Jiayu G2S - FW/ROM/ROOT[ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od hotovyrado »

Mimochodem, na NEEDROMu je nová LeWa z 15. srpna tuším.... nahodit jsem ji nahodil, ale tahle ROM není ROOTnutá a po pokusu o ROOT se všemi možnými Recovery jsem ji už nerozjel.... Má někdo jinou zkušenost?

aha, jak zde již někdo bádal u MIUI romky.. ROOTnutá je, ale musí se práva Root povolit v nastavení.... takže vše jede OK, budu zkoumat :-)

EDIT by pRo_lama:
Nepíš dva a viac príspevkov za sebou, od toho máš tlačítko "Upraviť"! Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!
firerescue
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: stř 13. bře 2013 8:40:31
Typ mobilu / ROM: One plus One

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od firerescue »

Já už myslel, že se na vývoj nových romek vykašlou. S rychlostí s jakou chrlí nové modely...se divím, že se někdo zabívá tak starým kouskem. Já mám tu starší, ale jsem spokojený. Problém s GPS jsem přesvědčený, že je to vina železa ne SW. Asi je to o tom se s tím smířit. Na JiaYu G3S chodí gps dobře, jen pro rychlejší fix je potřeba zmazat data, jinak OK. Ale výsledky testování poslední lewa rom si určitě rád přečtu ;)
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od hotovyrado »

Funkčně i designově se nevidím mezi novou a starou LeWa rozdíl, GPS při telefonu na parapetu fixlá za 20 sec, zítra bych se s ní projel, jo, je zde pěknější Locker, takže na HOLO kašlu.... uvidím jak spotřeba baterky (paměti žere plus minus stejně) ale napoprvé nevidím mezi tou dubnovou a srpnovou rozdíl....

HW je daný, není zde co vymyslet, jak píšeš.....dnes se dá G2S koupit za 160USD, za ty prachy stále perfektní koupě...

Srpnová LeWa žere o dost míň paměti. při stejných nainstalovaných aplikacích o 100 mega volné paměti více než dubnová, jinak se chová asi stejně. a třeba ten Locker je pro mě pěknější, nemusím používat Holo Locker.... Vracet zpět se už nebudu. ale co si budem povídat.... G2S půjde zanedlouho na místo druhého přístroje :-)
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne pon 23. pro 2013 8:41:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Edituj svoje príspevky a nevytváraj po sebe viac príspevkov !!!
CoolXman
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: pon 25. bře 2013 9:39:09
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od CoolXman »

to hotovyrado: tak co to bude - xiaomi?
jinak moje G2S mam rozebrany a cekam na displej, jestli ho vubec nekdy jeste sezenu, stejne tak uz novej G2S moc realnej neni, mozna nekde jeste budou mit nejaky zbytky
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od hotovyrado »

Prosím tě, po HW stránce nemá Mi2 konkurenci, ale já hodně cestuju na ten Východ, mám paušál TMO i ruského Beeline, takže potřebuji dual SIM.... Možná bych zkusil i JIAYU G3S, není až tak veliký, stojí pár peněz a GPS snad i funguje.... a co si budem povídat, dílenské zpracování JIAYU je špičkové a návykové :-)
firerescue
Stálý androiďák
Příspěvky: 119
Registrován: stř 13. bře 2013 8:40:31
Typ mobilu / ROM: One plus One

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od firerescue »

Souhlas, dílenské zpracování je na jedničku. G3S má kolega, můžu potvrdit funkční gps, ale musí se pro rychlejší fix mazat gps data. Plus dost dobrá výdrž baterky cca 5 dnů.
Yokta
Stálý androiďák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 27. bře 2012 14:56:16
Typ mobilu / ROM: ZOPO
Kontaktovat uživatele:

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od Yokta »

ahoj,
nevíte někdo o ROM pro G2 plus (1G MTK6577) s češtinou?
díky
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od Jumbo78 »

Nestačí to napsat jednou?

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od hotovyrado »

Ne NEEDROMu je nová LeWa datovaná na 12. prosince, jdu zkoumat :-)

EDIT.... na první pohled vypadá krásně.... jsem zvědav na funkčnost, ale je fakt efektně udělaná.....

ROMka je parádně rychlá, ****** od LeWa lze tak tako u minulých odnistalovat, nebo natvrdo smazat v system/app. Telefon zase o dost lépe pracuje s RAMkou, mám jí zase o dost více prázdné.... jen jedna věc mi trochu vadí... obrazovka dialeru neukazuje fotku přes celý displej, ale jen v malém kolečku uprostřed.... pokud to někdo zkusí a ví, v čem je zakopaný pes, budu rád za info

ta aplikace Phone je hrozná, jinak vše super..... umí někdo do této nové LeWy naroubovat Phone aplikaci ze staré ROMky tak aby byl Full Screeen ID a taky přijmutí/odmítnutí jako u staré??

EDIT by pRo_lama:
Nepíš dva a viac príspevkov za sebou, od toho máš tlačítko "Upraviť"! Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!
nightkyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: úte 15. led 2013 15:32:38
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od nightkyn »

Ked som mal Lewa, tak som mal fotky priradene ku kontaktom, aj v tom kruzku aj na pol dipsl. alebo cely(neviem presne ako to zobrazovalo). Pamatam, ze do toho kruzku som fotku nastavoval cez dialer a tu velku pravdepodobne cez galeriu, ale niesom si isty, nechcem teraz kvoli tomu nahadzovat lewa. Nastavit sa to da, ale cez rozne zdroje, snad pomoze ;)
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od hotovyrado »

jasně, ty myslíš kroužek v telefonním seznamu. Zde je kruh přímo na obrazovce kdy voláš.... ta Phone aplikace je celá jiná, na pi*u... jinak je ale ROM povedená
nightkyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: úte 15. led 2013 15:32:38
Typ mobilu / ROM: AMOI A862W

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od nightkyn »

ako ukazuje to aj v zozname, ale pri volani, resp. pri prichadzajucom hovore mi to zobrazovalo foto inu v kruzku(pri mene) a inu fotku som mal nastavenu na cely display.
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od mirasat »

No nevím, ale pokud se ty čínské apky nepřemístily do system/vendor/operator/app pak se toho u Lewa zbavit nešlo.
Mě by zajímalo, jestli je root a jestli funguje Play store. Mám Lewa ze 2.4.2013 a rád bych rozsekl, jestli mám upgrade udělat jen z menu, nebo načisto přes recovery.
Když to tak vezmu, tak já z Lewa používám jen roletu, z které uřídím vše potřebné. Jinak jsem musel nainstalovat:
MobiCalc, Chrome, DigiCal, Free SMS Sender, Go Contacts EX.......ale zato ta roleta je boží.
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od hotovyrado »

cinske apky jsem naprudko smazal ze system/app a po restartu tam nebyly.... Play Store tam není, ale po nahrání jede celý balík od Google. Krom toho prostředí Phone, které mi fakt pije krev, je vše super, instaloval jsem přes Recovery, update mě vůbec nenapadlo.
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od mirasat »

Měl jsem na té dubnové verzi vyrakvený foťák a po reinstalu na novou verzi přímo z menu byla chyba opět stejná.
Byl tam dvakrát Safe Center, starý nefungoval.
Tak v Updateru v telefonu je k mání verze 13.11.28, čili 28.11.13.....to asi není ona.
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od hotovyrado »

Je to ona, ne Needromu je prosincové datum, ale v telefonu listopadové
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od mirasat »

Někde jsem tu četl, že romka má vliv na citlivost wifi. U mého G2S to zatím není žádná sláva.
Nepozoruješ s novou verzí změnu ?
Teď jsem měl v ruce nějaký SAMSUNG z Aliexpressu s androidem 4.1.9 do 5inch za asi 129 dolarů.
Wifi jsem nemohl zkusit, ale GPS bylo snad ještě horší, než u JIAYU.
V hangáru s plechovou střechou, cihlovými stěnami, okny a ještě se zástavbou v blízkosti se chytal nějaký Prestigio i můj JIAYU a v pohodě držely, zato u Samsungu furt vypadával fix.
Postřeh je takový, že Samsung měl viditelný elegantní rámeček, který vypadal, že je z hliníku.
Jestli náhodou tohle není ten problém. Když si vzpomenu na ty svoje HW pokusy, pak jakákoliv GPS anténa přestávala na JIAYU fungovat, pokud se přiblížila blíže než 5 mm k tělu telefonu. Taky je lepší, když konektory pro anténu nejsou zkratované natvrdo, ale přes dipól.
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od hotovyrado »

Citlivost WiFi jsem nižší nepozoroval a GPSku jsem u G2S už dávno odpískal. Tento telefon je prostě mobil bez GPS, byť se bez urážky "kolenoví bastlíři" snaží o prokázání opaku... Však si mobil CWMkem zazálohuj a tu ROM vyzkoušej, dle mě za to stojí
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od mirasat »

O.K. Počkám pár dní a pak jí zkusím.
Snad nebude mít horší roletu a bude mít pořád ta větší písmena kontaktu při příjmu hovoru.
Dneska jsem zase po delší době telefon připojil k netu a zjistil jsem, že nová verze MapFactoru řeší velikost nápisů v mapě atd., pokud by měla i hladší chod (netrhaný pohyb), pak by to byla opravdu bomba. Každopádně to budu zkoušet s HW modem, který jsem tu již popisoval. Pro mé účely naprosto dostačuje a hlavně znatelně zlepšuje funkci GPS v JIAYU.
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od hotovyrado »

Víceméně náhodou jsem přišel na jednu věc.... ROMky tvářící se jako upravené origo (zagsergej, David, ale i MIUI - zde mě to překvapuje nejvíce) umí se SIMkartou ve slotu SIM2 pracovat jen ve 2G (GPRS, EDGE) režimu, kdežto LeWa umí i ve druhém slotu 3G, což je sakra deviza, respektive nedostatek u těch druhých.....
polerok
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 11. led 2011 13:35:36
Typ mobilu / ROM: HTC TyTN II
Twitter: polerok

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od polerok »

Hmm, tak jsem nainstaloval, dal reboot a od té doby to najede pouze do módu, kdy se zobrazí Jiayu s tou žábou a dál nic. Někdo nějaký nápad co dál?
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od hotovyrado »

Po flešnutí jsi měl dát wipe partition/dalvik cache.... tak se vrať do recovery módu a udělej to. Pro jistotu dej i Factory reset. Pak by to mělo naběhnout....
polerok
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 11. led 2011 13:35:36
Typ mobilu / ROM: HTC TyTN II
Twitter: polerok

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od polerok »

Jo, super, jede, díky. To je tak, když to člověk nedělá pro sebe a ještě v polední pauze.....
Každopádně účel to nesplnilo, česky jsou tam snad jen 3 věci, chjo.
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od hotovyrado »

žádná LeWa není česká.... české je MIUI z Needromu
polerok
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 11. led 2011 13:35:36
Typ mobilu / ROM: HTC TyTN II
Twitter: polerok

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od polerok »

Byl by prosím odkaz? Děkuju předem.
hotovyrado
Účet zrušen
Příspěvky: 632
Registrován: stř 23. úno 2011 10:39:07
Typ mobilu / ROM: Amoi A862W_MIUI v5
Bydliště: Ostrava

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od hotovyrado »

polerok
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 11. led 2011 13:35:36
Typ mobilu / ROM: HTC TyTN II
Twitter: polerok

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od polerok »

Jak moc to je česky? Nainstaloval jsem to první a česky je každá 20. věc, tak ať vím, jestli mám zkoušet to druhé....

Respektive nemá někdo 100% českou ROM?
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od mirasat »

Takže jsem udělal z menu telefonu update z dubnové verze na prosincovou:
V podstatě celé nastavení telefonu zůstalo včetně doinstalovaných aplikací.
Zůstaly také chyby, např. chvění při prohlížení netu.
Navíc.
Lock screen se mi nelíbí, nemá funkci otevření psaní SMS a volání, foťák se otevíra gestem na některou ze stran,
svítilna by se měla aktivovat při zamčeném screenu podržením tlačítka home, objeví se svítilna na displeji ale nesvítí dioda, netuším jak jí zde zapnout. Je tam chyba ve zobrazení datumu.
Doinstaloval jsem nějaký jiný dostupný strohý lock screen z menu. Má všechny obvyklé funkce, ale nechodí dobře, dokonce se mi nepodařilo přijmout hovor.
Google play přestal korektně pracovat, stáhne, nenainstaluje. Nevím, co s tím.
Kompletně všechny apky jsou na ploše, nelze z ní odebírat ani na ní přidávat. Jen odinstalovávat (symbol koše).
Od vytáčení až po položení hovoru je nad ,,velkým,, jménem kontaktu bohužel okénko z fotkou (nefotkou) a nepodařilo se mi ho odstranit.
Naštěstí roleta je pořád stejná, ale bohužel čitelnost byla lepší u staré verze (změna tohoto stylu není v online možnostech).
Mohl byste někdo vyzkoušet, zda se vám taky zobrazuje tato chybová hláška po zvolení kontaktu u programu GO contacts EX ?
......the proces android.process.acore has stopped.....
Zatím uvažuji o downgrade na dubnovou verzi, pokud něco neudělám s google play a problému u go contacs EX.
Asi zkusím předtím tu prosincovou verzi od píky.
mirasat
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: pát 26. dub 2013 20:43:02
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od mirasat »

Za pár dní se zde
http://www.needrom.com/phone-roms/jiayu/g2s/
objeví nová stabilní LeWa verze ze dne 10.1.2014.
Jelikož se update přímo z telefonu neosvědčil, počkám si, až se objeví na Needromu.
Uvidíme, co se změní.
Mě zatím nejvíce vadí chybová hláška ......the proces android.process.acore has stopped..... u aplikace GO Contacts EX.
Googla Play se vyřešil novou instalačkou s výmazem.

Edit:
Takže jsem se neudržel a nainstaloval ROM přes updater, doinstaloval jsem cvičně Google Play a nechodilo, po factory reset již ale ano.
Také ta chybová hláška ......the proces android.process.acore has stopped..... u externích prográmků na SMS a volání tam již není - hurá.
Také roleta funguje nově (opět) také z doinstalovaného lock screenu.
Jen přibyl nade vším (lock screen, plocha i plocha rychlé údržby), tedy kromě rolety, takové tlačítko repráku které skrývá čínské kraviny, tak ho zkusím nějak odpálit.

Takže jsem odinstaloval několik čínských kravin a repráček zmizel.....zatím i po rebootu.

Google Play se zase rozsypal, takže čekám definitivně na needrom.

EDIT 2:
Takže na NeedRom zatím nic, tak jsem nainstaloval od základu toto:
http://bbs.lewaos.com/down_detail.php?id=25
Externí prográmky na volání a SMS mi fungujou.
Kamera zatím funguje.
Google Play je spíše na principu náhodných výbuchů, ale nainstaloval jsem Google Play.apk případně znovu, nebo se požadovaná instalace aplikace dokončí po restartu, ale dostal jsem tam nakonec všechny apky. Otázka je, jak budou chodit jejich aktualizace. Naštěstí příznivcem aktualizací nejsem.
Pády na úroveň plochy se konají u originálního lock screenu - při použití zkratky na telefon, nebo SMS. Vyřešeno stažením SimplaMan lockscreenu z online databáze /Theme/Customize/Lockscreen/Online.
Zaznamenal jsem možnost nastavení blikání barevné diody.
Předpokládám, že kalendář Jorte bude zvonit i po rebootu, ale musí se vypnout zvuk centrální notifikace a v Security Center - Auto Start Control dát fajfku k Jorte.

EDIT 3:
Tak to mrzne a zase rozmrzává, už zas nefunguje foťák, padá to. Není to dobré :no:
Zajímavé je, že lock screen má dvě různé pozadí v závislosti na tom, jestli je připojená nabíječka.

Nakonec ze zoufalství testuju verzi z 23.5.2013. Zatím vše O.K.
Mattes56
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pát 01. bře 2013 23:31:43
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3

Re: [ROM] Jiayu G2S LeWa ROM official 4.1.2

Příspěvek od Mattes56 »

Zdravím,
potřeboval bych poradit. Koupil jsem Jiayu G2s, ale za boha nejsem schopný nahrát češtinu. Dělal jsem to podle návodu, ale pro přepnutí na nahrávání v Lewa ROM nejsem schopný se v menu pohybovat. Telefon nereaguje na volume tlačítka, takže nelze nic vybrat. Pouze na vypínací tlačítko vyběhne na ploše žabí hlava a to je vše.
Odpovědět

Zpět na „Jiayu G2S - FW/ROM/ROOT“