Nové telefonyAcer Liquid E700

Víte o novém (již uvedeném) telefonu, který ještě nemá vlastní subfórum? Zde je pro něj to správné místo. Pokud téma telefonu v této sekci bude mít dostatečnou základnu uživatelů, brzy se z něj stane samostatné subfórum. :)
Pravidla fóra
Hledáte vlákno o mobilu, které tu ještě nedávno bylo?
Pravděpodobně již bylo přesunuto do sekce "Tradiční značky" nebo "Asijské značky", v případě neúspěšného modelu (z hlediska AF) do sekce "Archiv telefonů"

Pokud si myslíte, že zde je vlákno o mobilu, které opravdu žije a zaslouží si vlastní subfórum, tak o tom napište Supovi. :)
Odpovědět
d0uble
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: pon 18. čer 2012 19:01:30

Acer Liquid E700

Příspěvek od d0uble »

Zdravim, cumim ted na mobily a tohle mi pripada jako luxusni telefon za tu cenu... Vlastnite ho uz nekdo? nejake dojmy vady na krase? Cetl sem akorat neco o tom ze je prohozene vnitrni uloziste a SD karta
http://www.acer.cz/ac/cs/CZ/content/series/liquide700
Uživatelský avatar
martves613
Robot
Příspěvky: 1167
Registrován: sob 26. led 2013 19:12:04
Typ mobilu / ROM: Prestigio MultiPhone 5508 DUO
Mobil 2 / ROM: Galaxy Ace s5830i
Tablet: LG G Pad 8.3
Rom: stock ROM

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od martves613 »

Pokud vím, tak si jej můžeš teprve předobjednat. Já ho zkoušel na Roadshow a měl jsem z něho roztroušené pocity. Konstrukce nebyla moc dobrá, vrzal a kroutil se. Displej byl celkem slušný za tu cenu. Nefotil jsem s ním, takže o foťáku ti toho moc neřeknu. Baterka byla výborná. Neletěla vůbec dolu. Hardwarově je to nižší třída. MTK 6582 není žádné dělo, ale postačí.
Uvidíme. Na mě je ale moc velký.
Pokud nepíšu s diakritikou, jsem na svém mobilu.
„Vím, že nic nevím“ -Sókratés
. ............................................ Na poděkování je tu tlačítko!
d0uble
Nové Androidě
Příspěvky: 37
Registrován: pon 18. čer 2012 19:01:30

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od d0uble »

nvm na heurece kdyz si najdu tak skoro vsechny obchody pisou skladem.No prave nekde se ubrat musi za tu cenu. A jako mobil pro babu by se mi celkem zamlouval velka baterka, slusny displej, fotak snad taky bude fpoho, autojas, dioda, 2GB RAM, pravda uz 5palec, Dual Sim resp. Triple Sim, a ten slabsi hardware by mohl byt dobry na vetsi vydrz. Co jsem se jeste docetl je ze ma nepodsvicene tlacitka, ulpivaji otisky na zadnim krytu, baterka nevyjimatelna.
Fesak
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 04. říj 2014 13:08:43
Typ mobilu / ROM: Nokia 5800

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od Fesak »

Zdravim. Máte někdo tento telefon? Mohli byste se prosím podělit o zkušnosti s tímto telefonem? Přemýšlím jestli si mám vybrat tenhle nebo asus zenfone 5.
muf98a
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 05. říj 2014 8:15:45
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid E700

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od muf98a »

Ahoj

Telefon mam 3 dny (dva dny v provozu. musel jsem nechat ustříhnout SIM na micro) takže ho zatím zkouším. Všechno zatím funguje tak jak má. Překvapuje mě výdrž baterie. Hraju si s ním druhý den a baterie 50% což je překvapivé. Co je podle mě nevýhoda že nejsou podsvícená spodní tlačítka a musí se mačkat celkem přesně, jinak nereagují.
Během příštího týdne sem napíšu dalšípoznatky

Muf98a
Shorty193
Stálý androiďák
Příspěvky: 55
Registrován: úte 05. úno 2013 22:02:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Kate
Tablet: iPad mini

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od Shorty193 »

Ahoj Muf98a,

mohol by si prosim pre mna vyskusat dve veci?
1. Ma telefon notifikacnu diodu? Ked ti niekto zavola a nevsimnes si tak blika taka diodka, nie moc vyrazna a ak ano tak kolko ma farieb.

2. Vyskusas ci 3G funguje vo vsetkych slotoch? Pracovne sa pohybujem medzi SVK, CZ a AT a je pre mna dolezite aby som na vsetkych troch kartach mohol pouzivat 3G internet bez toho aby som ich musel fyzicky vymienat. Da sa to nikde prepnut ktora karta pojde na 3G? (vzdy budem pouzivat len jednu kartu, ostatne dve budu v airplane mode)

Dakujem ti pekne
down
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 30. čer 2011 10:31:44

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od down »

Zaujima ma ci ma skutocne 2GB RAM? A nejaky link o tomto fone? Popripade root?
Dakujem za kazde info.
Acer liquid E 700
4.4.2
Uživatelský avatar
friend155
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: čtv 29. pro 2011 20:18:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od friend155 »

Zdravim,
potreboval som mobil na 2-sim karty a so silnou bateriou, (do fonu idu micro-sim karty, ktore vam v predajni toho alebo onoho operatora na pockanie ustrihnu na pozadovanu velkost a to bezplatne)
Po dlhom hladani som si vybral E700 a to hlavne kôli:
-CENE, ktorá je zatiaľ s touto výbavou bezkonkurenčná
-2sim-kartam (daju sa pouzit az 3sim),
-akumulatoru ktory ma kapacitu 3500mAh,
-5´´displeju ktory je fakt super
- tak skusam a pisem iba co som osobne zistil: (ostatne parametre sa daju zistit na nete)
- akumulator - fon non stop zapnuty s malymi prestavkami (zapnuté vsetko co sa dalo - net, wifi, radio, video, aktualizacie a pod ficali na plno, samozrejme hovory a sms ) po ´´2 dnoch non stop´´ pouzivania sa vypol co je :clap:
- na otazku uvedenu vyssie hore......- notif diodu ma, upozornuje na zmeskane udalosti v kalendari - not.dioda svieti na zeleno, hovory a sms - farba sa da nastavit)
- perfektna, opakujem perfektna sprava SIM-kariet, na kazdej sa da nastavit ktora, ako a na co sa bude pouzivat - moznost aj vypnutia tej ktorej sim karty moznost pouzivania 3G na obidvoch kartach sim
- na otazku vyssie fon ma 2GB RAM, 16GB ROM do 32GB micro sd (pamäte nie su pomiesane, ako niekto hore spominal)
- mobil ma celkom uzitocnu funkciu, ktoru pouzivam: nacasovanie vypnutia a zapnutia fonu - daju sa nastavit hodiny, minuty a dni v tyzdni, perlickou je ked v case ked je fon vypnuty a je nastaveny budik, tak sa spusti alarm budika, budik funguje aj ked si fon vypnete rucne
- wifi a net funguje bezproblemovo
- display - nemam co vytknut, co sa tyka svietivosti je :palec: (na of. strankach udavaju viac ako 400cd co je vyborne) skusal som asi 5 fonov v predajni aj o dost drahsich a jas displaya E700 bola asi najlepsia :yes:
- je tam nainstalovanych kopa apk. ktore su zbytocne (pre koho ako) a daju sa lahko vypnut cez spravcu apk.
- hadam pre mna jedno velke minus - tazko zohnat obaly (puzdra) ale poriesil som to : http://www.aliexpress.com/premium/flip- ... =200005271
- inac celkovo slusny dojem zo smarfonu za199 €.... ceny smarfonov v tejto kategorii sa pohybuju okolo 250 az 300€, takze nie je co riesit
- ak by fon fungoval iba na jednu sim tak vydrzi raz tolko..... :yes: (pouzivam 2sim)
..... http://www.youtube.com/watch?v=WipDRCCNRMk
-------------------------------------------------------------------------------------
EDIT_
- flipové púzdro mi už dorazilo na adresu, (z aliexpres) objednával som viac druhov a drahšie neznamená lepšie, obal za 7€ bol lepšie spracovaný ako za 14€, takže zbytočne priplácať, samozrejme doprava stála 0€
- ne nete u nás alebo u susedov vychádza obal zhruba na +, -, 20 €
- doba dodania 16 dní po objednaní (dostal som k nemu 4 ochranné fólie na display o 2 viac ako sľúbili, čiže spokojnosť),
- vyskúšaná výdrž na jedno nabitie pri min.záťaži je viacako 10 dní čo je úchvatné....
Naposledy upravil(a) friend155 dne sob 22. lis 2014 13:41:15, celkem upraveno 8 x.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od Marek.P »

A jak funguje gps?
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
friend155
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: čtv 29. pro 2011 20:18:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od friend155 »

pouzivam SYGIC s mapami Navteq 2014 a zatial bez problemov
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od Marek.P »

Jak je na tom s viditelností na slunci?
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
down
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 30. čer 2011 10:31:44

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od down »

Viditelnost bez problemov. Pomozte s hardwarovym tlacidlom vzadu. Dlhe stlacenie zapne foto, to je ok. Ale kratke stlacenie nejde. Poradite??
Pridam este jedno info co som nikde nevidel. Fon ma funkciu OTG- moznost pripojenia USB + funguje ako dvbt tuner. Treba nainstalovat PadTV a dokupit
http://m.alza.sk/evolveo-xtratv-d1532282.htm
Zatial s telefonom velka spokojnost.
Acer liquid E 700
4.4.2
veny07
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 20. říj 2014 20:08:23
Typ mobilu / ROM: Acer E700

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od veny07 »

Krátký stisk mi funguje bez problémů, předpokládám, že jsi zkoušel změnit v nastavení ?
down
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 30. čer 2011 10:31:44

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od down »

Ake nastavenia myslis? V menu Acer rapid som dal rozne app a nic. Po stlaceni sa nic nedeje. Ale pre info po kupe to slo. Neviem co som prepol, ale vyrobne nastavenia dam az ked nic nepomoze.
Dakujem za rady.
Acer liquid E 700
4.4.2
muf98a
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 05. říj 2014 8:15:45
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid E700

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od muf98a »

Shorty193 píše:Ahoj Muf98a,

mohol by si prosim pre mna vyskusat dve veci?
1. Ma telefon notifikacnu diodu? Ked ti niekto zavola a nevsimnes si tak blika taka diodka, nie moc vyrazna a ak ano tak kolko ma farieb.

2. Vyskusas ci 3G funguje vo vsetkych slotoch? Pracovne sa pohybujem medzi SVK, CZ a AT a je pre mna dolezite aby som na vsetkych troch kartach mohol pouzivat 3G internet bez toho aby som ich musel fyzicky vymienat. Da sa to nikde prepnut ktora karta pojde na 3G? (vzdy budem pouzivat len jednu kartu, ostatne dve budu v airplane mode)

Dakujem ti pekne
Zde jsou odpovědi

1) notifikační dioda na telefonu je, ale je videt pouze z přímého pohledu, protože je pod plastem v místě reproduktoru a je malinká, ale svítí hodně

2) 3G funguje ve všech slotech, ale musí se to v telefonu přepínat. Najet do menu a přepnout.

Muf98a
zenitte
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 05. kvě 2013 15:59:20
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Mobil 2 / ROM: Acer Liquid E700

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od zenitte »

@down --> problém s krátkým stiskem zadního tl.:
Mě přestal krátký stisk fungovat poté, co jsem nahrál jiný launcher (NOVA). Jakmile v Nastavení --> Plocha nastavím zpět na Acer Home, krátký stisk opět funguje.
►Z◄
Uživatelský avatar
friend155
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: čtv 29. pro 2011 20:18:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od friend155 »

Marek.P píše:Jak je na tom s viditelností na slunci?
viditeľnosť na slnku je slabšia, hodnotím známkou 3- z možných 5 (5 je najhoršie)
na môj starý fon HONOR 1 nemá, tam bola viditľnosť perfektná
Naposledy upravil(a) friend155 dne čtv 23. říj 2014 22:54:40, celkem upraveno 1 x.
down
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 30. čer 2011 10:31:44

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od down »

zenitte píše:@down --> problém s krátkým stiskem zadního tl.:
Mě přestal krátký stisk fungovat poté, co jsem nahrál jiný launcher (NOVA). Jakmile v Nastavení --> Plocha nastavím zpět na Acer Home, krátký stisk opět funguje.
►Z◄
Myslel som tak isto. Ale mne to nejde ani po odinstalovani, ani po restarte. Asi budem musiet vyrobne nastavenia.
Acer liquid E 700
4.4.2
Uživatelský avatar
friend155
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: čtv 29. pro 2011 20:18:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od friend155 »

Čo sa týka notifik. diódy tak pre niekoho je to dobrá vec, pre niekoho zbytočnosť (myslím seba, blik. diódu si určite nevšimnete keď máte mobil v kapse...)
-komu sa chce stále pozerať na mobil či mi niekto nevolal, alebo neposlal sms, popr. som nezmeškal nejakú udalosť v kalendári?
- na zmeškané hovory, sms a pod. je kopa iných apk. ktoré sa dajú využiť aj vtedy keď sa na mobil nepozeráme (stále), alebo ho máme niekde odložený
-tých apk. je minimálne sto na Googleplay a splnia si svoju úlohu lepšie ako nejaká blikajúca dióda (apk. so zvukovým upozornením o zmeškaných udalostiach)
Čo sa týka nastavenia 3G na sim-karty tak sa to nastaví iba raz a prepínať sa to stále nemusí medzi kartami, ako to bolo spomenuté vyššie
Uživatelský avatar
friend155
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: čtv 29. pro 2011 20:18:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od friend155 »

Skúšal niekto nastaviť, vyzváňacie melódie zvlášť pre kontakty uložené v skupinách ako priateľia, rodina a pod. ? Mne sa to nepodarilo, ku každému kontaktu zvlášť sa to dá, ale ku skupinám... no neviem :no:
poradte ak to ide :rtfm:
down
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 30. čer 2011 10:31:44

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od down »

down píše:
zenitte píše:@down --> problém s krátkým stiskem zadního tl.:
Mě přestal krátký stisk fungovat poté, co jsem nahrál jiný launcher (NOVA). Jakmile v Nastavení --> Plocha nastavím zpět na Acer Home, krátký stisk opět funguje.
►Z◄
Myslel som tak isto. Ale mne to nejde ani po odinstalovani, ani po restarte. Asi budem musiet vyrobne nastavenia.
ok tak po prepnuti na domovsku obrazovku acer home to ide
este jednu radu poprosim, neviete ci sa da niekde vypnut to cinknutie pri vypnuti a zapnuti fonu ked mam najhlasnejsi profil (vonku)????
dakujeeeeeem
Acer liquid E 700
4.4.2
zenitte
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: ned 05. kvě 2013 15:59:20
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Mobil 2 / ROM: Acer Liquid E700

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od zenitte »

Vyzkoušej jestli myslíš toto: Nastavení -- Zvuk -- zde odtrhnout Zvuk při zamknutí obrazovky.
down
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 30. čer 2011 10:31:44

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od down »

ano na to som pozeral, tam mam vsetky deaktivovane, vyzera ze to je dane profilom, lebo ak si dam zvukovy profil (vseobecne) tak uz je to bez zvuku a editovat profily som nenasiel

ja len ci sa neda niekde v roote zmazat ten zvuk

vyzera ze vyriesene, dam si profil vseobecne a mam to bez zvuku, jediny rozdiel oproti profilu vonku je to cinkanie,myslel som ze tam je nastavene slabsie zvonenie, ale tak isto, takze vyriesene, vdaka za ochotu

EDIT by pRo_lama:
Necituj posledný príspevok a edituj svoje príspevky! Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!
Acer liquid E 700
4.4.2
bobanek66
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23. říj 2014 21:53:08
Typ mobilu / ROM: Xperia T

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od bobanek66 »

Zdarec, mám dotaz,zvládne Real Racing 3?
:roll:
leon147
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 26. říj 2014 17:03:21
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid E700

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od leon147 »

Zdravím,
na stránkách Aceru je ke stažení aktualizace AV0K0.E39.1.019.00.EMEA.CUS1 Nevíte jak ji dostat do telefonu ?
Nebo mám počkat až ji telefon stáhne sám ?
radovan07
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 26. říj 2014 20:23:24
Typ mobilu / ROM: Acer e700

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od radovan07 »

Stiahni si ten zip súbor na kartu potom urob reset cez dvoj hmat(vypni telefón . potom podržať tlačidlo hlasitosť (-) spolu s tlačidlom zapnutia) , daj si recovery počkaj a vyber si inštalácia z SD card(označ ten subor) v menu sa pohybuje tlačidlom hlasitosti a potvrdzujes to tlačidlom napájania.

samozrejme treba čítať to čo je napísané na obrazovke stačí vedieť trochu angličtinu, v pohode sa to da, podarilo sa mi to na prvý pokus, dáta z telefonu nestratia.
Uživatelský avatar
Marek.P
Robot
Příspěvky: 1003
Registrován: čtv 16. úno 2012 7:50:21
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od Marek.P »

Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs
Uživatelský avatar
friend155
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: čtv 29. pro 2011 20:18:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe P1

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od friend155 »

Zdravím komunitu E 700,
chcem sa opýtať tých, čo aktualizovali na AV0K0.E39.1.019.00.EMEA.CUS1
aké zmeny sa prejavili na fone a či sa to oplatí aktualizovať.
Vďaka za info :roll:
leon147
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 26. říj 2014 17:03:21
Typ mobilu / ROM: Acer Liquid E700

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od leon147 »

Tak jsem úspěšně aktualizoval dle návodu výše, ale změny jsem zatím žádné neobjevil.
thommy21
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 29. zář 2014 17:25:11
Typ mobilu / ROM: Acer liquid e700
Mobil 2 / ROM: HTC Desice C

Re: Acer Liquid E700

Příspěvek od thommy21 »

friend155 píše:Skúšal niekto nastaviť, vyzváňacie melódie zvlášť pre kontakty uložené v skupinách ako priateľia, rodina a pod. ? Mne sa to nepodarilo, ku každému kontaktu zvlášť sa to dá, ale ku skupinám... no neviem :no:
poradte ak to ide :rtfm:
Nejde, já to vyřešil aplikací Group Ringtones.
Odpovědět

Zpět na „Nové telefony“