Samsung Galaxy SII (I9100) - ROM/ROOT/FW[NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od mahon »

A postupoval jsi správně např. postup zde http://androidforum.cz/cyanogenmod-10-1-t35465.html ? Ještě se prosím tě podívej pod baterii jak je napsán Model gt-i9100 jestli máš za tím i9100 ještě nějaké písmeno např G nebo jiné.
ondrejgalaxy
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 14. bře 2013 12:54:27
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG GALAXY S2
Tablet: SAMSUNG GALAXY NOTE 10.1

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od ondrejgalaxy »

Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od mahon »

Tak to máš v pořádku a pokud se ti nedaří s tím flešem tak někde děláš chybu v postupu.Přečti si ten odkaz co jsem ti dal na předešlé stránce jestli jsi to tak dělal.Jo a tu složku efs zazálohovanou máš když jdeš na CM ?
Fr3nky
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25. říj 2010 20:42:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S i9100

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Fr3nky »

Zdravím, mám na vás pár otázek ohledně tohoto telefonu. Koupil jsem telefon SGS II, který by měl údajně pocházet z rakouské distribuce, je tam android 4.1.2 stock rom,
verze základního pásma I9100BOLP9,
verze jádra
3.0.31-816988
dpi@DELL166 #3
SMP PREEMPT Mon Jan 14 17:26:31
KST 2013

Na telefonu je root. A blbne mně přetáčení displeje na landscape - přetočí se až tehdy, když mám telefon úplně naležato a ještě s nějakou prodlevou.. Přetočení na výšku nefunguje vůbec. Pak mně občas blbne foťák, kdy se celá aplikace spustí otočená o 90°. Připojení k pc pomocí kabelu nefunguje, ani Odin telefon nenačte. Nevíte jak tyto vady odstranit? Předem díky za rady :)
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od don_alex »

Ad pretoceni - zkousel jsi hard reset? S rootem jsi telefon uz koupil?

Ad pripojeni k PC - pokud chces telefon pripojit k ODINu (predpokladam, ze mas telefon v download modu), musis mit nainstalovane ovladace. Pokud jsi kvuli ovladacum instaloval KIES, musis pred pripojenim telefonu k PC vsechny procesy KIES ve spravci uloh vypnout.

@tablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Fr3nky
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25. říj 2010 20:42:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S i9100

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Fr3nky »

Hard reset jsem už zkoušel. Ano, koupil jsem ho už s rootem.

Kies vypnuté-ve správci úloh killnuté všechny procesy a tel. v download modu a Odin jej nevidí.
Napadlo mě jestli to nebude špatným kernelem?
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od aldabubo »

Kernel nemá na připojení k odinu vliv :) Bude to ovladačem nebo zkus jiné usb v počítači, nejlépe zadní (na stolním pc). Restart počítače, případně úplná odinstalace kies (kromě ovladačů) také někdy pomůže.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Fr3nky
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25. říj 2010 20:42:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S i9100

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Fr3nky »

Zkoušel jsem jiný usb, odinstalovat kies.. nic nepomohlo.
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od mahon »

Zkoušel jsi v recovery modu wipe data,wipe cache a v advanced i wipe dalvik ? Nemáš možnost vyzkoušet jiný usb kabel nebo připojit k jinému PC ?
Fr3nky
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25. říj 2010 20:42:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S i9100

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Fr3nky »

Vyzkoušel jsem druhý pc s XP a mobil to našlo :-)
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od mahon »

Takže je buď usb kabelem nebo tímto usb flexem v telefonu.
Fr3nky
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25. říj 2010 20:42:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S i9100

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Fr3nky »

Bude to usb kabelem, vyzkousel jsem druhy a funguje. Nejaky napad jak opravit to pretaceni displeje a fotoaparat?
Uživatelský avatar
mahon
Moderátor
Příspěvky: 2293
Registrován: stř 18. kvě 2011 16:33:35
Typ mobilu / ROM: NOTE 3 n9005
Bydliště: Vsetínsko

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od mahon »

Udělej ty wipe a přeflešuj to jinou romkou.
Fr3nky
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25. říj 2010 20:42:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S i9100

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Fr3nky »

Dobře, doporučil bys mně nějakou romku? :-)
ladik99
Androiďák!
Příspěvky: 674
Registrován: ned 15. kvě 2011 11:52:12
Typ mobilu / ROM: iPhone 6 - iOS 8.3
Tablet: Asus

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od ladik99 »

Zdarec,jestli se do toho můžu vložit,tak pokud chceš rom založenou na stock rom,vyzkoušej NeatROM nebo Omega v24.
Pokud založenou na CM/AOKP tak za mě Slim Beam build8 nebo Omega v13.
Fr3nky
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25. říj 2010 20:42:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S i9100

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Fr3nky »

Díky za tipy, vyzkouším Slim Beam.

Nahodil jsem Slim Beam a přetáčení displeje pořád nefunguje. Předpokládám, že to bude asi nějaká HW chyba ne?

EDIT by pRo_lama:
Nepíš dva a viac príspevkov za sebou, od toho máš tlačítko "Upraviť"! Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od aldabubo »

Pokud to netočí displej, přestože je to zapnuté, tak je to stopro hw chyba.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
Fr3nky
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25. říj 2010 20:42:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S i9100

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Fr3nky »

Přetočí se, ale jenom když mobil nakloním trošku k sobě. A když se to přetočí landscape, tak už se to nepřetočí do režimu na výšku.
Quezcotl
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 06. bře 2012 14:51:39
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Quezcotl »

Dobry vecer Vsem,

rad bych se zeptal jestli byste mi nekdo doporucil navod nebo pripadne popsal sam, jakej rom/kernel pouzit na SGS II, muzou byt klidne stranky s popisem v anglictine.

Moje poazdavky sou, aby to byla nejnovejsi verze jelly bean oficialne dostupna pro SGS II a aby tam nebyli predinstalovany zadny defaultni aplikace od vyrobce, pripadne jenom fakt ty uplne zakladni (ne treba google+ atp.).

Porposil bych o doporuceni s cim mate zkusenosti/co je obecne dobry, stabilni, obsahuje vse co ma, ale je to light weight, uz takhle moje ramka moc nestiha veskerej ten napor aplikaci.

Diky predem. Btw omlouvam se jestli sem missnul nejakej topic, kde uz se tohle resi (a zaroven je aktualni).
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Cleric »

Pokud chceš čistý Android, zvol Cyanogen mod 10.2 a k tomu jen ty základní Google apps. Určitě neuděláš chybu.

Odesláno z Maguro
Quezcotl
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 06. bře 2012 14:51:39
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Quezcotl »

Tak diky za tip, vyzkousel sem to a nainstaloval sem si Jelly Bean 4.3 pres Cyanogen Mod 10.2, ale zjistil sem, ze ten vzhled mi vubec nevyhovuje.

Existuje nejaka alternativa co vypada jako originalni samsung galaxy S II launcher (ten jelly bean 4.2.2). Nebo na to neni potreba jinej rom?
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Cleric »

Tady záleží co chceš, buď ROM bez zbytečnosti a tou je CM a nebo Touch Wiz a tady budeš muset prohledat XDA-DEVELOPERS.com

Osobně dávám přednost čistotě.

Odesláno z Maguro
Uživatelský avatar
Druss81
Androiďák!
Příspěvky: 487
Registrován: čtv 29. pro 2011 10:41:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8 no root

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Druss81 »

Omega ROM alebo NEAT ROM lite... osobne preferujem Omegu a launcher Nova
Quezcotl
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 06. bře 2012 14:51:39
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Příspěvek od Quezcotl »

DIky za dalsi tipy, ale mne se prave libi ten originalni vzhled, Samsung Touch Wiz a veskery rozhrani bych chtel zachovat. Minimalne sms, kontakty, mozna jeste email klient a tyhle basic funkce. Zbytek uz bych nahradil alternativnima aplikacema co vyhovujou mne. Nova laucnher, Apex ani zadny jiny se mi nelibej a nevyhovujou mi.

Nejaky dalsi tipy? Ted sem nasel treba tohle https://play.google.com/store/apps/deta ... free&hl=en, tak uvidim.

EDIT1:
Ted sem si uvedomil, ze vlastne jediny co by mi stacilo pro moje potreby je normalni jelly bean rom 4.2.2 pro SGS II, akorat bez tech predinstalovanejch zakladnich aplikaci. Nemate tip na neco takovyho?

EDIT2:
Tak ted mam jeste jeden dotaz, prosim o radu.

1) Mel sem unrootnutej Jelly Bean 4.2.2 s alernativnim kernelem Siyah-s2-v6.0b4 flashnotym pres Odin podle tohoto navodu:
http://www.svetandroida.cz/root-samsung ... lsd-201307

2) Potom sem si sam nainstaloval Cyanogenmod 10.2 a Jelly Bean 4.3 podle tohoto navodu:
http://eandroidhowto.com/how-to-install ... guide.html

Problem byl v tom, ze sem nemohl bootnout do recovery modu ani pres hw tlacitka, ani pres restart v ty konzoli co ma Cyanogenmod. Rozhodl sem se tudiz, ze se vratim zpatky k tomu co znam a flashnul sem zas ten puvodni kernal viz 1 ale ted uz telefon nezapnu vubec, ani po vyjmuti baterky. Telefon nabiji a ma i to logo, ze se zapina, bohuzel po tom uz ale nic nenasleduje.

Prosim o radu kde sem pochybyl, pripadne jestli to muzu jeste vubec nejak napravit a neni z telefonu brick.

EDIT by don_alex:
Nepiš dva a více příspěvků pod sebe, od toho máš tlačítko "Upravit"! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od don_alex »

Za prve si prosim precti pravidla fora a ta dodrzuj. Dekuji.

Za druhe, proc delas takove vylomeniny? Toho, co chces, dosahnes tak, ze jen z puvodni romky odinstalujes vsechny aplikace o ktere nestojis. Nebo je muzes jen zmrazit, coz se ve finale chova uplne stejne. Vymyslis tu kdejake kombinace stock rom a custom rom, delas veci, kterym nerozumis, a pritom Ti jde jen o to, aby jsi v telefonu nemel nektere (ke vsemu jen nektere) predinstalovane aplikace. Pak to dopada tak, jak to dopada.

Nedostanes se ani do download modu?

@tablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Druss81
Androiďák!
Příspěvky: 487
Registrován: čtv 29. pro 2011 10:41:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8 no root

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Druss81 »

použil si Kernel, ktory nie je pre Cyanogen..... Pokiaľ sa nedostaneš do recovery, ale iee Ti download mod, tak jedine flash Stock ROM cez Odina v PC. ROM stiahneš na sammobile. Hodne Ti pomôže strycek google, kde zadáš čo potrebuješ.

Nabudúce budeš vediete, že najprv si treba veci naštudovať a az ptm niečo robiť
Quezcotl
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 06. bře 2012 14:51:39
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Quezcotl »

Okay, omlouvam se ze sem kvuli tomu zalozil dalsi thread, myslel sem, ze tenhle uz je dost mrtvej.

Tak mne neprislo, ze delam neco tak hrozny, chapu, ze sem pouzil kernel nekompatibilni s custom rom, ale doufal, sem ze se diky tomu dostanu do recovery modu, kde bych obnovil tu zalaohu co sem provedl pred predchodem na cyanogenmod.

Prosim o radu jakym zpusobem muzu permanente "zmrazit" nektery aplikace, kdybych to vedel tak bych to udelal. Odinstalovat predinstalovany aplikace nelze ani s root opravnenim.

Jinak do toho download modu se dostanu, takze ted si stahu stock rom ze sam mobile, flashnu to pak prosim stejnym zpusobem jako sem to delal v bodu 1?

Diky.
Uživatelský avatar
Druss81
Androiďák!
Příspěvky: 487
Registrován: čtv 29. pro 2011 10:41:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8 no root

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Druss81 »

Odinstalovat predinstalovany aplikace lze s root opravnenim. Použi app Titanium Backup alebo System app remover... Čítal si prosím Ťa niečo o androide? Bez urážky, ale tiež som začínal s androidom, kým som sa na niečo opýtal googlil som... Tak to vyskúšaj aj ty
Quezcotl
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 06. bře 2012 14:51:39
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Quezcotl »

Tak ted sem si flashnul oficialni stock rom pres Odin, vsechno probehlo okay, ale system se nenabootuje. Zobrazi se logo Samsung a pak uz nic a takhle porad znovu dokola, nelze to ani vypnout, prosim o radu co bych s tim jeste mohl udelat.

Jinak posloucham tady samou kritiku jak sem se vrtal v necem cemu nerozumim, proti tomu bych se chtel trochu odradit, ano pro moje potreby mozna stacilo neco uplne jinyho, ale jak ten ten root tak naslednou upravu na cynagonmod sem udelal naprosto vpohode (podle google samozrejme, sem se chodim ptat az kdyz nevim, protoze verim, ze prave Vy s stim mate zkusenosti).

Muj problem nastal az kdyz mi ten cyanogenmod/telefon nesel bootnout do recovery a s tim sem se ani nikde na netu nesetkal, ze by to nekomu neslo.

Stejnej problem pretrvava i ted, jediny co muzu je bootnou do download mode v Odin, do recovery to nejde a jinak se telefon porad dokola restartuje i po vyjmuti baterie.

EDIT:
Tak na xktej pokus sem se dostal konecne do recovery, provedl factory reset, reboot a system jede. Konecne.

EDIT by don_alex:
Nepiš dva a více příspěvků pod sebe, od toho máš tlačítko "Upravit"! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je.
Uživatelský avatar
Druss81
Androiďák!
Příspěvky: 487
Registrován: čtv 29. pro 2011 10:41:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8 no root

Re: [NÁVOD] SGS2 - zkušenosti, tipy, triky atd.

Příspěvek od Druss81 »

No vidíš, aký si šikovný...
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy SII (I9100) - ROM/ROOT/FW“