LG G2 (D802) - Obecná diskuze[NÁVOD] Ako zálohovať a obnoviť stratené IMEI na LG G2

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Uživatelský avatar
Ruft
Robot
Příspěvky: 722
Registrován: pon 13. úno 2012 0:21:18
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Rom: Resurrection Remix
Bydliště: Brno

Re: [NÁVOD] Ako zálohovať a obnoviť stratené IMEI na LG G2

Příspěvek od Ruft »

Chápu to tak taky.

Mobil
armaman
Androiďák!
Příspěvky: 337
Registrován: pát 03. pro 2010 7:55:05
Typ mobilu / ROM: mobil

Re: [NÁVOD] Ako zálohovať a obnoviť stratené IMEI na LG G2

Příspěvek od armaman »

pRo_lama píše:. A keď ho stratíš, tak prídeš na to lebo sa nikde nedovoláš a keď dáš skratku *#06#, tak tam budeš mať nejaké úplné iné číslo alebo nejaké špeci číslo.
Od kedy plati to ,ze stratou imei sa nedovolas? Dakedy davno ked sa mnohym este o android nesnivalo som mal "vecko" od LG a vlastnou hlupostou a aj napriek upozorneniu som servisynm kodom zmazal imei toho zariadenia, ale telefonovat som mohol aj nadalej. Znamena to ,ze tie zariadenia mali este aj napriek tomu dake skryte imei alebo sucasna technologia je uz ina?
Naposledy upravil(a) armaman dne sob 11. říj 2014 2:04:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] Ako zálohovať a obnoviť stratené IMEI na LG G2

Příspěvek od pRo_lama »

Nie som celkom presvedčený o tom, že si len tak ľahko zmenil IMEI, lebo toto číslo je uložené v pamäti, do ktorej nie je možný bežný prístup. Ale v starých LG sa nevyznám, tak neviem. IMEI je overované voči sieti a nemá nijaké spojenie s účastníkom. Bohužiaľ neviem aké algoritmy používajú operátory, ale nastáva tam určitý proces, ktorý overuje tvoje IMEI či sa náhodou nenachádza v blacklist databáze a či vôbec nejaké IMEI máš. Ak ho nemáš, tak nedostaneš prístup do siete, aj keď si ako účastník pomocou IMSI/TMSI čísla overený. Proste bez IMEI čísla v mobile, sa nedovoláš.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
newwes
Stálý androiďák
Příspěvky: 155
Registrován: úte 11. zář 2012 1:06:47
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: [NÁVOD] Ako zálohovať a obnoviť stratené IMEI na LG G2

Příspěvek od newwes »

Blbost. Na Ascendu G300 bylo úplně normální jiné IMEI nebo 0. Stačilo se více vrtat a bylo po něm. A zálohu měl málokdo. Měl jsem 2 G300 a pokusy dělal na obou
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] Ako zálohovať a obnoviť stratené IMEI na LG G2

Příspěvek od pRo_lama »

Takto IMEI sa dá zmeniť. To netvrdím. U čínskych mobilov to je bežné. Ale skús to spraviť pri značkách ako HTC, Samsung, Lumie a podobne. ;)
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
newwes
Stálý androiďák
Příspěvky: 155
Registrován: úte 11. zář 2012 1:06:47
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: [NÁVOD] Ako zálohovať a obnoviť stratené IMEI na LG G2

Příspěvek od newwes »

Ok. Raději ne ;)
armaman
Androiďák!
Příspěvky: 337
Registrován: pát 03. pro 2010 7:55:05
Typ mobilu / ROM: mobil

Re: [NÁVOD] Ako zálohovať a obnoviť stratené IMEI na LG G2

Příspěvek od armaman »

Tak som to pozeral nebolo to ziadne vecko od LG a Samsung SGH E250 na ktorom sa mi podarilo vymazat imei.

Kód: Vybrat vše

https://www.google.sk/search?q=lg+phone+old+models&biw=1024&bih=683&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=UbEVVIO_AoLX7AbIzICYBw&ved=0CEAQsAQ#tbm=isch&q=samsung+sgh+e250&imgdii=_
Tych kodov je hafo tak si uz nepamatam ktory to bol no urcite viem ,ze po zadani *#06# som videl len same nuly no aj napriek tomu som mobil pouzival este hodne dlho aj v takomto stave a nic tomu mobilu nerobilo problem. Cize volania sms a mms sli v pohode akurát si pamatam ,ze v menu mi neslo zmenit cislo hlasovej schránky, to bolo v tvare s akousi nemeckou predvolbou. Samozrejme to ,ze teraz takymto zásahom sa kde komu podari mobil znefunkcnit absolutne nespochybnujem....
Naposledy upravil(a) armaman dne sob 11. říj 2014 2:04:59, celkem upraveno 1 x.
Jindrar
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: úte 22. lis 2011 19:17:05
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB

Re: [NÁVOD] Ako zálohovať a obnoviť stratené IMEI na LG G2

Příspěvek od Jindrar »

Chci se zeptat co mám dělat ztratilo se mi IMEI ale občas se i objevuje, vrátil jsem se kvůli tomu na stock a chtěl jsem zpátky IMEI obnovit tímto návodem.
Problém je, že PC vidí telefon, když mám zapnuté USB ladění, na portu com3 a v záložce porty mi to ukazuje Phone ?(0). Když dám v Software download a záložce backup záloha se provede, ale v RF_NV_Manageru mi to hlásí:

NvManager::getNvItemsFromPhone( const string comPort) -
QpstServer::connectWithComPortImpl - Error
• Code = 80004005
• Code meaning = Nespecifikovana chyba
• Source = None provided!
• Description = None provided!

Díky moc
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: [NÁVOD] Ako zálohovať a obnoviť stratené IMEI na LG G2

Příspěvek od patlen »

V metodě číslo 2. je potřeba po bodu 15. Spustite "RF_NV_Manager". jít ještě do Setting a vybrat comport, což je port na kterém je Vaše zařízení. Dnes jsem jedno imei obnovoval touhle metodou a funguje to ....
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] Ako zálohovať a obnoviť stratené IMEI na LG G2

Příspěvek od pRo_lama »

Díky, doplnil som to tam. ;)
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Odpovědět

Zpět na „LG G2 (D802) - Obecná diskuze“