Jiayu G4 - obecná diskuzeReklamace mixeshop či oprava USB portu?

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
jurasking
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 27. pro 2012 21:38:29
Typ mobilu / ROM: SE K750i

Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od jurasking »

Ahoj všem,

mám 2 problémy s Jiayu G4: První jsem si zavinil sám, nahrál jsem tam zřejmě nekompatibilní ROMku, kdy po zapnutí se objeví logo Jiayu, poté celý display zešedne a po pár vteřinách zhasne. Konec.
2. vada: Posléze se uvolnil USB port až se přerušily kontakty a mobil nenabíjí. Známý se do něj podíval, celý USB byl odpadlý. Psal jsem prodejci mixeshop.com před více jak měsícem, jestli pošle náhradní díl (bude to pro obě strany levnější než tam posílat celý mobil). Asi 2x odepsal, ale nakonec odeslání nepotrvdil a nic neposlal. Ted už nekomunikuje.
Myslíte, je lepší si koupit usb port za 8 USD a opravit to sám nebo posílat mobil do Číny? Co tam stojí doporučená zásilka? Doufám, že když se podaří opravit USB, tak půjde flashnout nová ROM... Když ne, asi to prodám na ND.
Jinak máte někdo zkušenost s reklamací v e-shopu mixeshop.com? Já nedoporučuji.
Díky,
Jirka
Andreas Baader
Stálý androiďák
Příspěvky: 172
Registrován: ned 11. srp 2013 14:09:22
Typ mobilu / ROM: ZOPO

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od Andreas Baader »

Prioritni letecka zasilka do 250g za 131,- kc.
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od prasil »

To je u všech Číňanů stejný, kecaj, mlžej, nekomunikujou, radši bych opravil tady než neměl ani mobil, ani prachy. Jestli si netroufáš, zkus poptat mrnuse, nebude to taková garda.
Nebo třeba tady:
http://slenovo.cz/nabidka_sluzeb/jiayu-g3/
jurasking
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 27. pro 2012 21:38:29
Typ mobilu / ROM: SE K750i

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od jurasking »

Mrnus je myslím někde z Ostravska, já bydlím v Praze.
Taky mám obavy s posíláním mobilu do číny, zda ho pak obchodník vůbec vrátí.. a ten čas...
Díky za rady.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od ludekbrno »

Kvůli takové blbosti bych určitě do číny neposílal. Zaplatíš dost peněz a nemáš jistotu, že ti to uzná jako reklamaci a dokonce ani že ti ho vůbec vrátí. Buď přes mrňuse nebo by to měla být schopná udělat i každá menší neznačková opravna mobilů, v Praze jich bude hromada.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od unavix »

jurasking - vzhledem k tomu že si telefon zničil sám neodborným zásahem - nahrání špatné rom, tak se s Tebou nebude bavit ani ten číňan. Na tohle se záruka nevztahuje ani u nich.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od dvzd »

jurasking
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 27. pro 2012 21:38:29
Typ mobilu / ROM: SE K750i

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od jurasking »

ten USB port je na reklamaci, nevím, jak by se čínan postavil k té špatné ROM. Zkusím to opravit sám (nebo v Praze). Když bude fungovat nabíjení, bude komunikace s PC přes usb, tak pak by šla ta ROM přehrát, že?
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od dvzd »

Rom jde prehrat pres SPFlashtool i bez nabijeni, USB port musi byt ale zapojen. Nabijet dle me pritom nemusi.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od ludekbrno »

jurasking:

O uznání reklamace rozhoduje prodejce, ne zákazník. Vždycky ti může tvrdit, žes ho urval nešetrným zacházením. Navíc reklamace v číně je často problém. Nemáš vůbec žádnou páku, jak číňana donutit to nechat bezplatně opravit a dokonce ani nemáš páku, jak ho donutit poslat telefon vůbec zpět :-) Takže posílat na reklamaci do číny se dá riskovat jen v případě, že by nebyla jiná možnost opravy u nás a musel bys telefon úplně vyhodit.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
janco111
Stálý androiďák
Příspěvky: 104
Registrován: pon 14. led 2013 9:39:08
Typ mobilu / ROM: JIAYU G4 ADVANCED BLACK

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od janco111 »

ja som mal tiez uvoľnený... da sa to rozobrať a treba to priletovat... zatiaľ drží uvidím do kedy a ked nebude... objednám nový cez aliexpres tam stojí asi 10 usd
lapis
Stálý androiďák
Příspěvky: 212
Registrován: pát 24. kvě 2013 13:10:08
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6
Mobil 2 / ROM: SGS3 Neo rooted

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od lapis »

Já jsem zase pod konektor nacpal vystřižený kousek plastového kelímku (jde použít i papír) tak aby byl přimáčknutý k desce. Od té doby mi nedělá problém nabíjení ani přenos dat s PC. Do pájení jsem se zatím nepouštěl...Už mi to tak funguje pár měsíců a je to relativně OK.
jurasking
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 27. pro 2012 21:38:29
Typ mobilu / ROM: SE K750i

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od jurasking »

Tak dal jsem na vaše rady a odkazy a objednal usb port z aliexpressu. Došel v pohodě, kamarád ho přidělal a nahrál Lewa ROM a mobil funguje, i když si na Lewa zvykám... Jedná se o verzi Lewa_13.09.18 a mám k ní dotazy. Patří toto vlákno http://androidforum.cz/lewa-pre-jiayu-g4-t45514.html stejné ROMce LEWA nebo se liší?
Díky za příspěvky.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od dvzd »

A přišlo to tedy komplet i s microfonem? Kolik tě to stálo i s poštovným?
jurasking
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 27. pro 2012 21:38:29
Typ mobilu / ROM: SE K750i

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od jurasking »

Přišlo přesně to, jak jsi sem dal ten link. Nezkoumal, zda to je i s mikrofonem, ale protože to funguje, tak asi ano. Dal jsem to kámošovi, ten to za chvíli přimontoval (nebyl jsem u toho) a nahrál ROM a bylo to.
Poštovné bylo zadara, dobře zabalené v min. 2 vrstvách bublinkového igelitu. Objednával jsem (myslím) u shenzen store. Cena cca 155,- CZK.
lapis
Stálý androiďák
Příspěvky: 212
Registrován: pát 24. kvě 2013 13:10:08
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6
Mobil 2 / ROM: SGS3 Neo rooted

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od lapis »

To je docela levné, možná to taky objednám. Bylo složité to přimontovat? Muselo se i pájet, nebo stačil šroubovák?

Podle data koukám že máš LeWa ROM rok starou...Doporučuju nahrát aktuální z http://bbs.lewaos.com/down_detail.php?id=23 (má jen čínštinu a angličtinu).
Používám LeWu už dlouho a funguje dobře. Akorát nemá češtinu, narozdíl od MIUI, ale to mi nevadí. Byly tam týdenní OTA aktualizace, ale od července přestaly a nevím proč...možná teď pracujou na LeWa OS 6
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od dvzd »

Ne, nic se nepájí, když to posílají komplet, stačí malý křížový šroubováček. Akorát myslím, že na tom dílu s USB portem, co mám v telefonu, je nalepeno i nějaké gumové těsnění a to na obrázku v eshopu není zobrazeno, asi bude stačit to těsnění ze starého dílu odlepit a dát ho na nový. Jenom při rozebírání krytu pozor, pamatovat si, odkud je který šroubek odšroubován, průměr závitu a délka závitu není vždy stejná. Na krytu je 8 šroubků a tenhle díl s microUSB portem je ještě přišroubován jedním nebo dvěma šroubky, už si to přesně nepamatuji. Kryt se musí uvolnit opatrně a postupně, v rozích je zaklaplý do těla přístroje, ale šlo to i nehtem. K tomuhle dílu s USB portem je zeshora připojen kabel pro připojení GSM antény, ten se musí odpáčit, protože je zaklapý, šlo to i nehtem nebo plochým šroubováčkem. A možná že zespoda je tam nasazen flexkabel, už si to nepamatuji. Je to ale jednoduché.
lapis
Stálý androiďák
Příspěvky: 212
Registrován: pát 24. kvě 2013 13:10:08
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6
Mobil 2 / ROM: SGS3 Neo rooted

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od lapis »

Mno, tak jsem taky pořídil za 7 USD tu destičku s USB portem, vše šlo relativně dobře, až do doby než jsem narazil na ten konektor/kablík od antény...Nešel vypáčit až se mi ten konektor na kablíku rozpadl na 3 kousky. Je tak mrňavý že ho nemůžu dát dohromady tak aby v něm byl i kablík.

Co teď s tím? Koupit někde nový kablík s konektorama na obou koncích, nebo by to někdo v Praze dokázal dát dohromady?
Foto jak to dopadlo:
http://i.imgur.com/oTNu37V.jpg
http://i.imgur.com/d5KniLA.jpg

Mobil teď vůbec nechytne signál :-(
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od dvzd »

lapis
Stálý androiďák
Příspěvky: 212
Registrován: pát 24. kvě 2013 13:10:08
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6
Mobil 2 / ROM: SGS3 Neo rooted

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od lapis »

Jo, k tomuhle závěru jsem taky dospěl a takový kabel objednal. Jsem zvědavý jestli přijde ten správný... Každopádně teď budu tak měsíc bez signálu než to dorazí :-(

Zkoušel jsem ten kablík odpojit od desky i na druhé straně a drátek z konektoru vyklouznul jako nic, takže se to tam taky rozpadlo. Nechápu jak to ti číňani vyrábí. Asi příště už do čínského telefonu bez české záruky nepůjdu :-)
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od dvzd »

Ja to na JY-G4 nekolikrat rozpojoval a zapojoval a vydrzelo to, stacilo pod to strcit nehet a zapacit.
miazmija
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 30. bře 2015 20:25:24
Typ mobilu / ROM: jiayu g4

Re: Reklamace mixeshop či oprava USB portu?

Příspěvek od miazmija »

Zdravim, potrebovala by som poradit ;) kedze mi uz poriadne nedobijalo telefon, po precitani tejto diskusie som sa rozhodla objednat si novu dosku s mikro vstupom. Po vymene dosky vsak prestal ist signal na mobile. Antenovy kablik sa odpojil velmi lahko, nerozpadol sa, nevidno na nom nijake znamky poskodenia. Kde moze byt problem? V antene alebo bude problem kdesi v doske. K wifi sa pripojit dokazem, sim kartu identifikuje, akurat nejde ten signal. Za radu vopred dakujem ;-)
Odpovědět

Zpět na „Jiayu G4 - obecná diskuze“