UMI S1 - obecná diskuzeUMI S1

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
bystryi
Stálý androiďák
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13. kvě 2010 16:21:57
Typ mobilu / ROM: Lenovo S60-W android 5.0.2 CZ
Tablet: Chuwi VI8 Windows 10
Kontaktovat uživatele:

UMI S1

Příspěvek od bystryi »

Nikde jsem tu nenašel tento telefon,odkaz na antelife:
http://www.antelife.com/umi-s1-mtk6589- ... phone.html
Uživatelský avatar
jivo
Androiďák!
Příspěvky: 286
Registrován: sob 10. dub 2010 12:19:07
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN3 SE s ROM z XDA + neco nahradniho s XDA
Mobil 2 / ROM: pres SiemS25, Windows mobile, HTC, Zopo ...
Rom: AOSP; LOS; Nitrogen
Bydliště: Czech Republic

UMI S2, 5"HD, 4x1,2GHz(MT6589), 4+1GB, 8+2Mpix, 2000mAh

Příspěvek od jivo »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Taky na něj koukám, pěkná kopie HTC Butterfly. Porovnávám s UMI X2 ale je to krom chipsetu jiný HW:
slabší baterie 2000mAh oproti 2500mAh, menší rozlišení HD oproti fullHD, méně ROM 8GB místo 16GB, jen 8Mpix oproti 13Mpix a lepší design alá HTC místo Samsung .
Možná náhrada za slabší X2, protože na Antelife již ten levnější X2 nebude. Naopak je nový model se stejným HW, ale jen 4,5" LCD UMI X1S. Pokud ano, beru to jako dobrý tah, kdy na dva různé modely půjde jedna a ta samá ROM.
Sám teď řeším, co si pořídit. Požadavel je asi 4,7"-5", dualSIM, SD slot, co největší baterie, co nejnižší cena a dobrá asi XDA podpora a stabilita HW. Zda fullHD či jen HD netuším. Asi zkusím nějaký levnější HD a tento vypadá dobře.
Asi konkurence pro H7500+ a ThL W8

Oproti HTC Butterfly má jinde přisvětlovací LED, tak pouzdra jen po nepěkné úpravě.
Dle Etolk má n2jakou ochranu skla, ale někde jsem četl, že Gorillu nemá. Notifikaci by měl mít a nemá gyro senzor. Naopak dle Pandawill displey s G+G a G- Senzor má. Na zase naopak dle AnteLife Gorillu nemá.

Negativa:
  • Dle dotazu na Etotalk namá G-Sensor
Parametry:
ROM: 8GB; RAM: 1GB;foto: 2+8Mpix; 3G: WCDMA 900/2100MHz
142 x 73 x 9mm a battery 2050mAh

Přehled podobých telefonů s čipsetem MTK6589 a 5" HD 1280 x 720
  • ThL W8
    ROM: 4/8/16GB; RAM: 1GB; foto: 3.2+12Mpix 3G: WCDMA 850/2100MHz;
    144 x 74 x 12.1mm a battery 2000mAh
    1x HW tlačítko
  • Hero/Caeser H7500+ (podobný ZOPO ZP810)
    ROM: 4GB; RAM: 1GB; foto: 2+8Mpix 3G: WCDMA 850/2100MHz;
    140 x 72 x 9mm a battery 2800mAh
prý dobrý foťák a skvělá podpora
Modely s FullHD:
Poridte si internetovou "flasku", prostor na Dropboxu s bonusem +500MB : https://db.tt/Zo8BfPgc
Moje vyzkousene a doporucene aplikace.
Japhy
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 14. úno 2011 11:58:55
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: UMI S1

Příspěvek od Japhy »

Včera mi kurýr z DHL dovezl telefon a od včerejška pilně testuji. Nakupoval jsme na Etotalk (200$), k tomu 5$ Etotalk ROM, 5$ kožené pouzdro (neskutečně přerostlé a ošklivé, vyhozené peníze), krabička bez loga 1$, doprava DHL 34$, pojištění 5$. Deklarováno jako 40$ fotorámeček, doplácel jsem 241 Kč, sakumprdum vyšel na 5300 Kč.

Negativa:
- nemá kompas a gyroskop
- nemá notifikační diodu (nahradil jsem ButtonLED z XDA, zdá se že by to mohlo být ok)

Pozitiva:
- skvělý displej
- díky téměř shodnému tělu s HTC Butterfly slušná úroveň zpracování
- proti HTC Desire co jsem měl předtím neskutečný skok v rychlosti a funkcích (Jelly Bean je proti Gingerbread dost jinde)

Je to můj první číňan a v telefonech jsem obecně dost konzerva škudlivá, takže nemám moc možnost srovnání. Kdybyste chtěl někdo něco konkrétního vědět, ptejte se. Největší problém u čínských telefonů je vybrat si z nabídky, u mne rozhodl design, verze Androidu, podobnost s HTC Butterfly a obecná spokojenost uživatelů s UMI X1. Doufám že s ním pár let vydržím.
morpeus
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: pon 11. úno 2013 20:14:31
Typ mobilu / ROM: THL 5000T

Re: UMI S1

Příspěvek od morpeus »

Ahoj. Uvažuji o koupi tohohle telefonu. Chtěl bych se jen zeptat na jednu věc. To že nemá gyroskop by mi ani tolik nevadilo, tedy pokud má akcelerometr. Ten snad má ne?
Uživatelský avatar
jivo
Androiďák!
Příspěvky: 286
Registrován: sob 10. dub 2010 12:19:07
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN3 SE s ROM z XDA + neco nahradniho s XDA
Mobil 2 / ROM: pres SiemS25, Windows mobile, HTC, Zopo ...
Rom: AOSP; LOS; Nitrogen
Bydliště: Czech Republic

Re: UMI S1

Příspěvek od jivo »

Obavám se, že akcelometr potřebuje k funci gyroskop. Dle dalších příspěvků omyl, Gyro nemá, ale akcelometr ano.
Je teď výhoda, že s použitím kódu HAPPYDAD2013 je teď na Pandawillu za krásných 192.99USD.
Já ho také chtěl a raději půjdu asi do H7500+, protože nemá ten G-sensor a je to naprost8 novinka, kdežto H7500+ zde docela prověřenej. škoda, že nemá jako X2 Gorilla glass, to bych se již rohodoval jinak. Včera jsem si nakřápl digitizer na HTC EVO 3D.
Jinak porovnávám zde: http://androidforum.cz/5-1280x720-dualc ... 39156.html
a našel jsem něco u dalších klonů zde: http://androidforum.cz/miz-z2-star-s5-b ... =butterfly
Pandawill až 40%
Pandawill až 40%
s1.jpg (20.34 KiB) Zobrazeno 9750 x
Naposledy upravil(a) jivo dne čtv 16. kvě 2013 22:38:15, celkem upraveno 1 x.
Poridte si internetovou "flasku", prostor na Dropboxu s bonusem +500MB : https://db.tt/Zo8BfPgc
Moje vyzkousene a doporucene aplikace.
morpeus
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: pon 11. úno 2013 20:14:31
Typ mobilu / ROM: THL 5000T

Re: UMI S1

Příspěvek od morpeus »

Pokud se nepletu, tak akcelerometr a gyroskop jsou dvě naprosto odlišné věci. Díky použití obou dostaneme značně přesnější informace o poloze telefonu, oproti použití pouze akcelerometru. Opravte mě, pokud se pletu.

EDIT:

Jak na pandawillu, tak na etotalku udávají, že G-senzor má. Takže bych v tom neviděl problém ;)
Japhy
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 14. úno 2011 11:58:55
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: UMI S1

Příspěvek od Japhy »

Nasel jsem snad pouzitelnou aplikaci s vyctem dostupnych senzoru.
Screenshot_2013-05-16-21-42-56.png
Screenshot_2013-05-16-21-42-56.png (407.24 KiB) Zobrazeno 9679 x
shun
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 04. kvě 2013 20:59:41
Typ mobilu / ROM: Desire X

Re: UMI S1

Příspěvek od shun »

Ahoj, dokazal by nekdo z majitelu potvrdit skutecne rozmery? Hlavne sirku a tloustku? ... ta zada telefonu maji nejakou neklouzavou povrchovou upravu? ... rozhoduji se jeste mezi UMI X1S a iOcean X7 ... ale toto je favorit ... jen se bojim te podpory ...
Japhy
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 14. úno 2011 11:58:55
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: UMI S1

Příspěvek od Japhy »

Rozměry na Etotalk vcelku sedí. Výška 141, šířka 71, tloušťka možná spíš 10 mm, měřil jsem mezeru mezi stolem a krabičkou na CD položenou před displej.

Zatím jsem nenarazil na sw problém, trochu mě zlobily první fixy GPSky, ale zdá se že se to vstřebalo po čerstvém natažení AGPS dat a pár hot startech. Že to nemá notifikační diodu a kompas asi víš. Vybíral jsem tak dlouho že jsem se rozhodl nakonec docela impulsivně. Vyhrál díky JB 4.2, řekl jsem si že když tam nebude něco zásadního kvůli chybě ve fw, vystačím si se stejnou ROM určitě rok nebo dva. A pak případně pořídím kolem 200$ něco jiného.
shun
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: sob 04. kvě 2013 20:59:41
Typ mobilu / ROM: Desire X

Re: UMI S1

Příspěvek od shun »

Diky. Ten centimetr je pri techto rozmerech uz docela hranicni, takze to bude asi tech 9,7... stejne tak tech 70 sirka. Co ty zada? Neklouzou? Jak se jinak drzi, myslim zaobleni hran, napr. pri porovnani s Galaxy S3 ... iOcean X7 me prave odrazuje, kvuli tomu, ze uz na tech videach ten tvar vypada celkem nepohodlne narozdil od UMI S1, byt iOcean je uzsi a tenci (tedy udajne) ...
Japhy
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 14. úno 2011 11:58:55
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: UMI S1

Příspěvek od Japhy »

Zmeril jsem ten telefon suplerou a je to presne 10 mm. Nicmene vzhledem k rozmerum nepusobi ta tloustka nijak masivne. Zada jsou lehce zakulacena, o neco mene nez jsem cekal z obrazku. V ruce telefon neklouze, ale zadna specialni vrstva na tom plastu asi neni, proste matny plast. Kolegovu Galaxy S3 jsem mel dnes v ruce, ta je podstatne zakulacenejsi. Ale taky skoro trikrat drazsi...
Porovnej si i vahu proti ostatnim modelum, prece jen ma poctivych 160 gramu. Nicmene to muze souviset s baterkou a uhloprickou. Fakt problem vybrat, vyrabi tech modelu hrozne moc.
abdulius
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 25. kvě 2013 21:04:26
Typ mobilu / ROM: UMI S1

Re: UMI S1

Příspěvek od abdulius »

Tak jsem si ho pořídil taky. Byl to můj první nákup z Číny a v podstatě i první android, ale bohužel dojmy jsou dost rozporuplné. Čekal jsem na něj docela dlouho, protože na Antelife zatajili, že ho nemají skladem a že musí čekat na novou várku. V průběhu těch 10 dní samozřejmě stihl zlevnit. Za prodlení mi nabídli akorát vetší SD kartu, což jsem s rozpaky přijal, jelikož mi ani jinou možnost nedali. Bohužel při rozbalení jsem zjistil, že mi ji stejně neposlali...

Co mě ale štve víc, je to, že telefonu nefunguje mikrofon. Tvrdili mi, že musejí nejdříve novou zásobu testovat, že mi to nemůžou poslat hned, a pak mi stejně pošlou vadný kus. Mám tedy na vás dotaz, existuje nějaká aplikace, která funguje jako diagnostika a 100% mi potvrdí, že je mikrofon vadný? Případně mám se to pokoušet opravit nějak svépomocí, nebo jim to rovnou vrátit?

Jinak telefon vypadá bezvadně, skvěle se drží a všechno běhá hrozně rychle, včetně GPS, akorát s ním nejdou dělat elementární věci:)
Japhy
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 14. úno 2011 11:58:55
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: UMI S1

Příspěvek od Japhy »

Zkus ten Android Sensor Box co jsem z něj vkládal screenshot, je tam položka v menu sound sensor. Ukazuje mi to úroveň hluku v dB.

EDIT: Podle Build Number a Version je tahle ROM shodná s tou co mi přišla v telefonu z Etotalk: http://www.needrom.com/mobile/umi-s1/
Kdyby se ukázalo že je to sw problém, můžeš jí zkusit.
abdulius
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 25. kvě 2013 21:04:26
Typ mobilu / ROM: UMI S1

Re: UMI S1

Příspěvek od abdulius »

Díky za tip, sound sensor mi hází cca 25dB, ale z této hladiny se nehne... Bohužel nevím, jak poznat, jestli je to sw nebo hw problém. Nějaké rady? :) Nechci to otevírat, abych měl pořád šanci na záruku.

Bohužel nereagují ani z Antelife, zatím jsem s jejich CS dost zklamaný. Budu jim muset pohrozit Paypalem..:)
Japhy
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 14. úno 2011 11:58:55
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: UMI S1

Příspěvek od Japhy »

Sázel bych asi na hw problém, takovou botu snad výrobce u originální ROM udělat nemůže. Já jsem kupoval na Etotalk, hlavně kvůli rootnutí a jejich ROM. Už jsem příliš pohodlný na to trávit večer googlením kvůli ušetřeným 5$. Držím palce ať ti to dobře dopadne.
alanDH
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 29. lis 2013 23:47:42
Typ mobilu / ROM: Star s5 umi s1

Re: UMI S1

Příspěvek od alanDH »

Zdravím, chci se zeptat jak nahrát češtinu na UMI s1, poradíte?
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: UMI S1

Příspěvek od prasil »

Na needrom jsou nějaký ROM s multilanguage, na Antelife je teď S1 za 137$ a češtinu má v popisu
Uživatelský avatar
foto1977
Droid
Příspěvky: 1541
Registrován: ned 16. led 2011 20:58:37
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10e
Rom: stock
Bydliště: Matička měst :)

Re: UMI S1

Příspěvek od foto1977 »

Ahoj všem (jsou li zde ještě tací) majitelům S1...
Nabízím zdarma jen za cenu poštovného úplně novou nerozbalenou baterii na S1. Zbyla mi po mobilu a je mi k ničemu a přijde mi líto jí vyhodit.
Pokud má někdo zájem pošlete SZ a domluvíme předání...
Přílohy
S1bat.jpg
S1bat.jpg (76.39 KiB) Zobrazeno 7040 x
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C → Samsung S10e
Odpovědět

Zpět na „UMI S1 - obecná diskuze“