Lenovo A660 - ROM/FW/ROOTZměna kernelu

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
killingstorm
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19. zář 2013 14:17:56
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660

Změna kernelu

Příspěvek od killingstorm »

Dobrý den, doufám, že to sem patří. :) Rád bych na svém Lenovu využil swap file na "rozšíření" RAM. Bohužel kernel, který na svém stroji mám toto nepodporuje. Rád bych se tedy zeptal jak nainstalovat kernel nový a hlavně jaký (omlouvám se v tomhle se na sto procent neorientuji takže si nechám rád poradit :) ).

ROM: S019-V1-by-Dean@etotalk.com
kernel: Linux version 3.0.13

PS: S ROM jsem spokojen, takže bych byl rád kdyby mohla být zachována (spolu s veškerým nastavením) a já vyměnil pouze kernel.

Předem děkuji. :)
Mirror
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: pon 05. srp 2013 1:15:02
Typ mobilu / ROM: Lenovo a660

Re: Změna kernelu

Příspěvek od Mirror »

Nejsem si jistý, jestli nějaký custom kernel na toto zařízení vůbec vyšel.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Změna kernelu

Příspěvek od LivArt »

Jakej to má s 512MB RAM smysl?
killingstorm
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19. zář 2013 14:17:56
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660

Re: Změna kernelu

Příspěvek od killingstorm »

Mirror píše:Nejsem si jistý, jestli nějaký custom kernel na toto zařízení vůbec vyšel.
No je to možný, přeci jen jsem trošku hledal než jsem se obrátil na pomoc tady. Každopádně mně se najít nic nepodařilo a proto jsem se zeptal.
LivArt píše:Jakej to má s 512MB RAM smysl?
Upřímně, zdá se mi, že volná RAM je dost malá. A to bych řekl, že mi tam toho zas tolik neběží. Ale pokud je nějaká jiná možnost jak to vyřešit, tak klidně sem s ní. :) Za každou radu budu rád.

EDIT by don_alex:
Nepiš dva a více příspěvků pod sebe, od toho máš tlačítko "Upravit"! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Změna kernelu

Příspěvek od LivArt »

A ona malá "zbývající" kapacita tě nějak omezuje?
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Změna kernelu

Příspěvek od don_alex »

Proč pořád každý řeší volnou RAM? Má to nějaký vliv na lepší a hezčí život? Bude levnější chleba?
Lidi! kdybyste radši řešili něco pořádnýho a ne jen pitomý čísla který jsou úplně k ničemu. Zakázal bych v Androidu zobrazení volné RAM. Fakt to jen vede každýho nováčka k tomu, aby se honil za co nejvyšší hodnotou a prasil si telefon.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
Ronn
Stálý androiďák
Příspěvky: 86
Registrován: pon 17. čer 2013 15:45:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
Bydliště: Aussig

Re: Změna kernelu

Příspěvek od Ronn »

Souhlasím, buďto silnější tel nebo se spokojit s tím co máme... :ugeek:
zaty
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: úte 03. kvě 2011 19:47:37
Typ mobilu / ROM: Honor 9
Mobil 2 / ROM: Nokia Lumia 730 DS
Bydliště: Brno

Re: Změna kernelu

Příspěvek od zaty »

killingstorm píše: Upřímně, zdá se mi, že volná RAM je dost malá. A to bych řekl, že mi tam toho zas tolik neběží. Ale pokud je nějaká jiná možnost jak to vyřešit, tak klidně sem s ní. :) Za každou radu budu rád.
Dost mala na co? Vis jak funguje sprava pameti v Androidu ze jsi schopen posoudit, jestli je to OK nebo ne?

A custom kernel nebude. Dokud nezacne Mediatek vydavat zdrojaky pro sve chipy, tak se vsechno musi stavet na kernelech z tovarnich ROM.
Lumia 730 DS
Asus Memopad ME176CX - na prodej
killingstorm
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19. zář 2013 14:17:56
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660

Re: Změna kernelu

Příspěvek od killingstorm »

Fajn, fajn, fajn, omlouvám se, že jsem se vůbec ptal.
Uživatelský avatar
Ronn
Stálý androiďák
Příspěvky: 86
Registrován: pon 17. čer 2013 15:45:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
Bydliště: Aussig

Re: Změna kernelu

Příspěvek od Ronn »

Neomlouvej se, jde o to že se ten telefon dá lehce zprast a pak z něho nic nemáš jen starosti...
zaty
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: úte 03. kvě 2011 19:47:37
Typ mobilu / ROM: Honor 9
Mobil 2 / ROM: Nokia Lumia 730 DS
Bydliště: Brno

Re: Změna kernelu

Příspěvek od zaty »

Jak pise Ronn, neni treba se omlouvat. Jedna se vsak o dost zasadni zasah do systemu a chce to mit fakt dobry duvod neco takoveho chtit. Nehlede na to ze swap musi byt ulozen v internim ulozisti, nebo na sd karte a i ta nejrychlejsi flash pamet se ani zdaleka nepriblizi rychlosti RAM, takze ve vysledku sice zapnuti swapu zvysi velikost vyuzitelne RAM, ale ve chvili, kdy se zacne odswapovavat, tak to ve vysledku muze byt pomalejsi nez bez swapu, kdy proste system zacne zabijet uspane aplikace na pozadi. Ano, da se to ladit nastavenim, jak bude system swap vyuzivat, jestli bude swapovavat prubezne, nebo az opravdu zacne dochazet pamet, ale zase je potreba uvazovat, ze ta flash pamet ma taky nejakou omezenou zivotnost, takze rozhodne nechces, aby se ti na ni neustale neco zapisovalo.

Pokud chces fakt mit porad co nejvice volne RAM, doporucuju aplikaci https://play.google.com/store/apps/deta ... fastreboot
Tady o ni neco pise hudasp http://androidaplikace.cz/index.php/201 ... k-killery/
Lumia 730 DS
Asus Memopad ME176CX - na prodej
Uživatelský avatar
Syssx
Stálý androiďák
Příspěvky: 171
Registrován: úte 20. srp 2013 12:02:02
Typ mobilu / ROM: Sencor P400
Rom: Stock 4.1.2

Re: Změna kernelu

Příspěvek od Syssx »

Tak ja jsem se custom kernel snazil udelat ale nedosel jsem dal nez k init.d podpore. A problem SWAPu je v tom ze je strasne pomaly. Ve Windowsu ti to neprijde protoze dnesni HDD maji velkou rychlost ale SD karty na telefonu uz ne. Jednou jsem si o tom cetl a docetl jsem se ze se to nevyplati. Zpomali to telefon o 100% hlavne nacitani pisnicek, her a webu.
Lenovo A660 Lewa OS CZ/SK Rom: http://androidforum.cz/lewa-os-cz-t46513.html
Lenovo A660 Android 4 ICS CZ/SK Rom: http://androidforum.cz/lenovo-fresh-s025-v1-t47305.html
Odpovědět

Zpět na „Lenovo A660 - ROM/FW/ROOT“