Prestigio Multipad PMP5780DPrestigio Multipad PMP5780D

Moderátoři: negrbob, negrbob

Pravidla fóra
Speciální pravidlo tohoto podfóra: Neprodlužujte výchozí vlákna tabletů nabalováním dalších dotazů. Zakládejte nová konkrétní vlákna!
Odpovědět
dog.big
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: pát 22. bře 2013 8:21:25
Typ mobilu / ROM: HTC Desire C
Tablet: Prestigio Multipad 7.0 Pro DUO

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od dog.big »

Ahoj kolegové,
setkal jsem se opět se světlejším bodem na LCD display přesně kousek pod kontrolkou nabíjení (..
V reálu je vidět pouze pokud se soustředíte na bílem pozadí, náčrt zde: http://www.sdilej.eu/pics/7a028c8a77dad ... f567d0.png a koukáte ze spodní strany tabletu (tablet v režimu na výšku).

Avšak měl sem přesně tento "problém" u předchozího modelu, který jsem vrátil v rámci reklamace (neuměli LCD opravit). Tento model je z nové série.

Má otázka, jde tedy o vlastnost? (Odhaduji, že v tomto místě je LCD nějak strojově zatlačen, etc.).

Díky za reakce.
kamo
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 25. čer 2013 12:29:35
Typ mobilu / ROM: Nokia 6500s
Tablet: PMP5780

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od kamo »

Zdravím, vedel by mi niekto poradiť či sa dá nastaviť (a ako) aby sa nevypínalo počas otvárania stránky. Dlhšie načítava stránku a v priebehu načítania vypíše hlášku že "váš limit vypršal". Súvisí to s kvalitou wifi signálu ? Ďakujem.
Uživatelský avatar
Adam-Androiďák
Robot
Příspěvky: 987
Registrován: čtv 12. dub 2012 13:19:07
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 4
Mobil 2 / ROM: Prestigio Multiphone 5508 Duo
Bydliště: Slovensko

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od Adam-Androiďák »

Zdravím, mal by som pár otázok k tabletu
1. Ako reáguje displej- nie sú problémy s nezaznamenanými dotykmi, ide prst hladko po displeji? ( častý problém u lacných tabletov)
2. Wifi Hotspot- funkčnosť pripojenia na Wifi cez hotspot z mobilu alebo PC.

A taká trochu netradičná otázka skušali ste niekto Ethernet cez OTG redukciu? Viem že toto väčšina nepoužíva ale niekedy to môže byť pomerne užitočné. ;)
Naposledy upravil(a) Adam-Androiďák dne pát 06. zář 2013 21:45:19, celkem upraveno 2 x.
Dvakrát meraj raz rež. Na poďakovanie môžete použiť tlačidlo dole. :palec:
arriva13
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 02. srp 2013 7:59:57
Typ mobilu / ROM: HTC
Tablet: Prestigio 5780D DUO

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od arriva13 »

Ahojte všetci,

chcem sa spýtať na Vaše skúsenosti s výdržou tohto tabletu. Mám ho zatiaľ asi dva dni, ale zatiaľ som z baterky sklamaný...inak tablet vyhovuje...ale v noci ked som vypol wifi a cez clean master ukoncil beziace procesy, vypol obrazovku, tak za 7h mi stiahla baterka 20-21%, čo mi príde celkom dosť....napr. vcera som ho nechal nabiť od rana 7 do nejakej pol piatej na 100%, polhodinu som bol na wifi, potom som ho vypol...a este som ho zapol asi na 15 min vecer...na noc som vypol wifi aj beziace aplikacie, a rano som mal uz len 50%, za 20 minut na wifi mi stiahlo dalsich 10%, potom zase som vsetko povypinal, a kym som prisiel do roboty, cca 35 min mi stiahlo dalsich 5% na 35%....takato vydrz mi pride celkom zufala...a este dodam ze jas mam stiahnuy na 14%...ake su Vaše skusenosti? lebo rozmyslam nad reklamaciou alebo nad vratenim...akurat ziadny iny 8" tablet okrem Acer A1-810 zatial nie je (ak nebudem objednavat z ciny)...teda okrem predrazeneho samsungu 8.0 note alebo iPad mini...a na acer som tiez vela chvaly nepocul, najma ten displej sa mi nepacil...
andilek_72
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 09. říj 2012 15:07:17
Typ mobilu / ROM: mam

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od andilek_72 »

Ahoj
Koupil jsem tento tablet detem a po prvnim nastaveni napsal ze je k dispozici aktualizace:
Changelog:
1. Office suit updated
2. Play MArket aplications compatibilty fixed
3. Stability fixes

Stahne, zacne instalovat,restartuje a po chvilce aktualizace se ukaze zeleny panacek na zadech s cervenym vykricnikem.
Tot vse.
Pomuze nekdo co s tim mam delat?
Diky
PJ_1986
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 11. srp 2011 22:09:43
Typ mobilu / ROM: iPhone 7

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od PJ_1986 »

Mám to samé, když ho nechám tak zase normálně naběhne, ale aktualizace dokončena není. Budu to muset zkusit přes PC.
Siemens C35i -> Siemens ME45 Winter Edit. -> SE T630i -> Motorola SLVR L7 -> Motorola RIZR Z3 -> Samsung GT-S5230 Star -> Huawei U8800 Ideos X5 4.0.4. AuroraSP (2.2, 2.3.5, 4.0.4. Aurora ICS) -> Mlais MX Base -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
ribac
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04. kvě 2013 15:03:01
Typ mobilu / ROM: g300
Rom: 4.1.2 CM R7

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od ribac »

Ahoj, vyřešili jste nějak tu aktualizaci?mně to dělá taky

­
PJ_1986
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 11. srp 2011 22:09:43
Typ mobilu / ROM: iPhone 7

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od PJ_1986 »

Tak a já mám hotovo. Na http://www.prestigio.com/catalogue/Mult ... t/firmware stáhnete "v.1.0.15" a je to zip ve kterým je jak samotný firmware, tak ovladače, utilita na flash a pdf s návodem. Jel jsem krok za krokem a všechno proběhlo bez komplikací. ;)
Siemens C35i -> Siemens ME45 Winter Edit. -> SE T630i -> Motorola SLVR L7 -> Motorola RIZR Z3 -> Samsung GT-S5230 Star -> Huawei U8800 Ideos X5 4.0.4. AuroraSP (2.2, 2.3.5, 4.0.4. Aurora ICS) -> Mlais MX Base -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
arison
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: sob 02. lis 2013 13:27:52
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 mini

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od arison »

Také se Vám tablet pořád tak příšerně kouše? Mně se kousne hned, jak ho zapnu po nabootování, když ho chci odemknout, zamrzne a je HOTOVO :-(
Dělá vám to někomu taky? Už jsem vyzkoušel, vše možné a prd pomohlo. Je to pěknej aušus a já blb neposlechl rady prodejce, ať Prestigio nekupuju a teď to mám :-(
To bude prima dárek pro syna pod stromeček:-(
JeffJeff
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 26. čer 2013 11:41:53
Typ mobilu / ROM: .

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od JeffJeff »

Mam ho pul roku a slape bezvadne, nikdy zadny problem. Aktualizaci jsem instaloval ihned po jejim vydani v cervnu. S Prestigiem jsem spokojeny, kor za tu cenu a to je ted jeste o 500 levnejsi nez pred pul rokem.
PJ_1986
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 11. srp 2011 22:09:43
Typ mobilu / ROM: iPhone 7

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od PJ_1986 »

arison: co zkusit reklamaci? My ho kupovali holce pod stromek a zatím ho testuji (hraju si) a všechno v pohodě. Tak bych to viděl na vadnej kus.
Siemens C35i -> Siemens ME45 Winter Edit. -> SE T630i -> Motorola SLVR L7 -> Motorola RIZR Z3 -> Samsung GT-S5230 Star -> Huawei U8800 Ideos X5 4.0.4. AuroraSP (2.2, 2.3.5, 4.0.4. Aurora ICS) -> Mlais MX Base -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
arison
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: sob 02. lis 2013 13:27:52
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 mini

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od arison »

Diky za odpovedi, tak jsem asi opravdu narazil na spatnej kus :( Po Vanocich, ho budu muset reklamovat. Servis, jsem zjistil, ze je v Kladne.
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od negrbob »

Nereklamovat a ihned zadat u prodejce novy kus z ruky do ruky.

@telefon
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
arison
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: sob 02. lis 2013 13:27:52
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 mini

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od arison »

Jenže, já už promeškal vrácení ve 14 denní lhůtě a obávám se, že to teď již nejde. Kupoval jsem v Mall.
Nerad bych tablet někam odnesl a nakonec zůstal na Vánoce bez dárku :(


Máš s tím prosím Tě, nejaké zkušenosti, jak mám postupovat a mohl bys mi poradit?
Jde to i po 14 denní lhůtě na vrácení zboží?

Díky
vire3108
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 10. pro 2013 19:47:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Nexus S

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od vire3108 »

Zdravim, mam taky problem ako tu uz bol popisovany - kupil som vcera tablet, pripojil sa pri welcome wizzarde na wifi, zahlasilo ze je nova aktualiza 0.15 stiahlo zacalo instalovat a potom to padlo.

Ked som chcem ist do bootloader menu ako pisu na webe -> MultiPad 2 PRIME DUO 8.0 How to perform factory reset / unlock the device?
Please notice that this action will delete all user data from the device.
1. Power OFF the device.
2. While holding "VOLUME+" button, press POWER button. Keep holdning the "VOLUME+" button till the device turns ON.
3. Wait till the green robot appears on the screen, then press and hold POWER button & press "VOLUME+" button once to access the recovery menu.
4. Use "VOLUME+/-" buttons to navigate through the menu and POWER button to confirm your choice.
5. Select “wipe data/factory reset” > “delete all user data”.
6. Once the process is complete select “reboot system now“
tak sa sa ozve iba take stuknutie (akonahle drzim vol+ a stlacim pwr btn) ale nic sa nestane.

Kupovane cez mall.cz, zacinam mat pocit ze tie kusy v akcii za 2999 budu nejake vadne - mozno cela seria alebo co...

Nechapem ako mozu preda niekomu device a x ludom nezavisle od seba pri prvom spusteni za 10 sekund nieco nefunguje.

Skusim este firmware upgrade a ked nie tak vracia, davam (!) k tomuto zariadenu a zvazte vsetci kupu. Ja to kupujem pre rodicov, ktori to mozno puziju par krat ako entry tablet, ale keby som to kupoval pre seba asi som dost nastvany...
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od negrbob »

Tak jsem si poridil kus pro mall.cz jen pro otestovani problemu.

Zapnu tablet, pripojim k wifi dam aktualizovat SW tabletu, aktualizace stazena behem par vterin, automaticky restart do recovery, automaticka instalace update a po cca 5minutach restart do OS a lze pokracovat v praci.

Verze 1.0.15 tak nainstalovana behem cca 6minut od vybaleni a zapnuti tabletu :)
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
arison
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: sob 02. lis 2013 13:27:52
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 mini

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od arison »

Hmm, tak to si měl asi velkou kliku! ;)
Uživatelský avatar
Žulda
Androiďák!
Příspěvky: 336
Registrován: ned 06. čer 2010 21:00:39
Typ mobilu / ROM: Xperia XZ1 Compact
Tablet: Nexus 7 II 2013

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od Žulda »

Já to měl úplně stejný, v pohodě. A na předchozím PMP5880D jsem updatoval 2x a taky bez problémů.
furiant
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 12. pro 2013 22:56:17
Typ mobilu / ROM: Prestigio PMP5780

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od furiant »

Hi, mám takový problém. Když dám tablet do nabíječky, tak občas začne blbnout a chová se jakoby se pořád vypínalo a zapínalo nabíjeni. Potom to zase přestane a z ničeho nic znovu.. Máte někdo podobnou zkušenost? (myslím, že nabíječka zapadla tak, jak má)
vlasdoli
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 12. črc 2012 21:15:38

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od vlasdoli »

Rad bych se podelil o svou zkusenost s PMP5780D ...
Koupil jsem ho pred 2 dny pro syna (4roky). mame uz 2 jien tablety (Samsung Galaxy Tab 2 7.0 a Acer A1-810).

Zkusenosti:
- Zabaleno to maji pekne no ukaplo jim trochu lepidla to poskodilo kozeny obal ale ok... dostal jsem v mall.cz jeste extra zdarma
- potesil me jasny display
- rychlost pres benchmarky je v podstate stejna jako ma A1-810, v necem je rychlejsi v necem horsi...
- prvni instalace vcetne FW 15 probehla ok
- nema GPS (no to jsem vedel)
- nejde nabijet pres USB (to jsem taky vedel)

Negativa:
- obcas se seka napr ve hre Angry Birds Go
- obcas pri zapnuti zustane svitit jen na pul (nevyzaduje odemknuti) a nejde ovladatm nutno zkouset znova nebo restart
- obcas po restartu se objevi zastupci programu i kdyz jsem je drive vymazal
- hrozna kvalita foto a video, navic video nahrava snad VGA a rozliseni nejde zmenit


Celkove me dost zklamal povazuji za nevyladeny a hned na druhy den jsem ho vratil.

Preji ostatnim hodne stesti
Machrost
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 21. pro 2013 12:18:07
Typ mobilu / ROM: Samsung Ativ S
Tablet: Prestigio Multipad 5780d

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od Machrost »

Poraďte mi prosím co mám dělat? Aktualizoval jsem na verzi 1.0.15. Instalace proběhla úspěšně. Ihned po restartu naskočí nastavení tabletu Prestigio wizard. U kroku nastavení wifi, aplikace přestane pracovat a vrátí se opět na začátek!
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od negrbob »

Jinak vlez do recovery pomoci vol+ a power, vyber wipe data/facory reset potom wipe cache a nakonec reboot.
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
arison
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: sob 02. lis 2013 13:27:52
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 mini

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od arison »

A co já Negrbobe :?: Asi nic, viď... :idea:
Vrba
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 29. pro 2013 22:24:07
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od Vrba »

Ahoj koupil jsem tento tablet v pátek 3.1. z Mall.cz. Tablet šlape dobře s aktualizací jsem žádný problém neměl jen mě štve že v levém horním rohu je displej bělejší než zbytek obrazovky asi prosvítá dioda a ještě z druhé strany je v horní části hliníkový kryt mírně promáčklí dovnitř, takže úplně nelícuje s plastovou horní částí. Jinak tablet pracuje velmi svižně a tady již zmíněné mizení zástupců aplikací na hlavní ploše jsem vyřešil Apex launcherem, který se mi zdá i svižnější než stock launcher.
Ptám se jestli mohu při odstoupení od smlouvy do 14ti dní žádat výměnu kus za kus, protože jinak se mi tablet jeví za tu cenu jako dost dobrý.
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od negrbob »

Jojo muzes.

@phone
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
TonyStark
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 07. led 2014 18:52:52
Typ mobilu / ROM: pmp5780d
Tablet: pmp5780d

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od TonyStark »

Zdravim tiez mam problem jak tu bol pisany s updatem FW ked dam instalovat tak sa tablet vypne zapne a ukaze sa android panacik pod ktorym sa nacitava nieco asi v stvrtke sa zmeni na leziaceho s vykricnikom.Asi po 2-4 minutach sa restartuje a vsetko je tak jak bolo.
Mozte mi s tym prosim pomoct?
Dakujem za odpovede.
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od negrbob »

Zkus stahnout ze straek vyrobce: http://www.prestigio.cz/catalogue/Multi ... t/firmware

@phone
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
TonyStark
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: úte 07. led 2014 18:52:52
Typ mobilu / ROM: pmp5780d
Tablet: pmp5780d

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od TonyStark »

Zdravim bude sa dat po update hra ako iron man 3,vice city,gta3,max pein3 a podobne?
dakujem za odpoved.
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od negrbob »

S GTA3 a Max Payne problem nebude, druhe dve nemam.

@phone
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Vrba
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 29. pro 2013 22:24:07
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Re: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od Vrba »

Cau testnul jsem nekolik her takze Gta:san andreas jede na medium-high detaily pekne, Heroes of order and chaos sse docela seka ale rekl bych ze je to diky neoptimalizaci teto hry, Badlands jede krasne plynule, Angry Birds go jede taky plynule, Dead Trigger 2 jede plynule.
To je zatim vse co jsem na tabletu zkousel jak testnu neco noveho tak to sem postnu. ;)
Odpovědět

Zpět na „Prestigio Multipad PMP5780D“