THL W100 - obecná diskuzeZávada spuštění foťáku

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Luboš P
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2013 12:38:36
Typ mobilu / ROM: THL W200 + W100
Bydliště: Praha 9

Závada spuštění foťáku

Příspěvek od Luboš P »

Ahoj, dceři jsem před několika dny koupil THL W100 a po několika dnech nejde spustit fotoaparát, píše "fotoaparát nenalezen". Může mi někdo poradit? Restartovat i vyjmout baterku jsme zkoušeli, ale nepomohlo. Díky za pomoc.
Uživatelský avatar
novaciji
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: pát 25. kvě 2012 11:04:04
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6
Mobil 2 / ROM: Letv LeEco Le Max 2 6/128gb
Tablet: ASUS MeMO Pad ME301T stock

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od novaciji »

V nastavení , zálohování a obnovení, dejte tovární nastavení. Přijdete o všechna data v telefonu. Na 99% foťák pojede
Opravy dotykových telefonů, výměna digitizérů, LCD panelů...
Luboš P
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2013 12:38:36
Typ mobilu / ROM: THL W200 + W100
Bydliště: Praha 9

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od Luboš P »

Povedlo se, děkuji za radu a doufám, že to nebude nutné každý týden. :P
Uživatelský avatar
novaciji
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: pát 25. kvě 2012 11:04:04
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6
Mobil 2 / ROM: Letv LeEco Le Max 2 6/128gb
Tablet: ASUS MeMO Pad ME301T stock

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od novaciji »

Jsem rád, že jsem byl nápomocen. Jistě jste onu funkci nepoužil naposled ;) , jinak ať w100 dceři spokojeně slouží. Je to super foun....
Opravy dotykových telefonů, výměna digitizérů, LCD panelů...
Luboš P
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2013 12:38:36
Typ mobilu / ROM: THL W200 + W100
Bydliště: Praha 9

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od Luboš P »

Tak bohužel po hodině to samé a již nepomáhá ani tovární nastavení :o(.

Asi budu muset reklamovat.
A to jsem si vybral THL, že je to lepší firma....
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od unavix »

Nainstaluj jinou apk na focení jestli to bude taky dělat. Pokud ne tak je poškozená stock apk camera. Jestli máš root tak zkus fix oprávnění přes recovery.

Odesláno z mého čajna aparátu
Bůh odpouští, JÁ NE!
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od ludekbrno »

Na 90% to ale bude spíš HW závada modulu kamery, takže bych asi počítal s reklamací.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
novaciji
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: pát 25. kvě 2012 11:04:04
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6
Mobil 2 / ROM: Letv LeEco Le Max 2 6/128gb
Tablet: ASUS MeMO Pad ME301T stock

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od novaciji »

Tak kde bude chyba můžeme akorát hádat. Začal bych cwm,zalohu Rom a instalaci jiné verze.Mohu doporučit port ze ZTE, jede mi tam vše a je stručně dobrá. Pokud bude stále zlobit pak flash přes PC a reklamaci bych volil jako poslední krajní možnost. Pokud budete flashovat z PC vyhněte se poslední verzi z 12.9., dle Španělů je tam BIG problém. Jak říkám, já bych to udělal takhle....
Co je tam za verzi firmware?
Opravy dotykových telefonů, výměna digitizérů, LCD panelů...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od ludekbrno »

Tak logicky fotoaparát musí fungovat i na stock ROM a taky na začátlu fungoval, takže není důvod, proč by najednou na té stejné ROM neměl. Na uvedení do původního stavu, ve kterém to dři vungovalo stačí tovární reset. A pokud nestačí, tak zjevně nefunguje hardware tak, jak fungoval původně. Flash je zbytečný u přístroje, který je v záruce. Navíc riskuje, že něco pokazí a nebude moci ani reklamovat.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od unavix »

Nemusí to tak být. U HTC Evo3D sem se občas setkal s tím že z ničeho nic začal blbnout foťák. Nepomohl ani hardreset. Spíš pomohl fix oprávnění nebo flash rom. Popřípadě v rootu vyměnit apk camera.

Odesláno z mého čajna aparátu
Bůh odpouští, JÁ NE!
Luboš P
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2013 12:38:36
Typ mobilu / ROM: THL W200 + W100
Bydliště: Praha 9

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od Luboš P »

Všem děkuji za reakce. Zkoušel jsem jiné programy z google play a bohužel nepomohlo. Obrátil jsem se na prodejce a ten mi poradil, že bude nový firmware, což je snad nová aktualizace, která by měla pomoci. Doufám, že pomůže. Na ostatní jsem bohužel málo zkušený a na root atd. si netroufám. Vím, že jsou zde nějaké návody, ale mě by pomohl přesný videopostup třeba na youtube..
Určitě dám vědět, jestli aktualizace pomohla.

označení firmware najdu ve verzi základního pásma nebo číslo sestavení?
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Na 99,99% nepomůže.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od dvzd »

ludekbrno píše:Tak logicky fotoaparát musí fungovat i na stock ROM a taky na začátlu fungoval, takže není důvod, proč by najednou na té stejné ROM neměl. Na uvedení do původního stavu, ve kterém to dři vungovalo stačí tovární reset. A pokud nestačí, tak zjevně nefunguje hardware tak, jak fungoval původně. Flash je zbytečný u přístroje, který je v záruce. Navíc riskuje, že něco pokazí a nebude moci ani reklamovat.

píšu z mobilu
Je ovsem otazka, jestli tam ma stock ROM. Nekteri prodejci tam cpou svoji ROM klidne i sami od sebe (napr. Etotalk).
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od ludekbrno »

To je otázka do pranice. U číňana nikdo neví. Nicméně kolega psal, že původně fungoval, tak celkem není důvod, proč by v továrním nastavení neměl zase fungovat.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Luboš P
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2013 12:38:36
Typ mobilu / ROM: THL W200 + W100
Bydliště: Praha 9

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od Luboš P »

Můžu někde zjistit jakou mám ROM?
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od Tomáš Kubec »

V nastavení telefonu.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Luboš P
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2013 12:38:36
Typ mobilu / ROM: THL W200 + W100
Bydliště: Praha 9

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od Luboš P »

Thl.W100.130912.JBV2.QHD.EN.COM.V01.8P32_V01_MT6589

Něco z toho?
Uživatelský avatar
pk76
Robot
Příspěvky: 1214
Registrován: stř 04. led 2012 19:07:59
Typ mobilu / ROM: Mi Note 2 128GB Global
Mobil 2 / ROM: LG G2
Tablet: Nexus 7 II
Rom: MIUI

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od pk76 »

Ta je asi poslední, nezbývá než provést přes SP Flash tool reflash firmware a pokud ani to nepomůže tak reklamace. Kde jsi kupoval?
Luboš P
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2013 12:38:36
Typ mobilu / ROM: THL W200 + W100
Bydliště: Praha 9

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od Luboš P »

Aukro, prodejce má mnoho kladných hodnocení. Doufám, že mi s případnou reklamací pomůže.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od dvzd »

Tak se zeptej prodejce, kde to on kupoval, jestli to bylo na etotalk.com, tak je to jasne, jejich zmrsena ROM.
Luboš P
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2013 12:38:36
Typ mobilu / ROM: THL W200 + W100
Bydliště: Praha 9

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od Luboš P »

tak z etotalk.com prý není........
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od unavix »

Udělej root, nainstaluj cwm recovery a zkus fix oprávnění. Když už budeš mít root tak si stáhni lenovo camera a nakopíruj potřebné soubory do rootu a restartuj. Tím bude aplikace systémová. Nebo přehraj rom přes flash tools. Prodejce z aukro Ti nejspíš žádnou reklamaci vyřizovat nebude. A než to pošleš do Číny tak můžeš zkusit co sem psal.
Tedy pokud chceš.

Odesláno z mého čajna aparátu
Bůh odpouští, JÁ NE!
Luboš P
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2013 12:38:36
Typ mobilu / ROM: THL W200 + W100
Bydliště: Praha 9

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od Luboš P »

Nejdříve bych zkusil posečkat na ten firmware. Doufám, že jeho přehrání je jednodušší než to co navrhuješ. Pokud by mi to nepomohlo a lze bez ztráty záruky udělat vše co píšeš, pak bych to zkusil. Jak jsem však uváděl je to pro mě trochu španělská vesnice a nejraději bych postupoval podle návodu třeba z youtube.
Pokud by byl. Všiml jsem si, že k flash nebo root uvádí různí lidé trochu jiné postupy, nebo co kde stáhnout....
Ale díky za návrh...
Uživatelský avatar
novaciji
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: pát 25. kvě 2012 11:04:04
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6
Mobil 2 / ROM: Letv LeEco Le Max 2 6/128gb
Tablet: ASUS MeMO Pad ME301T stock

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od novaciji »

Přehrání nového firmware je stejně náročné, jako přehrátí aktuálního jakoukoli jinou verzí. V předposledním firmwaru přibyla v menu možnost oficiální aktualizace. To je vlastně automatická aktualizace telefonu přímo z menu. Nikdo ovšem neví, zda to funguje....poslední firmware je téměř měsíc venku a mně to na 1908 říká, že mám poslední... 8-) Osobně bych šel cestou root,cwm a flash z cwm. V cwm si uděláš zálohu. Vždy je kam se vrátit!!
Není složité firmware přehrát, ovšem je nutné se přesně držet ověřených návodů, které tady na fóru jsou. Chápu, že jako "novému" ti to všechno tady je cizí. Myslím, že jsme ti poradili již dost a teď pokud máš opravdu zájem se vrhni do čtení a studování fóra. Mohl bych ti tady naservírovat jednotlivé odkazy, ale nechce se mi a tobě to určitě neuškodí se tady porozhlédnout do budoucna. Nic není nikde krkolomně zahrabané a je to krásně přehledně vytříděné, což zjistíš. Přeji hodně štěstí :yes: :lol:
Opravy dotykových telefonů, výměna digitizérů, LCD panelů...
Luboš P
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2013 12:38:36
Typ mobilu / ROM: THL W200 + W100
Bydliště: Praha 9

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od Luboš P »

Je mi to jasné učiteli :P

Je tu dost návodů a popisů, ale u mnohých je také, že se nevedlo i když u ostatních to šlo. Několik dnů zkoušeli a ejhle, něco si stáhly a již to šlo. Tak doufám, že návod od radek 87 funguje na všechny telefony THL W100 a bude to snadné (stahnout ovladače, povolit ladění USB, stahnout a rozbalit autoroot do PC atd.....

EDIT:
Ještě je docela zajímavé, že jsem snad jediný, kterému se vyskytla takováto závada? Podle příspěvků odhaduji, že telefonů je u nás několik desítek možná i stovek... :cry:
Naposledy upravil(a) don_alex dne sob 12. říj 2013 14:13:44, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny příspěvky
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od ludekbrno »

Závady foťáků v mobilech jsou poměrně běžné. Ne každý ale závadu píše do diskuzního fóra :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Luboš P
Nové Androidě
Příspěvky: 41
Registrován: pon 16. zář 2013 12:38:36
Typ mobilu / ROM: THL W200 + W100
Bydliště: Praha 9

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od Luboš P »

To je škoda, třeba bychom věděli, zdali stačí firmware nebo jsou opravdu špatné části fotoaparátu...

Jinak mám zaslaný nový firmware, ale postup, který jsem obdržel je trochu krkolomný.

Pokud potřebuji přehrát firmware musím udělat ROOT telefonu nebo stačí flash "Flash Tool Download Link: SP-Flash-TOOL-V3", předtím stáhnout ovladače na " MTK 65XX DRIVER".
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od ludekbrno »

Z logiky věci, pokud fotoaparát se stávajícím firmware zpočátku fungoval, musí po obnově továrního fungovat zase, protože telefon je po něm ve stejném stavu, jako nový. Pokud ani přesto nefunguje, tak to musí být chyba samotného fotoaparátu a FW nepomůže.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od dvzd »

Jestli budes flashovat pres SPFlashTool, tak predpokladam zadny root nepotrevujes, nezapomen ale udelat v recovery vsechny wipe a pak hned vypnout mobil, nespoustet uz system.
marthass
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: úte 12. črc 2011 12:21:16
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od marthass »

zdravím. mám stejný problém. Fotoaparát fungoval, vše pohoda a po měsíci najednou hláška: Nelze se připojit k fotoaaparátu. Občas jednou za sto let se mi to podaří, ale obraz je úplně zelený. (ale vidět kontury v něm jsou). Psal jsem na etotalk a poslali mi návod na flash firmware. Ale ještě jsem neměl čas ho vyzkoušet.

Kdyby někdo chtěl, přikládám ten návod

http://uloz.to/xtAXmyU8/w100-official-r ... lk-com-doc
Odpovědět

Zpět na „THL W100 - obecná diskuze“