Android OSNadměrná spotřeba mobilních dat systémem

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
LUK.Krejci
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Nadměrná spotřeba mobilních dat systémem

Příspěvek od LUK.Krejci » čtv 15. lis 2012 12:04:52

Ahoj lidičkové.
Pokud se toto téma někde řeší, tak mi to prosím promiňte, doopravdy jsem se snažil hledat.
Od doby kdy jsem změnil 150MB FUP u Vodaf na 300MB FUP u T-Mobile se mi velmi rychle vyčerpá FUP limit (možná je to pouze náhoda). Tedy jsem si nainstaloval aplikace Onavo i My data manager. Něco jsem zjistil, ale nevím co s tím. Oba programy mi hlásí, že "Android OS + others" resp. "Služby operačního systému" je právě to, co mi je schopno vyčerpat i 50-100MB za den a to i na přiškrcených datech po vyčerpání FUP. Nejzajímavější je to, že dle druhého programu je spotřeba této položky na WiFi je zanedbatelná (asi 2/3 dne jsem na Wifi). Zkoušel jsem několik antivirů, zda tam nemám nějaký bordel. Nevíte co s tím? Prosím!

don_alex
Administrátor
Reputace: 372
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Re: Nadměrná spotřeba mobilních dat systémem

Příspěvek od don_alex » čtv 15. lis 2012 12:23:03

Podobný problém jsem nedávno taky řešil, když jsem byl dlohodobě mimo wifi, tak mi to dokázalo vyžrat klidně 30-50 MB za 24 hod. i přes to, že jsem internet téměř nepoužíval. Chvlíli jsem pátral, co by tak mohlo žrát data a napadl mě e-mail, bo v klientu mám 7 účtů a u všech jsem měl nastavený synchro co 5 minut. Tak jsem to přenastavil, některým účtům jsem úplně zakázal automatické synchro, u ostatních jsem dal jednou za hodinu, a data přestaly mizet... :-)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

LivArt
Terminátor
Reputace: 250
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 HavocOS
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LivArt » čtv 15. lis 2012 12:40:22

V nastavení - zálohování dat bys neměl mít zaškrtlou položku Zálohování mých dat.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
LUK.Krejci
Nové Androidě

Příspěvek od LUK.Krejci » čtv 15. lis 2012 13:09:48

Děkuji za obě rady, ale tím to nebude. Položek k synchronizaci moc nemam (2x gmail, 1x IMAP se skromným nastavením sych. 1x za hodinu, 1x FB a 1x Dropbox). Zálohování mých dat vypínám automaticky po nahozením nové romky a potvrzuji i teď, že to mám vypnuté. A hlavně ani jednu z těchto záležitostí jsem neměnil v době přechodu mezi operátory.
Spíš bych to ještě stále viděl na nějakou nepříjemnou aplikaci (mám jich poměrně hodně), která "zneužívá" systém, jen netuším jak na to přijít nějak jednodušeji, než vše postupně odinstalovávat. Nebo cokoliv jiného co mě aktuálně nenapadá. ;-)
Nemá ještě někdo nějaký tip, prosím?

don_alex
Administrátor
Reputace: 372
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » čtv 15. lis 2012 14:05:49

Napadlo mě zkusit DroidWall. Nastav si ho na režim Blacklist a postupně zakazuj aplikacím přístup k síti, čímž bys na problém měl přijít. Navíc si pak nastavíš appky, kterým natrvalo zakážeš přístup k síti (výborný je to třeba na Angry Birds - přestane se zobrazovat reklama :) )

Btw, je nutný root, ale ten předpokládám máš.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
LUK.Krejci
Nové Androidě

Příspěvek od LUK.Krejci » čtv 15. lis 2012 14:15:23

To zní jako solidní nápad, ale předpokládám, že pokud by aplikace stahovala data sama za sebe, tak by i v těch měřících programech se ukazovala jako sama za sebe, ne jako systém...a zablokovat celý systém v tom Blacklistu (jestli to vůbec jde) mi nepřijde jako nejpříjemnější nápad. Třeba je to ještě v něčem jiném, to byl jen můj skromný odhad. (root samozřejmě není problém)

Autor tohoto vlákna
LUK.Krejci
Nové Androidě

Příspěvek od LUK.Krejci » čtv 15. lis 2012 15:45:17

Ještě jedna indikace problému. Obvykle v MHD čtu přes Operu různé články. Před 2 měsíci mi zhruba 25 dní vydržel 150MB FUP na provoz celého systému. S jistotou tvrdím, že tento měsíc jsem tolikrát přes Operu nečetl a přes to mám v polovině měsíce již 120MB jen na Opeře. Připadá mi, že celá spotřeba všeho je u T-mobile větší, než u Vodaf. Je nějaká možnost, že to může být operátorem?

hootchi
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG G3

Příspěvek od hootchi » ned 18. lis 2012 16:22:19

Zdravim, mám totožný problém. U T-Mobile (nevím zda na to má vliv) samo od sebe, ikdyž se mobil nepoužíval, tak za půl dne cca. 60MB dole. Jako aplikace se hlásí "OS android", takže nemohu najít co za to může. Žádné zálohování, pouze 2x exchange.

Strnic
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Galaxy S3

Příspěvek od Strnic » pon 04. úno 2013 11:10:18

Cau.
Dotaz k DROIDWALL - nemám ROOTnutý telefon - je nějaká apka, která by dokázala vybraným aplikacím zakázat přístup na net bez nutnosti rootnout tel..?

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 04. úno 2013 11:38:13

Není. Bez rootu nemůže jedna aplikace ovlivňovat jinou aplikaci nebo systém.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Funferr
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SE-X Ray

Příspěvek od Funferr » pát 14. úno 2020 21:44:04

Poslední měsíce mám podobný problém. Služby Google Play mi stahují přes 1 GB měsíčně dat na pozadí! A to přesto, že mám data na pozadí zakázána!
Pod rozkliknutí podrobností vidím, že 90% dat je v položce "různé".. Tudíž za to nemohou hry, poloha, záloha kontaktů apod...

Celkový objem dat se zvyšuje... V listopadu 0,5 GB a v lednu už přes 1 GB!
Nevíte někdo čím to je a hlavně jak to zakázat?

Odpovědět

Zpět na „Android OS“