DefyAndroid 4.4

Motorola
fribousek
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 30. pro 2013 19:45:48
Typ mobilu / ROM: Defy+

Re: Android 4.4

Příspěvek od fribousek »

Pulec píše:
fribousek píše:Tak jsem dnes preinstaloval rom z 29.12. na rom z 20.1. a GApps Core 1-16, zatim vse v poho. Uz mi funguji MMS (ale to byl asi jen muj problem).
Problem s cernym a zamrzlym displejem na 3-5s pri prichozim hovoru se uz neobjevuje, takze OK.
Zkoušim nasledujici CPU settings: Scaling: Ondemand; Sched: SIO; Clk/Vsel:300/17, 600/32, 800/42, 1100/57 a zda se bezproblemovy.
Opravdu ti jde taktovat? :-)
Podle quarxe:
20.01.14 CM: Fixed random reboots, CPU OC disabled(need test telephony problem, used stock kernel voltages)
Who want OC, copy from previous build /system/lib/modules/ovcerclock_defy.ko and set 644 permission
Já byl na 17.1 a občas se restartovalo, což se brzo opravilo, proto je teď hafo updatů, poslední je snad 26.1 (u mě všecko v pohodě) viz cm updater (zvolit nightly verze), někde budou i samotné rom ke stáhnutí.
Tak s tím taktováním nvm... podle tvé citace quarxe by to opravdu jít nemělo. Chtěl bych podotknout, že jsem začátečník i celkově s androidem :D ... Ale v bootmenu se do CPU settings dostanu a tam to přenastavím a uložím, ale zda to má vliv na telefon už nepoznám :D

Jinak updaty nepoužívám - vždy jen nainstaluju některou verzi co stáhnu od přímo z http://quarx2k.ru/cm11.0-nightly-defy+/ a k tomu najdu nejnovější GApps a před tím udělám FULL Wipe (používám TWRP)
Brodek
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: stř 19. led 2011 15:35:08
Typ mobilu / ROM: Gigabyte GSmart Mika M2

Re: Android 4.4

Příspěvek od Brodek »

Poslední aktualizace CM11 od Quarxe opravuje problémy s BT headsetem :-)
Balu77
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04. dub 2012 8:47:07
Typ mobilu / ROM: Motorola DEFY +

Re: Android 4.4

Příspěvek od Balu77 »

prosím poradte, mám v telefonu funkční cm-10-20131030-NIGHTLY-mb526.zip a nedaří se mi nainstalovat cm-11-20140225-NIGHTLY-mb526.zip, aktualizoval jsem SndInitDefy_2.3.apk a při instalaci to hlásí viz foto. Nevíte co stím aby šla instalovat i nejnovější verze.
Díky Balů
Přílohy
defy.JPG
defy.JPG (31.23 KiB) Zobrazeno 6311 x
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Android 4.4

Příspěvek od Jumbo78 »

Zkontroluj si md5 součet staženého souboru, může být poškozen.

Také je možné, že je třeba instalovat přes novější CWM - mrkni do příslušného vlákna
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
vikimaus
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 25. srp 2012 22:30:20
Typ mobilu / ROM: MOTOROLA Defy+
Tablet: SAMSUNG galaxi tab 8,9
Rom: zkousim porad neco
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 4.4

Příspěvek od vikimaus »

Tak jsem tento vejkend obetoval instalaci 4.4.2 od Qurxe ale bezuspesne. http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2515036
vse probehne v poradku ale pak zacne padat ten uvitaci program kde vyberu cestinu a program spadne.
Zkousel jsem tusim verzi z 25.2 a pak i nejakou starsi, to stejny :-(
pak jsem chtel vyzkouset OmniROM ten stejny vysledek. http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2614453
Nakonec dopadla SLIMrom ale ta ma stare jadro.2.6.32.9http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2556473
Chci 3kove jadro protoze bych rad pouzival BTsluchatko.(prý us funguje )
Mel nekdo stejny problem?
popripade kdo instaloval Qurxuv CM tak z jakeho data?
Mam DEFY+
Brodek
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: stř 19. led 2011 15:35:08
Typ mobilu / ROM: Gigabyte GSmart Mika M2

Re: Android 4.4

Příspěvek od Brodek »

Zatím bych instaloval se starším kernelem - u 3.0.8 ještě není vše dotaženo.
BT headset do auta už funguje i v té verzi co jsi odkazoval.
Důležité je mít aktualizované recovery (předpokládám že máš).
A pak nainstalovat čistý systém BEZ gapps a resetovat. Nechat naběhnout systém a až pak resetovat do recovery a doinstalovat gapps a mělo by to šlapat.
fribousek
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 30. pro 2013 19:45:48
Typ mobilu / ROM: Defy+

Re: Android 4.4

Příspěvek od fribousek »

Ja instaluji verzi z 20.1., protože tato verze při nabíhání nespadne hned po výběru češtiny a instaluji hned i gapps 2-11 (ted koukám, že aktualni jsou 2-27, ale snad to není rozdíl). Po naběhnutí celého systemu restartuju do recovery a aktualizuji na nejnovější verzi kterou mam taky stazenou na karte a nebo aktualizuji pres CM updater.
Uživatelský avatar
vikimaus
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 25. srp 2012 22:30:20
Typ mobilu / ROM: MOTOROLA Defy+
Tablet: SAMSUNG galaxi tab 8,9
Rom: zkousim porad neco
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 4.4

Příspěvek od vikimaus »

Óoo diíky velký vezíre
BT vyzkousim odpoledne stahl jsem novy nigtbuild ze dneska 3.3.
Snad se dokopu a dam vedet jesi BT funguje či nikoli.
Jen jsem nevedel jaxeleze do recovery - ona tet nesviti modra led ale nejak obrazovka kde jsou dole dva tlacitka ale ty nefunguji...
No spustil jsem si rozsireny restart v vyvojove sekci a bylo to. Jen by me zajimalo jaxe tam tet leze bez techto hárá Kirí.
____________________
edit 4.3.
Tak BT jde ale bohuzel nefunguje tlacitko zpet a i volume tlacitka na tom nejsou uplne OK vse zalezi na aplikace a v systemovych a v nastaveni nefunguji :-(
_____________________
jswem z5 na SLIM-ROM ta se mi libi je tam spousta nastaveni navic ale ten BT handsFree nejde :-(
___________
2Edit 4.3. zkusil jsem QuarxCM nainstalovat prez SLIM bez FULL WIPE(jen DALVICK a CACHE)
a zda se ze vse funguje.(BThandsfre zase skusim az odpo.)
______________
edit 5.3.
BT jsem neotestoval pac ROM ma problemy se stabilitou stale hlasi problem s telefoni casti a restartuje se.(nekdy musim sam kontrolovat jesi je tel na sygnalu popr. manualne retart.)
Udelal jsem full WIPE atejny problem (ne li castejsi)
A mozna spatne GAPPS nesynchronizuje kalendar... :-(
---vpreparoval jsem z SLIMgapps.zip "GoogleCalendarSyncAdapter.apk" tam vim ze syncho fungovala a nainstali a uz funguje
Naposledy upravil(a) vikimaus dne stř 05. bře 2014 10:22:42, celkem upraveno 3 x.
calisr
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01. led 2012 18:37:05
Typ mobilu / ROM: Defy+
Rom: Quarx CM

Re: Android 4.4

Příspěvek od calisr »

Od nightly 1.3.14 musis stisknout MENU namisto hlasitosti dolu, kdyz chces do recovery. Ovsem nekomu to funguje a nekomu ne. 8-)
kremilek
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pát 24. čer 2011 13:12:30

Re: Android 4.4

Příspěvek od kremilek »

Developer Options -> zaskrtnout Advanced Reboot. Pak se objevi moznost recovery v reboot menu beziciho systemu.
kremilek
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pát 24. čer 2011 13:12:30

Re: Android 4.4

Příspěvek od kremilek »

Balu77 píše:prosím poradte, mám v telefonu funkční cm-10-20131030-NIGHTLY-mb526.zip a nedaří se mi nainstalovat cm-11-20140225-NIGHTLY-mb526.zip, aktualizoval jsem SndInitDefy_2.3.apk a při instalaci to hlásí viz foto. Nevíte co stím aby šla instalovat i nejnovější verze.
Díky Balů
Musis nainstalovat update recovery http://defy.bytekiste.de/cm11-nightly-d ... covery.zip
Balu77
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04. dub 2012 8:47:07
Typ mobilu / ROM: Motorola DEFY +

Re: Android 4.4

Příspěvek od Balu77 »

díky toto pomohlo, jaké používáte Google apps, padají mi po startu

EDIT by jumbo78:
Nezneužívej citaci! Přečti si prosím laskavě pravidla fóra a dodržuj je!
kremilek
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pát 24. čer 2011 13:12:30

Re: Android 4.4

Příspěvek od kremilek »

http://goo.im/devs/BaNkS/GApps/4.4.2//2 ... signed.zip

Gapps padaji pri prvnim startu. Udelej full wipe, pak nainstaluj znovu rom, restartuj mobil bez gapps a pak teprve instaluj gapps.
4pepe
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pát 26. srp 2011 11:21:03
Typ mobilu / ROM: motorola defy

Re: Android 4.4

Příspěvek od 4pepe »

potreboval by som poradiť mám defy a na nej Recovery v5.0.6 chcem si nahodiť 4.4, a nejde mi spraviť update recovery, takže ma to ďalej nepustí.

ešte doplňujúca otázka 4.4 je rovnaká pre defy a defy+?
Uživatelský avatar
vikimaus
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 25. srp 2012 22:30:20
Typ mobilu / ROM: MOTOROLA Defy+
Tablet: SAMSUNG galaxi tab 8,9
Rom: zkousim porad neco
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 4.4

Příspěvek od vikimaus »

zkus tuhle instalaci z recovery http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2640837
a dole si zaskrtni jen install double Recovery
mozna to pujde us touhle a nebo na ni dej pro jistotu tu update-recovery http://defy.bytekiste.de/cm11-nightl...e-recovery.zip
Ale me to slo i bez update
Po update nezapomenout RESTART !

Divim se Kremilkovi ze Balu77 odpovida kdys ma odpoved cca5 radku vys......sem se ptal ja :-)
4pepe
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pát 26. srp 2011 11:21:03
Typ mobilu / ROM: motorola defy

Re: Android 4.4

Příspěvek od 4pepe »

pravdepodobe robým niečo zle, toto mi stále vypisuje
Spoiler:
Obrázek
v recovery dávam Install zip from sd card nájdem a potvrdím

EDIT by jumbo78:
Obrázky vkládej do spoileru! Přečti si prosím laskavě pravidla fóra a dodržuj je!
Brodek
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: stř 19. led 2011 15:35:08
Typ mobilu / ROM: Gigabyte GSmart Mika M2

Re: Android 4.4

Příspěvek od Brodek »

S tou AROMA nemám zkušenosti, tak zkus ještě ten druhý odkaz co dával vikimaus http://defy.bytekiste.de/cm11-nightly-d ... covery.zip
Nainstalovat v recovery, restart a pak instalovat CM11 ROM ;-) Mělo by to šlapat.
4pepe
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pát 26. srp 2011 11:21:03
Typ mobilu / ROM: motorola defy

Re: Android 4.4

Příspěvek od 4pepe »

práve ten mi nejde, a vypíše mi to isté, tak som chcel poradiť, skúšal som to aj so zapnutým ladením a s vypnutým ladením cez usb..... neviem čo by ešte pomohlo
mefisto18
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: sob 22. říj 2011 13:40:21
Typ mobilu / ROM: Motorola DEFY

Re: Android 4.4

Příspěvek od mefisto18 »

Problemy s instalaci android 4.4 kdyz prechazite z 4.1( nevim jiste jestli i 4.2) tak se musi nainstalovat android 4.3 az pak 4.4.
Tenhle postup mi fungoval
Ja mel 4.1.2 hodil jsem wipe full instal recovery pak instal rom 4.3 az pak mi sel nainstalovat 4.4
4pepe
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pát 26. srp 2011 11:21:03
Typ mobilu / ROM: motorola defy

Re: Android 4.4

Příspěvek od 4pepe »

práve ja mám ešte 4.0.4 a nejde mi nainštalovať ani 4.1, ono by sa to malo dať obýsť inštaláciou novšieho recovery, ale ten upgrade mi nechce zobrať
kremilek
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pát 24. čer 2011 13:12:30

Re: Android 4.4

Příspěvek od kremilek »

Ja jsem prechazel z CM7.2. Musel jsem nejdriv nainstalovat CM10, konkretne jsem mel stazenou tuto verzi, kterou jsem kdysi zkousel cm-10-20130709-NIGHTLY-mb526.zip od Quarxe. Po restartu jsem nainstaloval update-recovery.zip a po dalsim restartu teprve instalaci CM11 wipe data, pak jsem nechal mobil normalne nabehnout bez gapps, ty jsem nainstaloval az po dalsim restartu.
Balu77
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04. dub 2012 8:47:07
Typ mobilu / ROM: Motorola DEFY +

Re: Android 4.4

Příspěvek od Balu77 »

Takto to funguje i mě.
Uživatelský avatar
vikimaus
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 25. srp 2012 22:30:20
Typ mobilu / ROM: MOTOROLA Defy+
Tablet: SAMSUNG galaxi tab 8,9
Rom: zkousim porad neco
Kontaktovat uživatele:

Re: Android 4.4

Příspěvek od vikimaus »

ja musel po nepodarenem FULLWIPE znovu z 2,3 z SBF naprimo me to taky kupodivu neslo i kdys new RECOVERY jsem tam dostal.
Dal jsem XPERIA D tj, android 4.1 vyborna rom s AROMA installer http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2133698
A pak jsem dal SlimCat http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2556473 spousta systemovych veci jsde nastavit..treba hodiny do prostred stav radku i jejich barva atd...
Ale mozna se vratim k OMNI rom ta byla tak minimalisticka ze me zbivalo i pres 200Mb RAM volnehttp://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2614453 u Slim RAM 150 taky dobry :-)
4pepe
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pát 26. srp 2011 11:21:03
Typ mobilu / ROM: motorola defy

Re: Android 4.4

Příspěvek od 4pepe »

dikes s tou xperia to išlo a potom v pohode aj update... tak už mám tyčinky
4pepe
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pát 26. srp 2011 11:21:03
Typ mobilu / ROM: motorola defy

Re: Android 4.4

Příspěvek od 4pepe »

vikimaus píše:ja musel po nepodarenem FULLWIPE znovu z 2,3 z SBF naprimo me to taky kupodivu neslo i kdys new RECOVERY jsem tam dostal.
dal by si mi prosím overený postup, podarilo sa mi hodiť omni rom bez wipe, a dostanem sa len do factory recovery, prípadne ide nahodiť neaké bootmenu priamo z factory menu, a k tomu aj nejaká rom?
Balu77
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04. dub 2012 8:47:07
Typ mobilu / ROM: Motorola DEFY +

Re: Android 4.4

Příspěvek od Balu77 »

4pepe
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: pát 26. srp 2011 11:21:03
Typ mobilu / ROM: motorola defy

Re: Android 4.4

Příspěvek od 4pepe »

dikes už je mrtvolka prebudená k životu
Fers
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: stř 22. čer 2011 16:22:15
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy [green lens] Omni 4.4.2+root 1.2GHz
Mobil 2 / ROM: Honor 8
Bydliště: Brno

Re: Android 4.4

Příspěvek od Fers »

Ahoj používám OmniROM (http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2614453) a když jsem se po delší době vydal mimo město, tak jsem zjistil, že mi nefunguje 2G síť... nemá s tím někdo zkušenosti? Jednoduše řečeno při použití 3G sítě, mám signál a vidím i ostatní operátory, ale jakmile není možnost 3G sítě, popř. manuálně přepnu na 2G síť, tak jsem bez signálu a žádného operátora nenajdu.. nedá se někde povolit, či blokovat používané frekvence, nebo tak něco? Díky za rady..
kremilek
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pát 24. čer 2011 13:12:30

Re: Android 4.4

Příspěvek od kremilek »

Nevim, jak v omnirom, ale v CM11 od quarxe je v Defy Parts -> Baseband selection a tam lze vybrat pasma pro svoji zemi, ja tam mam Central Europe 3.4.x, asi tam budes mit neco jineho.
Fers
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: stř 22. čer 2011 16:22:15
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy [green lens] Omni 4.4.2+root 1.2GHz
Mobil 2 / ROM: Honor 8
Bydliště: Brno

Re: Android 4.4

Příspěvek od Fers »

Omni rom má to samé nastavení. Já tam mám ale 3.4.2-145, zkoušel jsem to změnit na tebou doporučované 3.4.x, nicméně po vyžádaném restartu se vždy mobil vrátil na původní 3.4.2-145, ale možná je to dané i operátorem, já mám T-mobile. Každopádně problémy časem samy přestaly, takže vyřešeno :)

Má někdo přímé zkušenosti s různými rom na Defy? Zajímalo by mne, jestli někdo může přímo srovnat rychlost a stabilitu OmniRom, CM11 a Slimkat? Přijde mi, že podpora OmniRom je na bodě mrazu (žádné aktualizace), navíc se mi telefon začal samovolně restartovat a než načte rom tak to strašně dlouho trvá (cca 3-5 minut). Navíc občas nenačte simkartu, takže musím provést další restart :/ Zase na druhou stranu mi funguje foťák lépe, než tomu bylo na stock rom, kde se samovolně "odpojoval" a telefon tvrdil, že ho nemůže nalézt.
Odpovědět

Zpět na „Defy“