Xperia GOZelenáč

Sony
Odpovědět
Quadrat
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 29. kvě 2013 14:35:14
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Go

Zelenáč

Příspěvek od Quadrat »

Zdravím všechny -

potřeboval bych zjistit jak:
1) Pod androidem 4.1.2 na Sony Xperia Go smazat kontakt uložený v seznamu kontaktů, protože tam jsem žádnou takovou volbu neobjevil.
2) Potřebuju vědět, jestli je možné volně kopírovat kontakty mezi SIM kartou a telefonem i jinak než prostým zkopírováním seznamu čísel se Sim na telefon. Jde mi o to, abyhc mohl číslo se jménem uložené v telefonu zkopírovat na simku a opačně.
3) Existuje nějaká zrychlená volba, nebo tak něco?

4) Je nějak možné ovlivnit volbu "vlastní řazení" ikon v menu?
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Zelenáč

Příspěvek od ramon.dexter »

1) Podržíš prst na kontaktu - zvolíš smazat - nejde? Hromadně to nemusí jít, vyber si jinou aplikaci na kontakty.

2) Zkoušel jsi to, nebo se radši nejdřív zeptáš? A aby ses nedivil - jestli máš u kontaktů fotky, maily, icq a podobně, tak o to všechno transportem na SIM přijdeš. SIM totiž umí pouze jméno-číslo.

3) Zrychlená volba čeho? Kontaktu? Vytáhni si na plochu důležitý kontakty, případně přímý volání. Jak se to dělá? Mrkni se do manuálu.

4) Jo. Tak, že si je ručně seřadíš.

A příště použij hledání.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Quadrat
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 29. kvě 2013 14:35:14
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Go

Re: Zelenáč

Příspěvek od Quadrat »

Díky za radu ohledně podržení prstu na vybrané věci. Díky tomu jsem přišel i na to seřazení položek v menu. Ve stručném manuálu co byl součástí balení se o takovýchto banalitách "kupodivu" nepíše (Asi se počítá s tím, že každý už dotykové ovládání dávno zná a na lidi co si takové zařízení pořídili poprvé se jaksi kašle...).

Ano, i mně, který má "novodobý" smartphone ani ne 24 hodin je jasné, že na simku si obrázky a maily z kontaktů nepřevedu (stejně zatím ani žádné nemám :lol: ). A ano, zkoušel jsem to, bohužel nikde jsem nenašel nabídku "kopírovat kontakt na sim" ani možnost zobrazit paměť kontaktů simky (možná to někomu příde jako zbytečnost, ale mě se tahle dvojitá záloha kontaktů telefon/sim v minulosti už několikrát vyplatila).
Pokud jsem správně pochopil, co říkají výsledky mého předchozího hledání na tohle téma, pak potřebuju k podobné operaci speciální aplikaci. Ale protože jsem telefon prakticky před pár hodinama vybalil z krabičky, mou první starostí je (jak podivné!) abych napřed zvládnul telefonování (vč. zacházení s kontakty) a zprávy. Pak teprve můžu zjišťovat jak se stahují a instalují další aplikace. Můj předchozí dotaz byl tedy v tom smyslu, jestli to přece jen nelze udělat s tím softem, co už v telefonu je a případně jak konkrétně.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Zelenáč

Příspěvek od ramon.dexter »

Telefonu chybí možnost kopírování na SIM, protože je to polovičatý a v dnešní době už v podstatě nefunkční. Proto to tam není. A aplikací stejně ničeho nedosáhneš.
Jestli o ty kontakty skutečně nechceš přijít, nahraj si je na google a udělej si lokální zálohu .csv souboru. Ale SIM, to je fakt mobilní pravěk.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Quadrat
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 29. kvě 2013 14:35:14
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Go

Re: Zelenáč

Příspěvek od Quadrat »

Právě se mi podařilo smazat všechna data z vnitřního úložiště, sice jsem tam nic vlastího ještě neměl, ale stejně mě to štve. Není možné je odněkud znovu stáhnout? Mimochodem, jak by vlastně měla pracovat navigace, i když povolím mobilní data, tak se z telefonu na net nepřipojím (mapy připojení vyžadují) a wifina pokaždé vyhodí hlášku "chyba s ověřením" aniž by mi alespoň naznačila co vlastně ověřuje a jak chybu odstranit.
Odpovědět

Zpět na „Xperia GO“