnice ukončena. Přitom tam mám jako klávesnici nastavenou jinou, aby vůbec jela. Dá se ta základní nějak opravit? Doinstalovat jako gapps?

Bohužel už mi nefunguje gibosms, na kterém jsem byl závislý (sms zdarma). Teď se prostě pořád ukončuje. Škoda. Byl to snad jediný funkční (na Vodafone park) smskovač.

Jako kameru jsem doinstaloval LG, ale větší rozlišení než 848x480 mi nelze nastavit. Pak už mi to padá nebo nelze záznam pořídit vůbec. Nevíte jak nastavit na vyšší rozlišení (funkčně)? Jinak to 848x480, mpeg4, 8Mbit, AAC, 96000, mp4, 24 FPSS.

Spotřebu baterky zatím nehodnotím, uvidíme. Ale na origu mi vydržela tak den. Mám povětšinou celý den zapnutou Wifi a telefon jede. :lol:
piket
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 22. lis 2012 18:55:16
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 32GB

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od piket »

To: ski.tom
Vyzkoušej ROM znovu flešnout. Stáhni si ROM CM10-20130318-NIGHTLY http://1url.cz/DiBp pro jistotu i nové gapps jb-20130115-minimal http://1url.cz/viBF
v recoveri rozhodně wipe data, wipe cache,wipe dalvik a teprve pak spustit instalaci nové ROM. Na závěr nahoď gapps a pouklízej wipe chache a wipe dalvik. Teď už to musí jít.
Povedlo se?
siki.tom
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: ned 26. srp 2012 12:58:08
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy 4.4. Haier W910 4.1.2 a JIAYU G3T
Rom: CM10.2 (Defy)

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od siki.tom »

Bohužel, ať to udělám, jak to udělám, tak hned od začátku stejná hláška "Aplikace Klávesnice Android (AOSP) bohužel přestala pracovat."
:( :( :( :( Dokonce jsem to udělal s tou CM10 z dnešního data 2x a pořád to samé. :( :(

edit: tak teď jsem se zbavil aspoň té hlášky tím, že jsem vypnul kontrolu pravopisu.
Uživatelský avatar
mikrom
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 26. pro 2011 11:11:33
Typ mobilu / ROM: Mi2s
Rom: MIUI
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od mikrom »

to s tou klavkou se afaik deje pokud flashujes gapps pro android 4.2.1 (cm10 != 4.2.x)
pokud se to zk*rvi, tak wipe data (nebo recovernou data z doby kdy to bylo ok (tak to delam ja, ale vyzaduje to aspon jednou za cas zalohovat)) a flashnout spravny gapps (muzes zkusit moje https://www.dropbox.com/s/dwki9bog4oiic ... inimal.zip)
siki.tom
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: ned 26. srp 2012 12:58:08
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy 4.4. Haier W910 4.1.2 a JIAYU G3T
Rom: CM10.2 (Defy)

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od siki.tom »

Ono mi to nikdy nefachčilo, takže není odkud brát. :( Dneska už na to nemám nervy, zase někdy jindy.:)
Uživatelský avatar
strox
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: pát 10. srp 2012 12:40:55
Typ mobilu / ROM: Motorola DEFY+
Rom: CM10
Bydliště: Brno

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od strox »

siki.tom píše:Ono mi to nikdy nefachčilo, takže není odkud brát. :( Dneska už na to nemám nervy, zase někdy jindy.:)
full wipe (data, cache, dalwik), nahod libovolnou ROM od Quarxe - nejlepe posledni 20130318
wipe cache
gapps-jb-20120726-signed (na ostatni se vyser, jsou s nema jen problemy)
wipe cache, wipe dalwik
restart
nainstaluj si greenify (na play) a "seeder" - najdes zpatky v diskuzi.
na fotak od LG se vyprdni - sahnes do nastaveni a uz nefunguje.
integrovanej fotak foti spolehlive, video sem tam cukne ale funguje, toci 848*480 (v ruznych custom rom i 1280*720).

pouzivam to takto, wifi se pri spanku vypne za 5min, jinak vse standartne.
pouzivam FB, Gplus, Gmail i normalni mail, data, wifi, BT stale ON. denne jsem cca 3h v aute, jinak kancl, doma. telefonuju, hraju hry, bezny pouzivani. nromalne mi tel vydrzi 2 dny a vic. (nez jsem nasadil greenify a seeder, bylo to den, den a pul).
Petepicket
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 20. led 2011 18:54:08
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy+
Rom: Stock 2.3.6

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od Petepicket »

Mohl by mi někdo doporučit nějákou CM10 pokud možno funkční Sim Toolkit nepotřebuji. A pokud by byla nějáká hodně stabilní CM7.
Uživatelský avatar
domcek
Stálý androiďák
Příspěvky: 82
Registrován: čtv 26. dub 2012 16:16:42
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Global
Mobil 2 / ROM: LG G2 32GB
Rom: Nitrogen

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od domcek »

Tak stabilní CM7 jsou všechny. Ale jako nejlepší volbu bych viděl oficiální http://get.cm/?device=jordan_plus
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
Petepicket
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 20. led 2011 18:54:08
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy+
Rom: Stock 2.3.6

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od Petepicket »

Díky a nějakou tu CM10?
siki.tom
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: ned 26. srp 2012 12:58:08
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy 4.4. Haier W910 4.1.2 a JIAYU G3T
Rom: CM10.2 (Defy)

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od siki.tom »

for strox:
greenifi jsem ještě nedával, ale seedra tam mám od začátku. Jinak zkoušel jsem tak patero gapps a pořád to samé, tak někdy, když se mi bude chtít zase zálohovat a vše dávat zpět, tak zkusím ty tvoje. Dáváš jenom play do greenify? Mě tam play dát nejde, píše to, že systémové apk nejde.
Jinak jsem s tou CM10 od Quarxe z 18032013 spokojený velice. Fachá to velice dobře. Už bych nešel zpět.
S tím foťákem: tu LG jsem tam dával i proto, že na XDA to tam sám píše, ať kvůli videa instalnem LG. Ale je fakt, že větší rozlišení tam nejde nastavit, vždycky to klikne. A vestavěný foťák fotí skvěle, panorama taky, a video se cukne minimálně (ale příjde mi to, že jen při nahrávání, když přehraju, tak v pohodě).

Zatím mi baterka vydržela nejvíc 17hodin. :D

Zkoušel někdo na CM10 od Quarxe z 18032013 nahrávat hovor?
Uživatelský avatar
strox
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: pát 10. srp 2012 12:40:55
Typ mobilu / ROM: Motorola DEFY+
Rom: CM10
Bydliště: Brno

Re: Android 4.1 JB

Příspěvek od strox »

siki.tom píše:for strox:
greenifi jsem ještě nedával, ale seedra tam mám od začátku. Jinak zkoušel jsem tak patero gapps a pořád to samé, tak někdy, když se mi bude chtít zase zálohovat a vše dávat zpět, tak zkusím ty tvoje. Dáváš jenom play do greenify? Mě tam play dát nejde, píše to, že systémové apk nejde.
Jinak jsem s tou CM10 od Quarxe z 18032013 spokojený velice. Fachá to velice dobře. Už bych nešel zpět.
S tím foťákem: tu LG jsem tam dával i proto, že na XDA to tam sám píše, ať kvůli videa instalnem LG. Ale je fakt, že větší rozlišení tam nejde nastavit, vždycky to klikne. A vestavěný foťák fotí skvěle, panorama taky, a video se cukne minimálně (ale příjde mi to, že jen při nahrávání, když přehraju, tak v pohodě).

Zatím mi baterka vydržela nejvíc 17hodin. :D

Zkoušel někdo na CM10 od Quarxe z 18032013 nahrávat hovor?
V greenify mám pouze věci co na pozadí něco furt šolichají (a není to pro mě důležitý):
Facebook, Google+, Mapy, The Weather Channel, TuneIn Radio, eBay - tydle věci mě stačí, když si pustím ručně. Pošta, kalendář, play atd, chci aby mi běhaly na pozadí.

Jinak k té baterii - ta prava cast je udelana prave ted.
spotreba.jpg
spotreba.jpg (269.25 KiB) Zobrazeno 2808 x
Odpovědět

Zpět na „Defy“