CUBOT GT99 - obecná diskuzeCUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od Tomáš Kubec »

vypadlej flex - lze opravit
nebo
vada na desce - málo kdy jde opravit
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
shi-tzu
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: úte 09. dub 2013 9:25:05
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99
Rom: Originál V04

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od shi-tzu »

Čaute,
stává se Vám, co máte COINCITY ROM, že občas nefachčí při focení přisvětlení a u videa zvuk? Jsem z toho na nervy. Stane se to vždy, když to člověk nejméně čeká a potřebuje. Spraví to až restart. Nevíte jak to odstranit?

R.
Moleek
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 03. dub 2014 18:04:37
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od Moleek »

Krist píše:Poradí někdo funkční apku pro nahrání tel. hovor na GT99 ? Pár nejznámějších jsem zkusil a nic nefunguje :(
Já úspěšně používám tento Záznam Hovoru (https://play.google.com/store/apps/deta ... llrecorder)
lukbe píše:Nahrát miui a tam to je hned při hovoru :-)
Je možné nahrát MIUI, ale mít zachované aplikace a jejich nastavení a v ideálním případě i smsky? Teď používám jenom ten launcher a jsem s ním spokojený.

Ad GPS fixy:
Nějakej drátek tam pájet nehodlám, takže jsem odkázán pouze na SW fixy. Bohužel mi naprosto nejdou stáhnout EPO data. Ukazuje to "SPOUŠTÍ SE..." a jsem pořád na 0% a pak, že se nezdařilo. Jak na to?
Uživatelský avatar
Krist
Nové Androidě
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 29. lis 2012 11:35:59
Typ mobilu / ROM: Blackview BV6000
Kontaktovat uživatele:

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od Krist »

jupí, díkec, ta apka, funguje :palec:
shi-tzu
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: úte 09. dub 2013 9:25:05
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99
Rom: Originál V04

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od shi-tzu »

Akellas píše:Ahoj, potřeboval bych poradit, telefon po kliknutí na foťák píše, nelze se spojit s fotoaparátem. Takže nefotí. Neví někdo co s tím. Děkuji :idea:
Jakou ROM používáš? Včera se mi to přihodilo taky, ale naštěstí pomohl restart. Mám COINCITY ROM.
MischaG
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. led 2014 23:19:11
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od MischaG »

Ahoj všem, tak se po cca půl roce spokojeného užívání musim obrátit na vás pro radu. Předem podotýkám, že s telefonem jsem nijak neexperimentovala, nic nevylepšovala. Jako běžnej uživatel, jak přišel, tak jsem ho vybalila a začla užívat... Volání, SMS, foťák (kterej chválim, super rozlišení, zaostření, prostě paráda) a GPS ( používám při jízdě na kole a inlinech, tam teda mívám občas problém, nejčastěji, když jezdim lesem, ale pokud ji nahodim už doma, tak obvykle facha, s obcasnymi vypadky).
Nicmene k problemu, ktery me stve...
1) když nekomu volám nebo když volá nekdo me, nelze se dostat do telefonu... Zamkne se displej a odemknu ho až když dovolam. Coz je pro volani nekam, kde je hlasovej system, celkem problem. V pripade, ze ma nekdo hlasovku, musim telefon vypnout jedine tak, ze vyndam baterku.
2) A s tim souvisi druhy problem, priblizne stejnou dobu se totiz stava, ze se telefon proste sekne a nejde odemknout. Nevyresi to ani zapojeni do nabijecky a opet ho nahodim jedine po vyndani baterky.
Tak pokud nekdo vite, co s tim tak bych byla rada za kazdou radu :DD
Naposledy upravil(a) MischaG dne čtv 14. srp 2014 12:16:45, celkem upraveno 1 x.
Moleek
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 03. dub 2014 18:04:37
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od Moleek »

Já jsem zjistil, že když se sekne (což se nestává úplně výjimečně) a vypadá to, že to je na vyndání baterky, tak stačí opravdu hodně dlouho podržet vypínací tlačítko (odhadem to může být něco mezi 30s a minutou), dokud telefon nezavrní a on se nakonec restartuje i bez vyndání baterky. Zkus ;)
MischaG
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. led 2014 23:19:11
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od MischaG »

Díky Moleek za radu, vyzkoušeno funguje... Nicméně to nemění nic na tom, že při telefonování se mi zamkne displej a do toho telefonu se nedostanu dokud druhá strana nezavěsí :( Vážně někdo nevíte, čim by to mohlo být? A další věc. Telefon mi začal hlásit, že nelze stáhnout jakoukoliv aplikaci, kvůli nedostatku místa na externím úložišti, přitom karta je téměř prázdná :( Takže nějaké rady a porady nám nezkušeným?

S pozdravem Mischa
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od gersa »

To proto, ze externi uloziste bude interni pamet. Podivej se do Nastaveni, Uloziste. Mely by tam byt 3 ruzne pameti
Moleek
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 03. dub 2014 18:04:37
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od Moleek »

MischaG píše:A další věc. Telefon mi začal hlásit, že nelze stáhnout jakoukoliv aplikaci, kvůli nedostatku místa na externím úložišti, přitom karta je téměř prázdná :( Takže nějaké rady a porady nám nezkušeným?
Tak s tím jsem měl taky nedávno problém, v interním úložišti jsem měl okolo 200 MB a už se to také nechtělo stahovat.
Nakonec jsem celý telefon přeinstaloval.
Minulý týden se mi to ale objevilo znovu (opět jsem měl kolem 200 MB), nicméně přesunem několika aplikací na kartu se mi povedlo uvolnit dalších cca 100 MB a při nějakých cca 300 volných už instalovat šlo.
Nicméně ten telefon má ty 4 GB rozdělené fakt hloupě, takže doporučuji přerozdělit podle návodu zde: http://cubotgt99.blogspot.cz/p/prerozdeleni-pameti.html

S tím senzorem fakt nevím. Mohlo by s rootem jít ho nějak deaktivovat. Při zběžném googlení jsem narazil na nějaká témata týkající se HTC, že snad existujou aplikace, kde se to dá nastavit
Moonko
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 22. zář 2014 12:23:46
Typ mobilu / ROM: Cubotgt99

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od Moonko »

Trochu sa mi nepodarilo rozdeliť pamäť takže mam telefon v ktorom nie je ROM. A nejde mi tam ani klasická rom nainštalovať. Mohol by mi prosím niekto niekde uploadnuť ZÁLOHU ROM? Veľmi pekne ďakujem :)
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od gersa »

Uživatelský avatar
Krist
Nové Androidě
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 29. lis 2012 11:35:59
Typ mobilu / ROM: Blackview BV6000
Kontaktovat uživatele:

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od Krist »

Tak jsem s GT99 zřejmě skončil. Buď je baterka v háji nebo něco uvnitř. Každopádně microusb mám špatný už delší dobu, musel jsem zalamovat kablík aby to nabíjelo, a možná jsem něco podělal při pájecích experimentech. Baterka mě teď nejde nabít, když to jakžtakž dobře zalomím, nabije se třeba na 40% ale jakmile vytáhnu konektor, padne to na 10% apod. Nebo to místo nabíjení vybíjí apod.
Bohužel na bangood už baterie nejsou na skladě. Leda byste někdo věděl, která by se tam vešla z jiného tel., nebo kdyby to šlo nabít nějak externě...
No nevím, bude se mě s ním těžko loučit, byl to dobrý foun :poklona: ...a hlavně budu muset vytasit další love :problem:
Uživatelský avatar
trposlik
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 05. kvě 2011 21:30:15
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3 [stock]
Mobil 2 / ROM: Lenove Vibe Shot [stock]
Tablet: Nexus 10 [stock]
Bydliště: Ostrava

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od trposlik »

Mel jsem stejný problém a baterka to nevyřešila. Momentálně se mi známý diva na USB konektor tak uvidíme.
Já baterku objednaval na alliexpresu.
spacaki
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 31. pro 2014 11:50:01
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od spacaki »

Podařilo se ti to nějak rozchodit? Já mám totiž úplně stejný problém a vůbec netuším co s tím. Nějaké ROM jsem si stáhnul a když je chci instalovat v recovery, tak vždy napíše Installation aborted, už jsem jich zkusil asi 10 a všechny se stejným výsledkem...
Moonko píše:Trochu sa mi nepodarilo rozdeliť pamäť takže mam telefon v ktorom nie je ROM. A nejde mi tam ani klasická rom nainštalovať. Mohol by mi prosím niekto niekde uploadnuť ZÁLOHU ROM? Veľmi pekne ďakujem :)
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od gersa »

A instalaci pres flashtool jsi zkousel?
spacaki
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 31. pro 2014 11:50:01
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od spacaki »

Zkoušel jsem podle http://www.android.gs/download-cubot-stock-rom/ skoro to vyšlo, akorát když připojím telefon k pc, tak ho nenajde. Je teď totiž téměr úplně mrtvý, když ho zapnu, tak jen naběhne úvodní logo a nic víc. Dá se dostat do recovery, tak doufám, že tam to dokáže někdo vrátit do původního stavu, ale zatím jsem nikoho nenašel...

Tak už se podařilo, stáhnul jsem firmware (http://www.pandawillforum.com/showthrea ... rmware-zip) a přes recovery naistaloval a jede.
PedroKV
Androiďák!
Příspěvky: 304
Registrován: sob 17. pro 2011 19:20:49
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN5 / Havoc 2.2 2019.02.06
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1PRO-krám pomalej,do skříně zahozenej
Rom: ne

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od PedroKV »

Právě jsem vyměnil krycí sklo displeje, manželce prasklo. Inspiroval jsem se zde: .

Je potřeba vyndat baterku a SIM kartu. Pak povolit 7 šroubků a sundat střední kryt, odspodu.

Pak jde na řadu horní tišťák:
-1 sundá se koax vpravo dole, jen vycvaknout nehty
-2 sundá se ovladač hlasitosti (malým plochým šroubovákem se to celé odlepí od boku)
-3 sundá se propojovací plochý flex kabel od krycího skla-je vpravo uprostřed. Je nasunut do konektoru. Konektor se nejdřív povolí-je hnědo černý a vyklopí se ta černá část, blíž k foťáku, směrem nahoru. Malý plochý šroubovák.
-4 sundá se vypínací tlačítko, je tam volně, dále se šroubovákem odlepí kontakty pod tlačítkem (ne z tišťáku, ale tam, kde je to nalepeno)

Tišťák se potom chytne na pravé straně a opatrně vyklopí směrem k nám (od stolu nahoru). Zespoda na levé straně jsou 2 minikonektory, ty by se měly samy rozpojit.

Teď se vezme fén a začne se nahřívat displej. Nebojte se toho a dejte tomu pořádnou teplotu. Na videu to dělá horkovzduškou, to už bych se bál. Krycí sklo je přilepeno něco jako oboustrannou páskou. Jak to pořádně nahřejete, nehtem se snažte oddělit krycí sklo od předního krytu. Pokud to nejde, nahřívejte dál. A ono to půjde.

Odlepené sklo se vytáhne, protáhne se připojovací flexi pásek.

Montáž probíhá opačně. Nové sklo si chytněte přísavkou (dostal jsem ji ke sklu, spolu s plastovými páčidly, trsátky, kovovými šroubováky a 3 foliemi). POZOR: Sklo je zabalené ve folii, což ale bohužel neznamená, že je čisté. Nechtěl jsem ho čistit hadříkem na brýle, dal jsem ho na kryt hned po sundání folie a bohužel je uprostřed trošku flekaté. Žádná trága, ale.. Nezapomeňte i protáhnout flexi kablík. Před připojením kablíku k tišťáku sundejte z kablíku krycí papírek (kryje samolepící část) a po připojení do konektoru a zajištění konektoru pásek přitiskněte k tišťáku.
-Xiaomi Redmi Note 5 - Havoc 2.2 (A9) ROM
-Lenovo Vibe P1 Pro P1a42 S152 - hroznej pomalej krám
PedroKV
Androiďák!
Příspěvky: 304
Registrován: sob 17. pro 2011 19:20:49
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN5 / Havoc 2.2 2019.02.06
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1PRO-krám pomalej,do skříně zahozenej
Rom: ne

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od PedroKV »

Nechal jsem si v O2 vyměnit simku za 4G (bude nový mobil). Ukazatel síly signálu změnil barvu z modré na oranžovou. Podle mě si to nějak myslí, že má druhou sim (jako dualsim). Nesetkal jste se s tím někdo?
-Xiaomi Redmi Note 5 - Havoc 2.2 (A9) ROM
-Lenovo Vibe P1 Pro P1a42 S152 - hroznej pomalej krám
Uživatelský avatar
gersa
Droid
Příspěvky: 1287
Registrován: úte 10. kvě 2011 19:55:45
Typ mobilu / ROM: 1+1
Tablet: HP Touchpad
Bydliště: Pernikov

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od gersa »

A ma na neco vliv, jakou barvu ma ukazatel signalu?
Jestli te sere oranzova, tak si ji zmen na jinou a mas to vyreseny
PedroKV
Androiďák!
Příspěvky: 304
Registrován: sob 17. pro 2011 19:20:49
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN5 / Havoc 2.2 2019.02.06
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1PRO-krám pomalej,do skříně zahozenej
Rom: ne

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od PedroKV »

a jak se dá změnit?
-Xiaomi Redmi Note 5 - Havoc 2.2 (A9) ROM
-Lenovo Vibe P1 Pro P1a42 S152 - hroznej pomalej krám
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od prasil »

Nastavení > správa sim :yes:
PedroKV
Androiďák!
Příspěvky: 304
Registrován: sob 17. pro 2011 19:20:49
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN5 / Havoc 2.2 2019.02.06
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1PRO-krám pomalej,do skříně zahozenej
Rom: ne

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od PedroKV »

hustý-dík! :-D mě nikdy nenapadlo kliknout vlevo na ten obdélníček. A to jsem včera prolezl kde co,než jsem našel,jak změnit pin.
-Xiaomi Redmi Note 5 - Havoc 2.2 (A9) ROM
-Lenovo Vibe P1 Pro P1a42 S152 - hroznej pomalej krám
CoolXman
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: pon 25. bře 2013 9:39:09
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Kontaktovat uživatele:

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od CoolXman »

Ahoj, prosim o radu, nestekal jste se nekdo s tim, ze pri vymene baterie za novou nejde bateie nabit. Mam uz treti novou baterku z jinych zdroju a kazda se chovala stejne, dam do telefonu, ma dejme tomu uroven nabiti 70% a kdyz pripojim do nabijecky, tak se telefon tvari, ze se nabiji, ale i po dlouhe dobe zadne procenta nepribyvaji. Baterie se vybije az do mrtva a uz nejde ozivit, a to ani pri vypnutem telefonu. Nechce se mi verit, ze by vsechny baterie byly sptany, proste ten telefon funguje jenom s originalni baterii, ktera ma uz zalozstnou vydrz. Nemusi se to nejak kalibrovat? Sice jsem se s tim u zadnyho telefonu nesetkal, ale je to mozny. Poradi nekdo? Diky, jinak ten telefon budu muset vyhodit a koupit pritelkyni jinej, protoze je nepouzitelnej jinak.
Diky
Uživatelský avatar
|Mio|
Robot
Příspěvky: 907
Registrován: ned 15. črc 2012 9:13:49
Typ mobilu / ROM: Realme 7 5G - A11 + Leago Elite 6 - A 5.1
Mobil 2 / ROM: Umidigi F2 - A10 + Ulefone Power 3 - A7 + Nokia 1

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od |Mio| »

A tu originální baterii nabíjí? Odhad bych to na vadnou desku, ale je divný, že to něco ještě vůbec nabíjí. Předpokládám, že jsi pro jistotu vyzkoušel více různých nabíječek, abys vyloučil problém s nabíječkou.
CoolXman
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: pon 25. bře 2013 9:39:09
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot
Kontaktovat uživatele:

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od CoolXman »

ano jiste, mnoho nabijecek, nabijeni z AC i USB, originalni baterii, ktera je uz nafoukla jak se trapi tech x let, tak to normalne nabiji
tzn. vy, kdyz jste menili baterii, tak jste jenom ciste vlozili a nic zvlastniho nedelali a sla nabijet?
ja jsem ze zoufalstvi udelal i factory reset, wipe vsechno co slo a nicc, porad stejny
v original recovery jsem zadnou moznost hrat si s kalibraci baterie nebo neco takovyho nenasel, myslim, ze u Jiayu co jsem kdysi mel ta moznost u stejny verze androidu byla
kdyz to nerozchodim, tak venuju 2ks novy baterie, protoze jsou mi na nic
Uživatelský avatar
|Mio|
Robot
Příspěvky: 907
Registrován: ned 15. črc 2012 9:13:49
Typ mobilu / ROM: Realme 7 5G - A11 + Leago Elite 6 - A 5.1
Mobil 2 / ROM: Umidigi F2 - A10 + Ulefone Power 3 - A7 + Nokia 1

Re: CUBOT GT99 - 4jádro, HD displej, 1GB RAM...

Příspěvek od |Mio| »

To opravdu nedava smysl. Mas moznost tu baterii se kterou to funguje zmerit voltmetrem kdyz je nabita a vybita? Jediny co me napada je ze by totalne neodpvidalo rozpeti napeti kvuli zavade desky a ta stara "si zvykla".

Kalibraci baterie atp. se nezabyvej, to je jen o spravnosti ukazatele stavu nabiti.
Odpovědět

Zpět na „CUBOT GT99 - obecná diskuze“