Jiayu G2S - FW/ROM/ROOTUNBRICK

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
rudie_69
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 20. čer 2013 13:53:08
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2s

UNBRICK

Příspěvek od rudie_69 »

mám g2s a skušal som nahodiŤ novu lewa rom, ale urbil som chybu a vymazal som custom romku, a novú sa mi nepodarilo načitať, taktiež sa mi nepodarilo obnoviť custom romku, teraz ked zapnem mobil objavý sa mi len logo a je nefunkčný nereaguje. čo mám s ním robiť? dá sa to daako opraviť ?.....
nightkyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: úte 15. led 2013 15:32:38
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Re: UNBRICK

Příspěvek od nightkyn »

Nahod si tam ROMku cez SPFT
rudie_69
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 20. čer 2013 13:53:08
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2s

Re: UNBRICK

Příspěvek od rudie_69 »

A nemohol by si mi prosím hodiť daaký návod prosím ?....
mk-tec
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pát 19. črc 2013 7:42:50
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S
Rom: orig.

Re: UNBRICK

Příspěvek od mk-tec »

Mám dotaz,
přes googleplay jsem si nahrál sadu jiného typu písma. Po instalaci to chtělo boot, tak jsem to potvrdil. Telefon se zapnul, naběhlo jen logo a pořád dělá, že se bootuje. Je to ale už celou noc a nic to nedělá. Nejde ani vypnout. Musím vytáhnout baterku a pak se vypne. Při opětovném zapnutí opět jen logo a nic...

...jak z toho ven...??? Poraďte prosím... (nechytá se ani připojení přes kabel)
Uživatelský avatar
kuko61
Stálý androiďák
Příspěvky: 245
Registrován: sob 21. led 2012 14:00:35
Typ mobilu / ROM: UMI Cross [stock JB 4.2.2]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S3 [Atila Rom 4.4.4 - i9305 port]
Tablet: Chuwi Hi12 dualboot
Rom: Win10 / Android 5.1

Re: UNBRICK

Příspěvek od kuko61 »

Tu je odkaz na stock ROM G2S-20130306-143807
https://www.dropbox.com/s/ewg9jlddftfs4 ... %8C%85.zip
V archive je ROM, USB drivery aj FlashTools.
Navod flashovania cez FlashTools je pre vsetky MTK telefony rovnaky, mozes postupovat nariklad podla tohoto
http://forum.zopomobileshop.com/thread-453-1-1.html
Jedine, v com sa navody zvyknu lisit je to, ze pred samotnym flashovanim treba vybrat baterku a u niektorych
telefonov sa pise, ze sa ma ROM flashovat s vybratou baterkou a pri inych, ze ju treba vybrat, potom vlozit, telefon nezapinat a pripojit k USB.
Huawei Ascend G300 ->THL W8 16GB -> UMI Cross, Chuwi Hi12 dualboot
mk-tec
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pát 19. črc 2013 7:42:50
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S
Rom: orig.

Re: UNBRICK

Příspěvek od mk-tec »

..díky, SUPER,je skvělé, že tu někdo poradí. Mám (tedy spíš měl jsem) tuto custom ROM.
Pokud není z toho jiné východisko, jdu na to ;) - je to porpvé, ale všechno je jednou poprvé - zkusím a uvidím
...akorát koukám - baterka je na 15%, takže nejprve raději dobiju

...apropooo, opravdu není jiné cesty zpět?
Uživatelský avatar
kuko61
Stálý androiďák
Příspěvky: 245
Registrován: sob 21. led 2012 14:00:35
Typ mobilu / ROM: UMI Cross [stock JB 4.2.2]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S3 [Atila Rom 4.4.4 - i9305 port]
Tablet: Chuwi Hi12 dualboot
Rom: Win10 / Android 5.1

Re: UNBRICK

Příspěvek od kuko61 »

Mozno je, ale takto na dialku sa to tazko riesi. kazdopadne flash kompletnej stock rom cez FlashTool by mala byt istota, pokial telefon nechce nabehnut a ani sa nevies dostat do recovery.
Samozejme si potom mozes flashnut nejaku custom ROM cez Recovery, len si budes musiet predtym flashnut CWM alebo TWRP.
Pripadne mozes zostat na stock ROM, ak je dobra, len taktiez asi bude dobre flashnut Custom recovery.
Vsetko potrebne sa da najst tu http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=426870 a tu http://forum.china-iphone.ru/jiayu-g2s- ... iayu%20g2s Sice je to po rusky, ale kto si zacal s cinskymi telefonmi, mal by sa v rustine zdokonalit, pretoze na ruskych forach sa da najst asi najviac zdrojov ;)

Edit: teraz som sa docital, ze v stock rom by uz mal byt root, takze asi preto som nenasiel na root ziadny navod :)
Huawei Ascend G300 ->THL W8 16GB -> UMI Cross, Chuwi Hi12 dualboot
TomasT342
Robot
Příspěvky: 759
Registrován: ned 23. pro 2012 17:42:58
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Re: UNBRICK

Příspěvek od TomasT342 »

kuko61 píše:Jedine, v com sa navody zvyknu lisit je to, ze pred samotnym flashovanim treba vybrat baterku a u niektorych
telefonov sa pise, ze sa ma ROM flashovat s vybratou baterkou a pri inych, ze ju treba vybrat, potom vlozit, telefon nezapinat a pripojit k USB.
U G3S např není potřeba na baterku sahat vůbec, telefon stačí jen restartovat a pokud je na připojeném PC FlashTool v aktivně čekajícím stavu (odkliklá akce) tak se rovnou chytne a flešuje.
mk-tec
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pát 19. črc 2013 7:42:50
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S
Rom: orig.

Re: UNBRICK

Příspěvek od mk-tec »

...nějak se mi nedaří istalovat ovladače do PC :cry:
Uživatelský avatar
kuko61
Stálý androiďák
Příspěvky: 245
Registrován: sob 21. led 2012 14:00:35
Typ mobilu / ROM: UMI Cross [stock JB 4.2.2]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S3 [Atila Rom 4.4.4 - i9305 port]
Tablet: Chuwi Hi12 dualboot
Rom: Win10 / Android 5.1

Re: UNBRICK

Příspěvek od kuko61 »

No s tymi USB ovladacmi (USB_VCOM_drivers) sa asi budes musiet potrapit. Bez toho to nepojde.
Ci ich mas nainstalovane skontrolujes tak, ze ked pripojis vypnuty telefon cez USB k PC, v Device manageri (spravcovi zariadeni) v PC sa ti na niekolko sekund objavi
v casti Porty (COM a LPT) zariadenie Mediatek Preloader USB Vcom port.
A nemas nahodou Win8? Tam som si nie isty, ci funguju.

Edit: Este som sa na ruskom fore docital, ze ROM G2S-20130306-143807 by nemala fungovat na starych G2s. len na novsich so samsung chipsetom.
Pri starsom modeli odporucaju flashovat ROM G2s_20130109-104044 https://www.dropbox.com/s/kxjdopailtmus ... lash.zip?m
Huawei Ascend G300 ->THL W8 16GB -> UMI Cross, Chuwi Hi12 dualboot
nightkyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: úte 15. led 2013 15:32:38
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Re: UNBRICK

Příspěvek od nightkyn »

mk-tec píše:...nějak se mi nedaří istalovat ovladače do PC :cry:
tu ide hlavne o ten MTK 65xx preloader (nieco take) ten poriesis nakopirovanim:

- usb2ser_Win7.inf a cdc-acm.inf do \Windows\inf\
- androidusb.sys a usbser.sys do \Windows\System32\
mk-tec
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pát 19. črc 2013 7:42:50
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S
Rom: orig.

Re: UNBRICK

Příspěvek od mk-tec »

...jj, díky. Vrátil jsem se po odpolední, tak to zkusím...
... Mám ho teprve doma měsíc a tuším, že tam jsem tam měl mám custom rom z 03/27/2013
Stáhnu ovladače a uvidíme. Zatím díky moc za rady ;)

EDIT:
Ovladače nainstalovány.
Když to zkouším přes SPFT, tak mi hned po spuštění chybové hlášení "access violation at address O5D0DB6 in modul "flash_tool.exe". Jak to přepsat...???

Když jsem si pak stáhl a zkusil novější verzi SPFT, tak sice se rozjela, ale když jsem na tom druhém řádku stahoval "...scatter...", tak to vepsalo samý "nuly", ale ten PRELOADER je oranžový a bez adres. Při spuštění přes F9 (nebo download) to nic nedělá...

Telefon jde i do recovery módu. Když dám instalovat ROM přes SD kartu, najde ji, instaluje a po chvilce "installation aborted."

...co dál?
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne sob 20. črc 2013 8:50:29, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nabudúce používaj tlačidlo Upraviť / EDIT, lebo vytváraním double príspevkov porušuješ pravidlá fóra !!!
mk-tec
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pát 19. črc 2013 7:42:50
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S
Rom: orig.

Re: UNBRICK

Příspěvek od mk-tec »

...ne a NE so to povést :cry:
...nejste někdo z okolí Kroměříže, kdo by mi s tím pomohl, příp. za nějakou úplatu dal dohromady...??? PLS :help:
Uživatelský avatar
kuko61
Stálý androiďák
Příspěvky: 245
Registrován: sob 21. led 2012 14:00:35
Typ mobilu / ROM: UMI Cross [stock JB 4.2.2]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S3 [Atila Rom 4.4.4 - i9305 port]
Tablet: Chuwi Hi12 dualboot
Rom: Win10 / Android 5.1

Re: UNBRICK

Příspěvek od kuko61 »

Tak to ozaj neviem, co robis.
Teraz som si este raz stiahol cely balik s ROM, spustil Flashtool v1244, ktory bol v archive, loadol scatter z adresara 20130306-143807 a vsetky sucasti ROM sa nacitali v poriadku.
SPFTG2S.png
SPFTG2S.png (78.07 KiB) Zobrazeno 6142 x
Vobec ma nenapada, co stvaras. Jedine, ze nemas vo win v poriadku Unicode podporu a neodmazal si z adresara cinske znaky, preto nevie najst flash tool sucasti ROM, alebo mas Win 8 a tam to nefunguje.
Nic ine ma nenapada.
Pri spusteni cez F9 alebo Download to ani nic nemoze robit, ked nemas spravne nacitanu ROM.
A dufam, ze si dobre cital navod - najskor nacitat scatter, stlacit Download a az potom pripojit vypnuty telefon (pripadne telefon s vybratou baterkou)
Navod na flash v cestine je napr. aj tu http://androidforum.cz/topic44533.html

Inac, pokial ti telefon nabieha aspon do recovery, casti ROM Preloader a DSP_BL by sa podla vsetkeho nemuseli flashovat. Ale ked mas dobru kompletnu stock ROM, nemalo by sa nic stat, ked to flashnes komplet.
Huawei Ascend G300 ->THL W8 16GB -> UMI Cross, Chuwi Hi12 dualboot
mk-tec
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pát 19. črc 2013 7:42:50
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S
Rom: orig.

Re: UNBRICK

Příspěvek od mk-tec »

...zkoušel jsem to několikrát a přesně podle návodu, jak to popisuješ ty.

když spustím SPFT, tak chybová hláška. Nahrál jsem si novější verzi - ta už najede. Pokud tam zadám na druhý řádek ..."scatter..", tak mi to načte pouze řádek RECOVERY a nic jiného... Tak co s tím...? Může to být způsobeno i tou novější verzí, že se nenačte nic víc...???

...asi budu muset zkusit někoho s jiným počítačem a "hardwarem" v hlavě, bo ja to asi nedám :oops: :no:
nightkyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: úte 15. led 2013 15:32:38
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Re: UNBRICK

Příspěvek od nightkyn »

scatter mas nacitavat tam kde mas original ROM, ked nacitas scatter z recovery tak ti nabehne len riadok s recovery, teraz som to skusal, bo tiez nechapem, ako to, ze ti to neide....(nazvy su rovnake, tak pozor nato)

Dalsia vec, co viem tak pri flasovani RECOVERY sa dava download, ale pri flashovani ROM sa dava Firmware -> Upgrade
mk-tec
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pát 19. črc 2013 7:42:50
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S
Rom: orig.

Re: UNBRICK

Příspěvek od mk-tec »

...no jo, říkám, že to dělám oprvé... :DD
...konečně jsem načetl - bylo to i v té podpoře znaků "rozsypané rýže". Vše je načteno, ale opět ouha - při upgrade i při download to hlásí chybu v ovladačích. Tak jedu do správy nástrojů, dám to aktualizovat, najdu ovladače, instaluju přes cestu - všechno proběhne v pořádku, najedu zpět a pořád zase to samé.... asi to bude fakt v těch ovladačích....
Přílohy
PrtSc.docx
(317.49 KiB) Staženo 76 x
mk-tec
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pát 19. črc 2013 7:42:50
Typ mobilu / ROM: Jiayu G2S
Rom: orig.

Re: UNBRICK

Příspěvek od mk-tec »

SUPER - práce se zdařila, díky vám za podporu

1. Pomohlo stáhnout novější verzi SPFT a vše se už načetlo...
2. problém v ovladačích - dělal jsem to u kámoše na druhém počítači - zadal jsem cestu odkud a tam se mu stáhlo vše potřebné, zauktualizovalo a šlapalo to ;) ...pak jsem to dělal doma a dopladl jsem zase špatně, takže důvod vyčistit počítač a případně přeinstalovat Visty...

Ještě jednou VELIKÉ DÍKY ;)
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: UNBRICK

Příspěvek od hotovyrado »

Tak to je gól, pomalu se s G2S loučím - pokud jej někdo na Aukru koupí a chystám jej na prodej. Flashnul jsem místo LeWy tuhle z tohoto tématu

od kuko61 » pát 19. črc 2013 8:47:50

Stock ROMku....

...a nechápu nic. GPS jede bez nastavování v MobileuncleTools a gps.dat jako jednoúčelový SirfStar! Fix (i ten první) za 20-30 sekund max, signál nepadá a přesnost je dokonalá - zkoušeno na iGO.

No ale pokud mi jej nějaký dravec za trojku koupí, tak za tyhle prachy mám 4jádro na MTK6582. Přecejen G2S mám už 10 měsíců a je třeba jít dál....
Odpovědět

Zpět na „Jiayu G2S - FW/ROM/ROOT“