Google Nexus S - ROM/ROOT/FWNáhrada ROM za CM

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
Hans_16
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pát 30. bře 2012 18:19:12

Náhrada ROM za CM

Příspěvek od Hans_16 »

Můžete mi prosím doporučit nějakou ROMku pro můj Nexus S? Nyní mám CM 10.1.2, udělal jsem i čistou instalaci, ale telefon není nejrychlejší. Je nějaká ROM, která na Nexus S běží plynuleji? A nejlépe, aby byla postavená na Android 4.2 a byla stabilní. Děkuji
Uživatelský avatar
jenda^^
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: ned 11. pro 2011 22:05:11
Typ mobilu / ROM: Nexus S
Rom: SlimKat

Re: Náhrada ROM za CM

Příspěvek od jenda^^ »

Mám JellyShot a přijde mi rychlejší než základní 4.1. Ale tu jsem měl rok používanou nečištěnou, tak byla trošku přibržděná. Záporem týhle ROMky ale bude, že nedávno skončil její vývoj.

Hodně chvály jsem četl na ROMku Slim Bean. Na XDA jsem k ní četl nějakou "recenzi", kde dotyčnému v Antutu benchmarku získala kolem 4200 bodů. (Já mám u JellyShotu cca 3300).
Nexus S (SlimKat - 4.4.2) ← HTC Touch Pro2 ← HTC Kaiser ← HTC Vox ← Siemens M75 ← Siemens C65 ← Siemens MT50 ... a na všech jsem patchoval nebo nahrával alternativní firmwary :-)
+ Huawei G300, který servisuji přítelkyni
Hans_16
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pát 30. bře 2012 18:19:12

Re: Náhrada ROM za CM

Příspěvek od Hans_16 »

Díky za tipy. Jen by mě ještě zajímalo, jsou ty ROMky i v češtině nebo ne? Narazil jsem i na MIUI, která je sice postavená na Android 4.1.2, ale nevypadá špatně a je česky. Tak ji možná zkusím :)
Uživatelský avatar
jenda^^
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: ned 11. pro 2011 22:05:11
Typ mobilu / ROM: Nexus S
Rom: SlimKat

Re: Náhrada ROM za CM

Příspěvek od jenda^^ »

V češtině bývá většina ROMek. Tyhle dvě jsou česky téměř kompletní.

Právě jsem trošku vyzkoušel ten Slim Bean a zdá se, že je fakt docela svižný, ale jinak na mě působí jako CyanogenMod, když jsem ho zkoušel před 1,5 rokem. Každou chvíli se to totiž restartovalo. :-) Být stabilnější, tak je to výborná ROM.
Nexus S (SlimKat - 4.4.2) ← HTC Touch Pro2 ← HTC Kaiser ← HTC Vox ← Siemens M75 ← Siemens C65 ← Siemens MT50 ... a na všech jsem patchoval nebo nahrával alternativní firmwary :-)
+ Huawei G300, který servisuji přítelkyni
Hans_16
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pát 30. bře 2012 18:19:12

Re: Náhrada ROM za CM

Příspěvek od Hans_16 »

tak to je škoda té SllimBean. A s MIUI máš zkušenosti?
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada ROM za CM

Příspěvek od aldabubo »

Že by pro tvého Nexe byla Slimka nestabilní? Já mám Slimku v SGS2 a v Nexus7 a v obou (stejně jako předtím v SGS1) je zcela perfektní. Cyanogen nepřipomíná už dnes téměř v ničem. Měl jsi před flashem udělané komplet wipe?
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Hans_16
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pát 30. bře 2012 18:19:12

Re: Náhrada ROM za CM

Příspěvek od Hans_16 »

Tak jsem právě nahodil tu SlimBean 4.2.2 Build 7, tak uvidím, jak bude držet. Ale první dojmy jsou dobré :)
Uživatelský avatar
michpo
Moderátor
Příspěvky: 1270
Registrován: ned 31. kvě 2009 21:21:02
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada ROM za CM

Příspěvek od michpo »

Téma přesunuto do správné sekce.
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
pg.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: úte 02. srp 2011 14:42:44
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Re: Náhrada ROM za CM

Příspěvek od pg.cz »

Taky mam dlouho JellyShot, ale jak uz psal JENDA, jeji vyvoj byl ukoncen (autorovi doslouzil Nexus S :o). Ted by mne zajimalo zda se objevi neco stabilniho pro Android 4.3!!, treba i z CM, pro nase "crespo". Nevi nekdo o tom neco vice??
NeXus S (Rom: JellyShot-final, Kernel: Marmite 8.6 bigmem)
Huawei G620s (root)
Hans_16
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pát 30. bře 2012 18:19:12

Re: Náhrada ROM za CM

Příspěvek od Hans_16 »

Tak SlimBean už je z telefonu pryč. Je to solidní ROM, svižná, ale často mi zamrzal telefon (minimálně jednou denně), že jsem musel vyndat baterku. Dnes jsem nahodil nejnovější JellyShot, ale RAM je o dost menší než se SlimBean. Prý může pomoci jiný kernel pro zvýšení RAM. Jaký byste mi doporučili? Někdo chválí marmite, někdo air kernel. Jiné neznám. A kde je stáhnout přímo pro Nexus S s JellyShot?
Uživatelský avatar
jenda^^
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: ned 11. pro 2011 22:05:11
Typ mobilu / ROM: Nexus S
Rom: SlimKat

Re: Náhrada ROM za CM

Příspěvek od jenda^^ »

AirKernel mi přijde o něco lepší na baterku než Marmite. Na jellyshot je dobrý používat verzi s bigmem (big memory, něco takovýho). A musí být označena jako CM nebo CyanogenMod.

Ale přijde mi, že s jellyshotem je na tom baterka hůř jak se stock romkou. Když používám málo, tak vydržím 2 dny, předtím 3.
Nexus S (SlimKat - 4.4.2) ← HTC Touch Pro2 ← HTC Kaiser ← HTC Vox ← Siemens M75 ← Siemens C65 ← Siemens MT50 ... a na všech jsem patchoval nebo nahrával alternativní firmwary :-)
+ Huawei G300, který servisuji přítelkyni
Uživatelský avatar
Fatal_Soldier
Droid
Příspěvky: 2047
Registrován: pon 11. říj 2010 12:34:08
Typ mobilu / ROM: SGS7
Rom: Nougat official
Bydliště: Hodonín

Re: Náhrada ROM za CM

Příspěvek od Fatal_Soldier »

Na NS jsem vyzkoušel mraky kernelů, ale vždy jsem se pak vrátil ke starému, dobrému Air Kernelu, ten je podle mě asi nejlepší kernel pro NS...
SGS7 Nougat official
POUŽÍVEJTE HLEDÁNÍ, vše už tu de facto někde je.
Uživatelský avatar
pg.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: úte 02. srp 2011 14:42:44
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Re: Náhrada ROM za CM

Příspěvek od pg.cz »

Zdravim a davam vedet ze jsem se konecne dostal k obnove sve ROM, vybral jsem CM 11, Snapshot M7, kernel jsem zatim neresil. Bezi to celkem v poradku, je nutno dat pozor na aplikace ktere jeste nemeli upgrade na KitKat. Nebyl jsem si jisty jak to bude vypadat s obsazenosti RAM, ale je to v poradku, celkem se da udrzet u 100 Mb volnych, takze telefon jede pomerne svizne. KitKat, resp. ten kernel se kterym jsem ho prevzal, zrejme zapojuje casteji praci procesoru se 1000 MHz a mam pocit ze to bere baterku rychleji, ale neni to nic dramatickeho, stejne nabijim kazdy vecer.
Proste se da rict - Nexus S, konkretne jeho hardware, nema problem drzet krok s dobou i po trech letech. :D
NeXus S (Rom: JellyShot-final, Kernel: Marmite 8.6 bigmem)
Huawei G620s (root)
Uživatelský avatar
pg.cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: úte 02. srp 2011 14:42:44
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Re: Náhrada ROM za CM

Příspěvek od pg.cz »

Jeste jedna zalezitost - pokud nekdo to bude zkouset instalovat primo pres recovery TWRP - tak je nutno mit verzi 2.6 a vyse (predpokladam ze i u CWM bude neco podobneho) . To jsem nevedel a chvili mi to neslo, az jsem musel se podivat po forumech :) .
NeXus S (Rom: JellyShot-final, Kernel: Marmite 8.6 bigmem)
Huawei G620s (root)
Uživatelský avatar
Aramon
Stálý androiďák
Příspěvky: 108
Registrován: úte 31. bře 2009 19:05:46
Typ mobilu / ROM: Lenovo A536
Rom: Mystic OS v7
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada ROM za CM

Příspěvek od Aramon »

Kluci, hoďte mi odkaz, kde stáhnu JellyShot-final dřív, než ten foun hodím do koše :-( Mám poslední CM a telefon je totální zdechlina, nedá se s tím vydržet :-(
Prodávám hasičáky, provozuju MetalSvět.cz.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Náhrada ROM za CM

Příspěvek od LivArt »

To je problém si otevřít XDA-devs?
http://forum.xda-developers.com/nexus-s ... s-t2023699
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus S - ROM/ROOT/FW“