Prestigio MultiPhone 4055 DUO - obecná diskuzeVýpadek příjmu GPS MTK8677 (Prestigio 4055)

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Uživatelský avatar
jivo
Androiďák!
Příspěvky: 286
Registrován: sob 10. dub 2010 12:19:07
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN3 SE s ROM z XDA + neco nahradniho s XDA
Mobil 2 / ROM: pres SiemS25, Windows mobile, HTC, Zopo ...
Rom: AOSP; LOS; Nitrogen
Bydliště: Czech Republic

Výpadek příjmu GPS MTK8677 (Prestigio 4055)

Příspěvek od jivo »

Nemohl jsem za boha chytnout GPS, čekal jsem několik desítek minut a nic. Telefon viděl 13satelitů, ale žádný nezafixoval. Protože jsem instaloval několik aplikací na GPS, začal jsem i odinstalovávat a rebootovat telefon. Pak jsem přečetl celé fórum a problémech GPS a MTK8677 :http://androidforum.cz/topic38733.html

Soubor gps.config jsem nenašel ani v /etc/ (telefon nemá root, ale totalcommander dokáže číst) a ani v rootu žádné karty. Vytvořil jsem ho n akrtě a také nic.
Po vypnutí EPO a A-GPS také nic.

Teprve po smazání A-GPS dat a jejich opětovném stáhnutí pomocí menu tools v aplikaci GPS Status & Toolbox se GPS chytla skoro hned. V systémovém menu bylo povoleno jen A-GPS a EPO je vypnuté.
Poridte si internetovou "flasku", prostor na Dropboxu s bonusem +500MB : https://db.tt/Zo8BfPgc
Moje vyzkousene a doporucene aplikace.
Vorlomut
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 06. čer 2013 12:44:29
Typ mobilu / ROM: Prestigio 4055

Re: Výpadek příjmu GPS MTK8677 (Prestigio 4055)

Příspěvek od Vorlomut »

Zadar,nejak se v tom ztracim.KDE vymazu agps data.Proste to nemuzu najit.stahnul jsem i ten programek,ale zadna zmena ani mi to ty satelity nenajde.
Habar
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 24. čer 2013 8:10:18
Typ mobilu / ROM: Prestigio 4055

Re: Výpadek příjmu GPS MTK8677 (Prestigio 4055)

Příspěvek od Habar »

Mám s tím taky problém, vyzkoušel jsem předchozí postup a nefunguje (asi něco dělám špatně, nebo tomu moc nerozumím). Jen dotaz, výrobce uvádí funkční GPS, tak nechápu proč se to takto řeší - domo robo??? Buďto začneme výrobce bombardovat na technické podpoře a bude s tím muset něco udělat - například rychlé vydání firmware s opravou, protože to vypadá na software problém, nebo všichni mobil vyreklamujem a to se jim taky nebude moc líbit a budou muset něco udělat... Zatím jsem kontaktoval technickou podporu.
Martone
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 25. čer 2013 9:04:04
Typ mobilu / ROM: Prestigio 4055

Re: Výpadek příjmu GPS MTK8677 (Prestigio 4055)

Příspěvek od Martone »

Taky jsem měl problém s přihlášením GPS, žádná navigace nechtěla najít signál GPS, po instalaci GPS test jsem zjistil, že mi to našlo vždycky 10-13 satelitů, ale nezafixovalo žádný. Pomohlo nastavení podle tohoto odkazu:
http://www.gizmochina.com/2012/10/30/ho ... mtk-phone/
který sem vložil někdo přede mnou. Po stažení EPO souboru už to funguje i s vypnutýma všema datovýma podporama (zapnuto jen GPS satelity) Satelity najde a zafixuje do 30 sekund. Odpoledne vyzkouším za jízdy v autě.
Martone
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 25. čer 2013 9:04:04
Typ mobilu / ROM: Prestigio 4055

Re: Výpadek příjmu GPS MTK8677 (Prestigio 4055)

Příspěvek od Martone »

Kromě toho jsem ještě kontaktoval technickou podporu a jejich odpověď:
obratte se na nase servisni stredisko Ilaid International s.r.o. http://www.prestigio.cz/support/service.xhtml
a zarizeni reklamujte.
Habar
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 24. čer 2013 8:10:18
Typ mobilu / ROM: Prestigio 4055

Re: Výpadek příjmu GPS MTK8677 (Prestigio 4055)

Příspěvek od Habar »

Zdravím, psal jsem taky na technickou podporu a odpověď stejná. EPO jsem taky nastavil, pozapínal všechny nastavení polohy a Při manuálním stažení se mi objeví maximálně 50 procent. Polohu to najde docela dobře, ale satelity nezafixuje, takže poloha je určena pouze z A-Gps.
Martone
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 25. čer 2013 9:04:04
Typ mobilu / ROM: Prestigio 4055

Re: Výpadek příjmu GPS MTK8677 (Prestigio 4055)

Příspěvek od Martone »

Ale musíš se připojit k síti, a v nabídce "Nastavení EPO" stáhnout ten EPO soubor. Pak už mi to fungovalo, předtím i se zapnutým EPO a wifi a A-GPS to dělalo přesně, jak píšeš.
Jo a zkoušel jsem to včera s navigací asi 25 km a v pohodě.
Habar
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 24. čer 2013 8:10:18
Typ mobilu / ROM: Prestigio 4055

Re: Výpadek příjmu GPS MTK8677 (Prestigio 4055)

Příspěvek od Habar »

Samozřejmě jsem EPO také stahoval, několikrát. Posílám na reklamaci....
MorteM
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 11. črc 2013 17:00:03
Typ mobilu / ROM: prestigio multiphone 4055 duo

Re: Výpadek příjmu GPS MTK8677 (Prestigio 4055)

Příspěvek od MorteM »

vsetko som robil ako ste pisaly ale gps sa mi nepodarilo spustit .
ludia ako vam dopadla reklamacia ?????
Habar
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 24. čer 2013 8:10:18
Typ mobilu / ROM: Prestigio 4055

Re: Výpadek příjmu GPS MTK8677 (Prestigio 4055)

Příspěvek od Habar »

Zdravím.
Včera jsem zaslal do do servisu dle pokynů na podpoře Prestigio. Mezitím, než jsem zaslal, tak jsem tomu dal ještě čas a laboroval.... Zjistil jsem, ze po továrním resetu a zapnuti a stažení EPO a A-GPS se velice rychle chytila - jásal jsem, ale zbytečně. Po novem spuštění se u ikonky satelitu objevi:l křížek a po chvíli zmizela a v ten moment jsem byl vždy bez signálu. Potom jsem zkoušel různé kombinace zapínání, vypínání, stahování EPO, resetovani dat A-GPS a občas se signál chytil. Ale neobjevil jsem v tom žádnou logiku, tak jsem to raději zaslal..

Takže mi přišla dnes reakce ze servisu : Dobrý den,

na Vaší reklamaci produktu Prestigio MultiPhone PAP4055 DUO s/n: MTP30731501975, byl vystaven protokol o neopravitelnosti. Neopravený kus byl zaslán do společnosti Asbis.

Tento e-mail vytiskněte a další postup reklamace řešte se svým prodejcem.

S pozdravem a přáním hezkého dne .......

Takže budu řešit s prodejcem..
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne čtv 18. črc 2013 21:02:42, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nabudúce používaj tlačidlo Upraviť / EDIT, lebo vytváraním double príspevkov porušuješ pravidlá fóra !!!
pedes
Androiďák!
Příspěvky: 332
Registrován: sob 08. čer 2013 18:35:52
Typ mobilu / ROM: 10xNokia samS2 SonyE Prestigio4044 Huawei P6 P7
Mobil 2 / ROM: Huawei G6
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek příjmu GPS MTK8677 (Prestigio 4055)

Příspěvek od pedes »

Prestigio jsem po dvou měsících trápení s GPS vrátil prodejci, Reklamace byla úspěšná.
Jirka04
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 08. led 2015 9:50:59
Typ mobilu / ROM: Prestigio Multiphone 4055
Mobil 2 / ROM: Lenovo A7000

Re: Výpadek příjmu GPS MTK8677 (Prestigio 4055)

Příspěvek od Jirka04 »

Rád bych se podělil o svoji zkušenost, dlouho jsem tenhle problém s GPS řešil, nějaké postupy dočasně pomohly, ale většinou po restartu nebo zamrznutí telefonu s následným vyndáním baterie se problém vrátil a GPS se nechytla nebo spojení trvalo nekonečné minuty. Pomohla tahle aplikace https://play.google.com/store/apps/deta ... camilo.gps - natvrdo se spojí s konkrétní GPS aplikací (mapy, navigace) a při každém jejím spuštění provede fix AGPS.
Moje přihlášení na Gmail - http://gmail.prihlaseni.net/ a facebook - http://facebook.prihlaseni.net/
Martone
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 25. čer 2013 9:04:04
Typ mobilu / ROM: Prestigio 4055

Re: Výpadek příjmu GPS MTK8677 (Prestigio 4055)

Příspěvek od Martone »

Díky, opravdu to funguje (zkoušel jsem na Be On Road a GPS Test) a k zafixování tam kde jsem bez této aplikace čekal třeba dvě minuty, dojde teď za 10-15 vteřin. Asi začnu ten můj telefon nakonec mít rád. :D
Odpovědět

Zpět na „Prestigio MultiPhone 4055 DUO - obecná diskuze“